Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Potíže s usínáním

Autor: Redakce

S přechodnou nespavostí se setkal snad každý z nás. Pokud se nám klidný spánek vyhýbá, může to způsobit nejen větší únavu a nesoustředěnost, ale také podrážděnost a emoční rozkolísanost.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, prosím o radu, jaký homeopatický přípravek pořídit v případě nespavosti. Manžel má dlouhodobě potíže s usínáním. Nyní déle jak měsíc v kuse. Opakuje se to poněkolikáté v roce. Potíž je ve strachu z nespavosti. Myšlenky na to, že neusne, způsobí bušení srdce a ještě větší nervozitu. Občas pomáhá změna místa na spaní – jiná místnost. Bylinky a doplňky nepomáhají. Spánková hygiena je dodržena. Ráno je nevyspaný, podrážděný, velmi unavený. Hůř se soustředí v práci. Nyní má více starostí, úkolů, které musí stihnout a zařídit.“

Na dotaz odpověděla lékařka-homeopatka MUDr. Kristina Potúčková.

„Dobrý den, manžel toho má hodně, naprosto rozumím, je v bludném kruhu, nespavost, únava, přetížení, stres... Děláte vše, co je ve Vašich silách. Ráda Vám poradím a bude lépe.

Na přetížení a bušení srdce:

  • Nux vomica 15 C – 5 granulí 2x denně,
  • Aurum metallicum 15 C – 5 granulí 2x denně.

Na vyčerpání přidejte:

  • Phosphoricum acidum 15 C – 5 granulí 2x denně.

Výborné jsou Bachovy esence na nespavost, kdy se člověku ženou myšlenky a nemůže starostmi usnout – Rescue Night. Před usnutím manželovi připravte konopný čaj. Manžel by měl též doplnit hořčík, který tělo při stresu ztrácí – ideálně přípravek Magnesium 300+. Doba je sice uspěchaná, ale ať manžel vypustí, co vypustit lze, a udělejte si společně čas na procházku či aktivně vyplňte strávený čas.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 10:19

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze