Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Když psa bolí záda

Autor: Petra Sumeráková

Znáte to jistě sami – jaké to je, když vás bolí záda a nemůžete se bolestí ani pohnout. Bolesti páteře u psů mohou plynout z mnoha různých důvodů a nejedná se pouze o staré jedince nebo jezevčíky (kteří jsou nejznámější, co se problémů s páteří týká). Důvodem může být i třeba prochladnutí, promočení, úraz či mnohé růstové abnormality. Projevy jsou také různorodé – od strnulosti, velké bolestivosti a naříkání psa, po úplnou paralýzu anebo pokulhávání na různé končetiny. 

Ilustrační foto
Zdroj: Kateřina Janů

V případě výše uvedených symptomů je naprosto nezbytné vyhledat veterinárního lékaře, který musí pečlivě psa vyšetřit a zhodnotit stav, léčbu i terapii. V případě mladých či hyperaktivních zvířat nedoporučuji dávat příliš silné léky proti bolesti, neboť se jim uleví a oni pak nejsou v klidovém režimu, který je velmi důležitý.

Klasické léčbě můžeme samozřejmě pomoci i homeopatií a psu ulevit od bolesti a velmi často také zkrátit dobu nezbytné léčby.

  • Lékem první volby u páteře je ARNICA 15 C – to je zkrátka zlatý grál a lékem na všechna traumata a bolestivost, podávejte po dobu obtíží 5 granulí 3x denně.
  • Pokud záda bolí jako následek přetažení, například po dlouhé a náročné tůře či psích sportech a stav se zlepšuje po mírném rozpohybování – podávejte RHUS TOXICODENDRON 15 C 2x denně 5 granulí.
  • Pokud je diagnóza stanovena jako ,,uskřípnutí“ v oblasti páteře, můžete podávat HYPERICUM PERFORATUM 9 nebo 15 C – dle potíží 5 granulí 2-3x denně.
  • Při bolestech vyvolaných náhlým ofouknutím, průvanem nebo strachem, kdy sebou pes nečekaně škubl, je na místě lék ACONITUM NAPELUS 15 C. Aconitum podejte i v případě úrazu, když pes odněkud spadne nebo ho srazí auto a je tam podezření na poranění páteře, pokud pes bolestivě naříká, můžete navíc pomoci RESCUE ESENCÍ, která je na tyto ,,šokové situace“ dokonalá.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.3.2021 04:28

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze