Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kocourkovo značkování

Autor: Petra Sumeráková

Před nedávnem se mi ozvala zoufalá chovatelka, která se ujala kocourka a ten se jí „odvděčuje“ značkováním po celém domě. A vy, kdo máte kocoura, si asi umíte představit, co paní zažívá - i přesto, že často vykoupí celou drogérii z úklidových prostředků. 

Ilustrační foto
Zdroj: Kateřina Janů

Na úvod samozřejmě padlo první mé doporučení: kastrace - nicméně paní chovatelka ho zamítla s tím, že kocourek je chovný a typově velice povedený a i když byl odebrán z ne zcela vyhovujících podmínek, tak by ho ráda využila ve svém chovu. Kastrace teda nepřicházela v úvahu. Musím však podotknout, že kastrace nemusí značkování vždy odstranit a setkala jsem se s touto neřestí i u kastráta.

S paní jsem probrala i to, že chování koček je narozdíl od psů, se kterými mám mnohem větší a hlubší zkušenosti, dosti odlišné a přijít na kloub tomu, v čem je kámen úrazu a proč ke značkování dochází, asi nebude moc jednoduché.

Kocourek zapadl do nové rodiny totiž bez problémů, perfektně vycházel s ostatními zvířaty, byl spíš submisivní a žádné zjevné poruchy v chování nevykazoval. Usoudila jsem tedy, že se mu v novém domově velice líbí, a tak má silnou potřebu si teritorium označkovat a tím si upevnit svůj vztah i postavení v novém prostředí. Jelikož do minulosti nevidíme a nemáme ponětí o tom, zda u něj někdy nedošlo i ke špatnému zacházení, musela jsem počítat i s touto verzí. A jediný zdravotní problém u kocourka byly jeho uši, které dlouhodobě léčili.

Rozhodla jsem se tedy pro směs bachových esencí v tomto složení:
Řepík (č. 1), Plané jablko (č. 10), Modřín (č.19), Jedlý kaštan (č.30) a Žlutá vrba (č.38).

Řepík může léčit úzkostné stavy, které se navenek nijak neprojevují, zvíře se může jevit jako naprosto zdravé, psychicky vyrovnané, přesto není vnitřně zcela klidné a jelikož u kocourka došlo ke stěhování, změně prostředí, nová smečka a mnoho změn, zvolila jsem řepík pro navození vnitřního klidu a spokojenosti.

Plané jablko bylo zvoleno především z důvodu léčby uší - tato esence působí jako očista organismu: zbavuje tělo nákazy, navozuje čistotu, skvělá volba při všech kožních onemocněních.

Modřín obnovuje sebejistotu, podává se v případech, kdy zvířata nějakou dobu trpěla nebo s nimi bylo špatně zacházeno. V případě kocourka ze špatných podmínek jsem pro jistotu zvolila i tuto esenci. Bylo to i pro jeho submisivitu, aby si přece jen ,,upevnil“ své místo, neboť i submisivita mohla vyvolat značkování. 

Jedlý kaštan navozuje odolnost a vytrvalost - používá se u zvířat, která zažila špatné zacházení, která byla zachráněná z hrozných podmínek, byla chována v malých prostorech atd.

Žlutá vrba byla jasnou volbou, protože léčí zlomyslnost a vzdorovitost - tedy i nežádoucí chování jako je nemístné močení atd.

Navrhla jsem dávkování 4x denně 4kapky a po zlepšení stavu dávky postupně snižovat. K mému velkému překvapení mě chovatelka kontaktovala už po týdnu, že kapičky jsou nejspíš zázračné a kocourek přestal značkovat doslova ze dne na den!!! Přesto jsem doporučila lahvičku dobrat, aby se chování ustálilo - dnes je tomu již několik měsíců a kocourek je naprosto bezproblémový. Jsem moc ráda, že kocourek dostal šanci na lepší život a domov a paní chovatelka nemusí zoufale vystříkávat celé dny dům dezinfekcí.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.1.2020 02:36

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze