Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Tréma před vystoupením

Autor: Redakce

Tlak v žaludku, třes a pocení rukou, bušení srdce, červenání, roztřesený hlas. Tyto pocity zažíváme v napjatých situacích, jako je zkouška, vystoupení nebo důležité jednání. Jedním slovem máme trému. 

Ilustrační foto

Obecně lze trému popsat jako strach z nejisté budoucnosti, obavu z neúspěchu nebo veřejného selhání. Trémě lze předcházet vícero způsoby: na situaci se co nejdůsledněji připravit, vzpomenout si na již dosažené úspěchy, soustředit se na výkon, ne na příznaky trémy, nevěnovat pozornost strachu ostatních, zintenzivnit soustředění (dýchání, procházka…). Pomoci mohou i vhodně vybrané homeopatické léky.

„Dobrý den, paní doktorko, hraji na housle a violoncello a již dlouhou dobu se snažím vyrovnat se s nervozitou před sólovým vystoupením. Vždy mne začne bolet břicho a ruce se mi začnou potit a třepetat, takže je moje cvičení naprosto zbytečné, protože většinu skladeb nezahraju podle představy. Také mám před sebou přijímací zkoušky na vysokou školu a maturitu, z čehož jsem rovněž nervózní. Jediný rozdíl je, že se ještě zakoktávám a začnou mi vypadávat slova. Mohla byste mi, prosím Vás, poradit, co bych proti tomu mohla udělat, nebo jaká homeopatika bych si měla opatřit?“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla zkušená lékařka MUDr. Kateřina Formánková, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, nervozita s neklidem, který se trochu zlepšuje pohybem, je lék Argentum nitricum 30 C – preventivně už v předvečer zkoušky a opakovaně během dne, kdy je zátěž. Pokud je v popředí vnitřní třes a pocit, že jste paralyzovaná, nemůžete se hnout z místa a máte v hlavě vymeteno, je lepší lék Gelsemium 30 C ve stejném dávkování. Léky můžete v případě potřeby i kombinovat.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.2.2020 22:12

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze