Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Když psa bolí záda

Autor: Petra Sumeráková

Znáte to jistě sami – jaké to je, když vás bolí záda a nemůžete se bolestí ani pohnout. Bolesti páteře u psů mohou plynout z mnoha různých důvodů a nejedná se pouze o staré jedince nebo jezevčíky (kteří jsou nejznámější, co se problémů s páteří týká). Důvodem může být i třeba prochladnutí, promočení, úraz či mnohé růstové abnormality. Projevy jsou také různorodé – od strnulosti, velké bolestivosti a naříkání psa, po úplnou paralýzu anebo pokulhávání na různé končetiny. 

Ilustrační foto
Zdroj: Kateřina Janů

V případě výše uvedených symptomů je naprosto nezbytné vyhledat veterinárního lékaře, který musí pečlivě psa vyšetřit a zhodnotit stav, léčbu i terapii. V případě mladých či hyperaktivních zvířat nedoporučuji dávat příliš silné léky proti bolesti, neboť se jim uleví a oni pak nejsou v klidovém režimu, který je velmi důležitý.

Klasické léčbě můžeme samozřejmě pomoci i homeopatií a psu ulevit od bolesti a velmi často také zkrátit dobu nezbytné léčby.

  • Lékem první volby u páteře je ARNICA 15 C – to je zkrátka zlatý grál a lékem na všechna traumata a bolestivost, podávejte po dobu obtíží 5 granulí 3x denně.
  • Pokud záda bolí jako následek přetažení, například po dlouhé a náročné tůře či psích sportech a stav se zlepšuje po mírném rozpohybování – podávejte RHUS TOXICODENDRON 15 C 2x denně 5 granulí.
  • Pokud je diagnóza stanovena jako ,,uskřípnutí“ v oblasti páteře, můžete podávat HYPERICUM PERFORATUM 9 nebo 15 C – dle potíží 5 granulí 2-3x denně.
  • Při bolestech vyvolaných náhlým ofouknutím, průvanem nebo strachem, kdy sebou pes nečekaně škubl, je na místě lék ACONITUM NAPELUS 15 C. Aconitum podejte i v případě úrazu, když pes odněkud spadne nebo ho srazí auto a je tam podezření na poranění páteře, pokud pes bolestivě naříká, můžete navíc pomoci RESCUE ESENCÍ, která je na tyto ,,šokové situace“ dokonalá.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 31.10.2020 11:24

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze