Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak na roztouženého pejska, který se zamiloval

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Jaro je tu a s ním přichází vyšší výskyt háravých fenek v okolí či domácnostech. Kdo vlastní chovatelskou stanici, ví moc dobře, co to znamená vlastnit krycího psa. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Každý pes – samec - období hárání fen snáší jinak. Jsou psi, kteří situaci zvládají bravurně, občas nakryjí a jsou už zkušení a vědí, co je čeká. Návštěva háravé feny je pro takového psa jasným impulsem, že se bude krýt a po krytí se pes naprosto v klidu nažere.

Jsou však i psi, kteří odmítají žrát, teskní, vyjí a jsou velmi smutní. A jsou i psi, kteří jsou naprosto nezvladatelní, mohou být agresivní a snaží se za každou cenu k té své “vyvolené” dostat.

Háravá fenka má být v každém případě na vodítku a majitel musí být na procházce velmi opatrný při setkání se psem a předem majiteli psa hlásit, že mu fena hárá. Majitel psa by si měl být vědom rizik a že nejspíš svého psa od feny neodvolá. Musí být zároveň dostatečně rychlý a reagovat včas, aby nedošlo k nechtěnému nakrytí. Zvláště pak u velkých plemen, kdy fenu nelze “jen tak” vzít do náruče a chránit před roztouženým psem.

Každopádně, pokud máte tesknícího pejska doma a navíc je to pejsek malého plemene, je třeba především sledovat, zda přijímá stravu a příliš Vám neubývá na váze, což může být u malých plemen ve finále závažný problém. Pes ztrácí kondici, je slabý, tím pádem náchylný k nemocem a problém je na světě.

Na podporu chuti k jídlu podávám Lycopodium clavatum a dle situace používám potenci 9 až 200 C. Dále přidám Natrum muriaticum v rozmezí 15 C až 30 C a Chinu 15 C.

Pokud pejsek přijímá stravu, ale je ukňouraný a neposlušný, jeho problém spíše tkví v psychice a vlastně neví, co má s tím svým pudem “dělat”, zkusím nasadit Folicullinum 30 C a to 2x denně 2 kuličky spolu s Ignatií amarou 15 C. Také lze kápnout maličkou kapičku éterického levandulového oleje na hrudní kost psa, aby to přehlušilo pach feny.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 13:14

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze