Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Mezinárodní homeopatická konference "Matka a dítě"

Autor: Redakce

V sobotu 29. dubna 2017 se v Praze uskutečnila velmi zajímavá homeopatická konference s podtitulem "Matka a dítě" se zahraniční účastí - návštěvou nás poctila charizmatická lékárnice Michele Boiron, dcera jednoho ze zakladatelů firmy vyrábějící homeopatické léky.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Přečtěte si dojmy a postřehy MUDr. Hany Váňové, která se konference zúčastnila:

"Pro mne to byl svátek vidět v sále téměř 200 lékárníků a několik desítek lékařů, kteří soustředěně poslouchali všechny přednášky. Paní Michele Boiron je farmaceutka se čtyřicetiletou praxí, proto byla konference určena hlavně lékárníkům. Ale její poselství bylo mnohem hlubší. Jasně nám ukázala, kde je role lékárníka a jak moc je důležitá spolupráce lékárníka s lékařem.

Lékárník je v otázkách zdraví prvním poradcem rodiny. Během svých studií pro to získal patřičnou odbornost a navíc je velmi snadné ho kontaktovat. Vydává léky, které pacientovi předepsal lékař, ale také musí být schopen odpovědět na otázky týkající se praktických a terapeutických aspektů drobných běžných neduhů celé rodiny. To je jeho nezastupitelná role a oprávněná kompetence.

Paní Michele Boiron předala své zkušenosti, jak tuto roli zvládnout v současném světě plném informací z médií a internetu. Několikrát zdůraznila, kde má působení lékárníka limity a nastupuje kompetence lékaře. Celá jedna její přednáška byla věnována Homeopatii a těhotenství. V tomto období může lékárník poskytnout cenné rady a přednostně doporučit homeopatické léky. Byla zmíněna těhotenská nauzea, zažívací potíže, syndrom těžkých nohou a poruchy spánku a úzkosti. V těchto případech jsou homeopatické léky velmi účinné, nebyly zjištěny žádné kontraindikace a nežádoucí účinky, což je v těhotenství obzvlášť důležité. Pro lékárníka jsou tyto indikace naprosto jasné, je potřeba jen homeopatické léky znát a umět položit správné a cílené doplňující otázky. Nestojí to moc času navíc, je to prohloubení odbornosti.

Další její přednáška měla název Homeopatie a malé dítě. Cituji z přednášky: „Do rodiny se homeopatie dostává právě prostřednictvím dětí. Děti chceme před nežádoucími účinky některých léků ochránit co nejlépe. Maminky proto vyhledávají jiné terapeutické možnosti a homeopatické léky jim v tomto období přicházejí zcela oprávněně velmi vhod.“ Byly uvedeny homeopatické léky na akutní trávicí poruchy, traumatismy, běžné katary a horečky, poruchy spánku a chování. Opět s důrazem na to, že lékárník má kompetenci řešit jen akutní situace. Zde je spolupráce lékaře a lékárníka velmi důležitá. Lékař léčí terén pacienta na základě důkladného klinického vyšetření a kompletní anamnézy a lékárník je po ruce, když se vyskytne akutní problém.

To je pro nás velká výzva. Zatím je v České republice nedostatek kvalitních lékařů homeopatů, takže lékárníci často nemají pacienty se složitějším problémem kam poslat. Na druhé straně pro lékaře homeopata je velmi výhodné, když pacient chodí do lékárny, kde homeopatii rozumí a podporují ji.

Stále tedy zůstávají v platnosti hlavní cíle Homeopatické lékařské asociace, které byly stanoveny už při jejím založení v roce 2007:

  • aby každý lékař a lékárník znal homeopatii, její možnosti a limity,
  • aby každý pacient dostal správný a co nejšetrnější lék, ať je homeopatický, či jiný,
  • aby odpovědné instituce počítaly s homeopatií jako účinnou léčebnou metodou.

Důkazem, že i v naší zemi se v tomto ohledu blýská na lepší časy, byla přednáška Bc. Romany Gogelové, porodní asistentky ze Zlína. Předala své 10 leté zkušenosti s homeopatií v předporodní přípravě, během porodu i v období šestinedělí a kojení. Na konkrétních případech přesvědčivě ukázala, jaká je síla homeopatie v těhotenství, při porodu i v prvních dnech života dítěte.

Tato témata doplnila přednáška PharmDr. Margit Slimákové, odbornice na výživu.

Celá konference byla zarámovaná přednáškami dvou farmaceutek. V úvodu paní Mgr. Irena Storová, zástupkyně ředitele ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv, vysvětlila problematiku registrace homeopatických léků a pravidla reklamy. Je to důležité, protože homeopatické léčivé přípravky jsou léky a jejich registrace podléhá přesným normám. Tím je zaručena jejich bezpečnost.

V závěru konference vystoupila PharmDr. Renata Semeráková, která představila činnost a plány Farmaceutické sekce Homeopatické lékařské asociace.

Atmosféra na této akci byla jedinečná a to mi dává naději, že si každý ze zúčastněných odnesl aspoň kousek entusiasmu a spoustu cenných rad, které předala paní Michele Boiron i ostatní přednášející. Tak se krok za krokem připravuje úrodná půda pro praktikování homeopatie v každodenní praxi lékárníků i lékařů v České republice.

V rámci této konference byly představeny i výsledky studie EPI3. Je to dosud největší studie o přínosu homeopatických léků v každodenní primární péči, která proběhla v letech 2007 - 2009 ve Francii, kde má homeopatie dlouhou tradici. Tato studie dává jistotu, že jdeme společně správným směrem a že homeopatie do medicíny skutečně patří."

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.9.2020 06:47

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze