Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jarní rýma - homeopatie v lékárně

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

I když venku svítí sluníčko a jaro láká ven, jarní počasí může být zrádné. Hlavně děti často odhodí čepici a bundu a výsledkem může být rýma.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Jako první pomoc po prochladnutí podáme Aconitum 9 C a prohříváme tělo teplým bylinkovým čajem. Pomůže i napaření nohou.

Skvělým pomocníkem při rýmě je nosní konvička – několikrát denně propláchneme teplou vodou se solí. Proplachy také působí jako prevence zánětu dutin. U lidí alergických na jarní pyly se doporučuje proplach nosu vždy, když přijdou z venku. Sliznice se tak očistí od mechanických nečistot a pylů, které se dýcháním dostanou do nosu. Pravidelné proplachování pak snižuje příznaky pylových alergií. U alergiků se mi také osvědčilo vytřít nos před cestou ven přírodním nosním olejem. Olej udělá na sliznici ochrannou vrstvičku, přes kterou alergeny a pyly pronikají mnohem hůře než přes nechráněnou sliznici. Nejjednodušší způsob aplikace nosního oleje je kápnout jednu kapku na malíček a ten pak strčit do nosu. U školkových dětí se pravidelným používáním nosního oleje před cestou do školky snižuje četnost rým a nachlazení, která jsou pro předškolní věk typická. Nosní olej zvyšuje imunitu nosní sliznice.

Homeopatika vhodná při rýmě:

  • Alium cepa 9 C – vodnatá rýma s dráždivým sekretem, který odírá kůži pod nosem. Zlepšuje se na čerstvém vzduchu.
  • Nux vomica 9 C – kýchání po ránu, ucpaný nos v noci. Citlivost na průvan.
  • Arsenicum album 9 C – dráždivý výtok, který se lepší v teple.
  • Euphrasia 9 C – červené oči a zánět spojivek spojený s rýmou.
  • Kalium sulfuricum 15 C - hustý žlutý až hnisavý sekret, který může dráždit.

Dávkujeme dle akutnosti 2-5x denně 5 granulí nechat rozpustit v ústech.

Polykomponentní přípravek Coryzalia je vhodný pro všechny fáze rýmy (vodnatá i zahuštěná). Jeho výhodou je, že nemusíme sledovat, v jaké fázi rýmy se zrovna nacházíme. Coryzalia je vhodnou součástí každé domácí lékárničky. Čím akutnější příznaky jsou, tím častěji podáváme (i každou hodinu).

U lidí alergických na pyly se doporučuje užívat Pollens 15 C a Poumon histamine 15 C (ob den střídat) jako prevence vzniku alergických potíží.

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 16:02

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze