Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Potíže s usínáním

Autor: Redakce

S přechodnou nespavostí se setkal snad každý z nás. Pokud se nám klidný spánek vyhýbá, může to způsobit nejen větší únavu a nesoustředěnost, ale také podrážděnost a emoční rozkolísanost. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, prosím o radu, jaký homeopatický přípravek pořídit v případě nespavosti. Manžel má dlouhodobě potíže s usínáním. Nyní déle jak měsíc v kuse. Opakuje se to poněkolikáté v roce. Potíž je ve strachu z nespavosti. Myšlenky na to, že neusne, způsobí bušení srdce a ještě větší nervozitu. Občas pomáhá změna místa na spaní – jiná místnost. Bylinky a doplňky nepomáhají. Spánková hygiena je dodržena. Ráno je nevyspaný, podrážděný, velmi unavený. Hůř se soustředí v práci. Nyní má více starostí, úkolů, které musí stihnout a zařídit.“

Na dotaz odpověděla lékařka-homeopatka MUDr. Kristina Potúčková.

„Dobrý den, manžel toho má hodně, naprosto rozumím, je v bludném kruhu, nespavost, únava, přetížení, stres... Děláte vše, co je ve Vašich silách. Ráda Vám poradím a bude lépe.

Na přetížení a bušení srdce:

  • NUX VOMICA 15 C – 5 granulí 2x denně,
  • AURUM METALLICUM 15 C – 5 granulí 2x denně.

Na vyčerpání přidejte:

  • PHOSPHORICUM ACIDUM 15 C – 5 granulí 2x denně.

Výborné jsou Bachovy esence na nespavost, kdy se člověku ženou myšlenky a nemůže starostmi usnout – Rescue. Před usnutím manželovi připravte konopný čaj. Manžel by měl též doplnit hořčík, který tělo při stresu ztrácí – ideálně MAGNESIUM 300+. Doba je sice uspěchaná, ale ať manžel vypustí, co vypustit lze, a udělejte si společně čas na procházku či aktivně vyplňte strávený čas.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.1.2021 21:58

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze