Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zvětšená prostata u psa

Autor: Petra Sumeráková

Velmi často přehlížené onemocnění psů ve starším, ale i středním věku! Prostata se může zvětšovat již od 5 let věku - poslední klinické studie ukazují, že se to týká více než 60% psů - samců. U psů starších 10 let je to 90%! 

Ilustrační foto
Zdroj: Kateřina Janů

Příznaky:

Ukapávání prostatické tekutiny (často zaměňované za samovolné ukapávání moči), častější močení po kapkách, přítomnost krve v moči, velmi obtížné kálení (zaměňované se zácpou). Bolestivost a špatný pohyb zadních končetin, což majitelé velmi často přisuzují pokročilému věku, nicméně velmi často se nejedná o problém bolestivosti či ztuhlosti kloubů, ale právě o zvětšenou prostatu. Bez správné a včasné léčby může bohužel vzniknout i zánět, který se projevuje u psa velkou bolestivostí, letargií, nechutenstvím a teplotou.

Nejlepší léčbou je prevence. Proto nechte pravidelně každý rok svého psa prohlédnout veterinárním lékařem a zvažte kastraci, která tento problém dokáže trvale odstranit!

Pokud se onemocnění prostaty zjistí u psa již v pokročilém věku a operativní zákrok již není možný, existuje medikace, kterou vám důkladně vysvětlí váš veterinář.

Co se týká přírodní léčby, tak samozřejmě i zde existuje několik léků, které mohou pomoci.
Osobně mám vyzkoušené tinktury z vrbovky a žampionu.

Z homeopatie můžete podávat:

  • Apis mellifica - působí proti otokům, proto i v tomto případě můžete podávat v potenci 9 C - 2x denně 5 globulí
  • Capsicum annuum 9 C - 1x denně 5 globulí
  • Thuya occidentalis 9 C - 1x denně 5 globulí - při výtoku z močové trubice, svědění a pálení, projevuje se častým oblizováním genitálií.
  • Sabal serrulata v potenci 9C nebo vyšší - často používaným lékem při léčbě prostatických obtíží, tento lék je však vázán lékařským předpisem - proto doporučuji probrat konkrétní případ s homeopatem, který zváží užití tohoto léku či nikoliv.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.9.2019 16:55

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze