Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kocourkovo značkování

Autor: Petra Sumeráková

Před nedávnem se mi ozvala zoufalá chovatelka, která se ujala kocourka a ten se jí „odvděčuje“ značkováním po celém domě. A vy, kdo máte kocoura, si asi umíte představit, co paní zažívá - i přesto, že často vykoupí celou drogérii z úklidových prostředků. 

Ilustrační foto
Zdroj: Kateřina Janů

Na úvod samozřejmě padlo první mé doporučení: kastrace - nicméně paní chovatelka ho zamítla s tím, že kocourek je chovný a typově velice povedený a i když byl odebrán z ne zcela vyhovujících podmínek, tak by ho ráda využila ve svém chovu. Kastrace teda nepřicházela v úvahu. Musím však podotknout, že kastrace nemusí značkování vždy odstranit a setkala jsem se s touto neřestí i u kastráta.

S paní jsem probrala i to, že chování koček je narozdíl od psů, se kterými mám mnohem větší a hlubší zkušenosti, dosti odlišné a přijít na kloub tomu, v čem je kámen úrazu a proč ke značkování dochází, asi nebude moc jednoduché.

Kocourek zapadl do nové rodiny totiž bez problémů, perfektně vycházel s ostatními zvířaty, byl spíš submisivní a žádné zjevné poruchy v chování nevykazoval. Usoudila jsem tedy, že se mu v novém domově velice líbí, a tak má silnou potřebu si teritorium označkovat a tím si upevnit svůj vztah i postavení v novém prostředí. Jelikož do minulosti nevidíme a nemáme ponětí o tom, zda u něj někdy nedošlo i ke špatnému zacházení, musela jsem počítat i s touto verzí. A jediný zdravotní problém u kocourka byly jeho uši, které dlouhodobě léčili.

Rozhodla jsem se tedy pro směs bachových esencí v tomto složení:
Řepík (č. 1), Plané jablko (č. 10), Modřín (č.19), Jedlý kaštan (č.30) a Žlutá vrba (č.38).

Řepík může léčit úzkostné stavy, které se navenek nijak neprojevují, zvíře se může jevit jako naprosto zdravé, psychicky vyrovnané, přesto není vnitřně zcela klidné a jelikož u kocourka došlo ke stěhování, změně prostředí, nová smečka a mnoho změn, zvolila jsem řepík pro navození vnitřního klidu a spokojenosti.

Plané jablko bylo zvoleno především z důvodu léčby uší - tato esence působí jako očista organismu: zbavuje tělo nákazy, navozuje čistotu, skvělá volba při všech kožních onemocněních.

Modřín obnovuje sebejistotu, podává se v případech, kdy zvířata nějakou dobu trpěla nebo s nimi bylo špatně zacházeno. V případě kocourka ze špatných podmínek jsem pro jistotu zvolila i tuto esenci. Bylo to i pro jeho submisivitu, aby si přece jen ,,upevnil“ své místo, neboť i submisivita mohla vyvolat značkování. 

Jedlý kaštan navozuje odolnost a vytrvalost - používá se u zvířat, která zažila špatné zacházení, která byla zachráněná z hrozných podmínek, byla chována v malých prostorech atd.

Žlutá vrba byla jasnou volbou, protože léčí zlomyslnost a vzdorovitost - tedy i nežádoucí chování jako je nemístné močení atd.

Navrhla jsem dávkování 4x denně 4kapky a po zlepšení stavu dávky postupně snižovat. K mému velkému překvapení mě chovatelka kontaktovala už po týdnu, že kapičky jsou nejspíš zázračné a kocourek přestal značkovat doslova ze dne na den!!! Přesto jsem doporučila lahvičku dobrat, aby se chování ustálilo - dnes je tomu již několik měsíců a kocourek je naprosto bezproblémový. Jsem moc ráda, že kocourek dostal šanci na lepší život a domov a paní chovatelka nemusí zoufale vystříkávat celé dny dům dezinfekcí.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.3.2021 06:29

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze