Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zvětšená prostata u psa

Autor: Petra Sumeráková

Velmi často přehlížené onemocnění psů ve starším, ale i středním věku! Prostata se může zvětšovat již od 5 let věku - poslední klinické studie ukazují, že se to týká více než 60% psů - samců. U psů starších 10 let je to 90%! 

Ilustrační foto
Zdroj: Kateřina Janů

Příznaky:

Ukapávání prostatické tekutiny (často zaměňované za samovolné ukapávání moči), častější močení po kapkách, přítomnost krve v moči, velmi obtížné kálení (zaměňované se zácpou). Bolestivost a špatný pohyb zadních končetin, což majitelé velmi často přisuzují pokročilému věku, nicméně velmi často se nejedná o problém bolestivosti či ztuhlosti kloubů, ale právě o zvětšenou prostatu. Bez správné a včasné léčby může bohužel vzniknout i zánět, který se projevuje u psa velkou bolestivostí, letargií, nechutenstvím a teplotou.

Nejlepší léčbou je prevence. Proto nechte pravidelně každý rok svého psa prohlédnout veterinárním lékařem a zvažte kastraci, která tento problém dokáže trvale odstranit!

Pokud se onemocnění prostaty zjistí u psa již v pokročilém věku a operativní zákrok již není možný, existuje medikace, kterou vám důkladně vysvětlí váš veterinář.

Co se týká přírodní léčby, tak samozřejmě i zde existuje několik léků, které mohou pomoci.
Osobně mám vyzkoušené tinktury z vrbovky a žampionu.

Z homeopatie můžete podávat:

  • Apis mellifica - působí proti otokům, proto i v tomto případě můžete podávat v potenci 9 C - 2x denně 5 globulí
  • Capsicum annuum 9 C - 1x denně 5 globulí
  • Thuya occidentalis 9 C - 1x denně 5 globulí - při výtoku z močové trubice, svědění a pálení, projevuje se častým oblizováním genitálií.
  • Sabal serrulata v potenci 9C nebo vyšší - často používaným lékem při léčbě prostatických obtíží, tento lék je však vázán lékařským předpisem - proto doporučuji probrat konkrétní případ s homeopatem, který zváží užití tohoto léku či nikoliv.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.4.2020 21:37

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze