Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak na roztouženého pejska, který se zamiloval

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Jaro je tu a s ním přichází vyšší výskyt háravých fenek v okolí či domácnostech. Kdo vlastní chovatelskou stanici, ví moc dobře, co to znamená vlastnit krycího psa. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Každý pes – samec - období hárání fen snáší jinak. Jsou psi, kteří situaci zvládají bravurně, občas nakryjí a jsou už zkušení a vědí, co je čeká. Návštěva háravé feny je pro takového psa jasným impulsem, že se bude krýt a po krytí se pes naprosto v klidu nažere.

Jsou však i psi, kteří odmítají žrát, teskní, vyjí a jsou velmi smutní. A jsou i psi, kteří jsou naprosto nezvladatelní, mohou být agresivní a snaží se za každou cenu k té své “vyvolené” dostat.

Háravá fenka má být v každém případě na vodítku a majitel musí být na procházce velmi opatrný při setkání se psem a předem majiteli psa hlásit, že mu fena hárá. Majitel psa by si měl být vědom rizik a že nejspíš svého psa od feny neodvolá. Musí být zároveň dostatečně rychlý a reagovat včas, aby nedošlo k nechtěnému nakrytí. Zvláště pak u velkých plemen, kdy fenu nelze “jen tak” vzít do náruče a chránit před roztouženým psem.

Každopádně, pokud máte tesknícího pejska doma a navíc je to pejsek malého plemene, je třeba především sledovat, zda přijímá stravu a příliš Vám neubývá na váze, což může být u malých plemen ve finále závažný problém. Pes ztrácí kondici, je slabý, tím pádem náchylný k nemocem a problém je na světě.

Na podporu chuti k jídlu podávám Lycopodium clavatum a dle situace používám potenci 9 až 200 C. Dále přidám Natrum muriaticum v rozmezí 15 C až 30 C a Chinu 15 C.

Pokud pejsek přijímá stravu, ale je ukňouraný a neposlušný, jeho problém spíše tkví v psychice a vlastně neví, co má s tím svým pudem “dělat”, zkusím nasadit Folicullinum 30 C a to 2x denně 2 kuličky spolu s Ignatií amarou 15 C. Také lze kápnout maličkou kapičku éterického levandulového oleje na hrudní kost psa, aby to přehlušilo pach feny.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.7.2020 23:22

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze