Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

O Červené Karkulce - tvoření s dětmi

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Chtěla jsem naše holčičky na chvíli zabavit, tak jsem jim dala na stůl barevné papíry, oboustrannou lepicí pásku, ruličky od toaletního papíru a několik prázdných tubiček od homeopatických monokomponentů. Výsledek mě překvapil! 

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Vyrobily si „homeopatickou“ pohádku. Na dotaz, jak postupovaly, odpověděly:

„Nejdřív jsme si pustily k poslechu pohádku o Karkulce. Poté jsme oblepily 4 tubičky od homeopatik oboustrannou páskou.

Začaly jsme vlkem – tubičku jsme obmotaly chlupatým drátkem, nalepily jsme papírové oči, čumák, pusu a uši. Z chlupatého drátku jsme nechaly kousek vyčnívat – to je vlkův ocas.

Karkulku jsme oblepily červeným papírem, nalepily jsme předkreslený obličej a zástěrku. Vlasy jsme udělaly ze žluté vlny. Čepička je také z papíru.

Babička je oblepená světle žlutým papírem, má namalovaný obličej, vlásky ze šedivé vlny a růžový papírový čepec. Postel pro babičku je z ruliček od toaletního papíru. Polštář a peřinka je z látky.

Myslivce jsme oblepily zeleným papírem, nalepily jsme mu obličej a zelenou papírovou čepici. Pušku má z černého papíru.

Nezapomněly jsme na studnu – z ruličky od toaletního papíru. Na dno jsme přilepily modrý papír i s vlnkami – jako vodu.

Domeček je také z ruliček.“

Větší děti přípravu (jakékoliv) pohádky zvládnou samy, menší děti budou vděčné za maminčinu nebo tatínkovu pomoc. Možná budete chtít oslavit blížící se svátek matek právě výrobou společných „miniloutek“ a společně zahraným divadélkem. 

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 18:36

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze