Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Potíže s usínáním

Autor: Redakce

S přechodnou nespavostí se setkal snad každý z nás. Pokud se nám klidný spánek vyhýbá, může to způsobit nejen větší únavu a nesoustředěnost, ale také podrážděnost a emoční rozkolísanost.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, prosím o radu, jaký homeopatický přípravek pořídit v případě nespavosti. Manžel má dlouhodobě potíže s usínáním. Nyní déle jak měsíc v kuse. Opakuje se to poněkolikáté v roce. Potíž je ve strachu z nespavosti. Myšlenky na to, že neusne, způsobí bušení srdce a ještě větší nervozitu. Občas pomáhá změna místa na spaní – jiná místnost. Bylinky a doplňky nepomáhají. Spánková hygiena je dodržena. Ráno je nevyspaný, podrážděný, velmi unavený. Hůř se soustředí v práci. Nyní má více starostí, úkolů, které musí stihnout a zařídit.“

Na dotaz odpověděla lékařka-homeopatka MUDr. Kristina Potúčková.

„Dobrý den, manžel toho má hodně, naprosto rozumím, je v bludném kruhu, nespavost, únava, přetížení, stres... Děláte vše, co je ve Vašich silách. Ráda Vám poradím a bude lépe.

Na přetížení a bušení srdce:

  • Nux vomica 15 C – 5 granulí 2x denně,
  • Aurum metallicum 15 C – 5 granulí 2x denně.

Na vyčerpání přidejte:

  • Phosphoricum acidum 15 C – 5 granulí 2x denně.

Výborné jsou Bachovy esence na nespavost, kdy se člověku ženou myšlenky a nemůže starostmi usnout – Rescue Night. Před usnutím manželovi připravte konopný čaj. Manžel by měl též doplnit hořčík, který tělo při stresu ztrácí – ideálně přípravek Magnesium 300+. Doba je sice uspěchaná, ale ať manžel vypustí, co vypustit lze, a udělejte si společně čas na procházku či aktivně vyplňte strávený čas.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2022 06:45

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze