Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Dozvuky Velikonoc

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

V naší rodině hodně mluvíme o tradicích. Když dětem neumíme na otázky odpovědět, nastudujeme si to. Původ různých svátků během roku nás také hodně zajímá, a tak jsme často iniciátory rozhovorů my, rodiče.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Tak to bylo i o velikonočních prázdninách. Příběh ukřižování děti znají, ale letos jsme navíc na bohoslužbě společně četli pašijový příběh. Času, kdy děti mohly rozebírat dění „triduum sanctum“ (od Zeleného čtvrtku po Bílou sobotu), bylo tedy víc.

Prvním aktérem, který je zajímal, byl Pilát Pontský – Ježíšův soudce. Několikrát zopakoval, že na Ježíši neshledává žádnou vinu, i tak ho však ze strachu před davem odsoudil. Děti přemýšlely, co by měly udělat s Pilátem, aby se Ježíše zastal. Napadlo je, že by mu podaly bachovky. Kdyby je tehdy měli, mohl být Pilát v klidu a nabyl by odvahy postavit se křičícímu zástupu. Určitě by se hodily Rescue Remedy a z jednosložkových esencí snad i Cherry Plum? Ta je vhodná pro lidi, kteří mají strach ze ztráty kontroly nad svým chováním – a možná Pilát souhlasil s odsouzením, protože se bál, že kontrolu nad svým chováním ztratí? Nebo Aspen pro lidi, kteří bez určitého důvodu propadají náhlým obavám a jsou v důsledku strachu nervózní? Pro Aspen jsou typické například i předtuchy hrozícího neštěstí. Kdybychom toho z příběhu znali víc, určitě bychom uměli vybrat konkrétní esenci bez dohadů.

Bádání ve velikonočním příběhu pokračovalo. Když tedy v Kristově době ty bachovky neměli, uvažovaly děti, jak by se dalo od bolesti ulevit Kristovi. Opět následoval povzdech: „Škoda, že tehdy neměli ani homeopatika.“ Po otázce, která by vybraly, zaznělo: „Arnicu, ať ho to tak nebolí, a asi Staphysagrii…“

Nejlepší, co své děti můžeme naučit, je to, aby si v každé situaci dokázaly poradit samy. A to platí i v homeopatii. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.10.2020 13:28

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze