Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak zlepšit paměť

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Čas utíká, léta přibývají. Příčinou potíží s pamětí může někdy být jen přetížení. Ale nejsou to jenom dědečkové a babičky, kdo si nepamatuje dobře. Zapomínání potkává také mladší dospělé, dokonce i malé děti.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Paměť, i když se to možná nezdá, souvisí úzce s trávicím traktem. Se zhoršováním paměti se brzy setká ten, kdo má dlouhodobě nedostatečný přísun důležitých látek, kdo není fyzicky aktivní a žije v neustálém stresu. Za zhoršováním paměti může stát například i nedostatek jódu. Proto se preventivně doporučuje konzumace ryb, třešní, višní a řas. Vyhýbat bychom se naopak měli sóje, fluoru, bromu a chloru. Paměť zlepšuje také vitamín B1 (tiamin), který najdeme v droždí, bramborách, celozrnných obilovinách a vaječném žloutku. Nezbytná je dostatečná konzumace kvalitních tuků a potravin bohatých na železo.

Fytoterapie nabízí pomoc ve formě čajů, tinktur a jiných bylinných macerátů – například ořechů louhovaných v medu (aspoň 1 měsíc), užívá se 1 čajová lžička denně. Paměť také posílí čaj z meduňky (10 g), zeměžluči (15 g), puškvorce (15 g) a medu (100 g). Směs se zalije vroucí vodou, po vychladnutí se procedí a pije se po doušcích během dne. Užívá se 3 týdny. Ke zlepšení paměti poslouží i tinktura z medvědího česneku.
Z bylin jsou dále vhodné: ginkgo biloba, guarana či brahmi.

I homeopatie je důležitou součástí podpory paměti. Které homeopatické léky si vzít na pomoc?

  • Baryta carbonica – špatné soustředění, potíže se zapamatováním, nevěří si, obavy z lidí, chová se dětinsky.
  • Gelsemium sempervirens – velká tréma, strach z konfliktních situací.
  • Causticum – koktání, nemá rád sladkosti, křeč.
  • Mercurius solubilis – pracovitý jedinec, potíže s pozorností, nerozumí logickým postupům.
  • Phosphoricum acidum – spavost a vyčerpanost, neschopnost cokoliv si zapamatovat, tupé opakování.

S výběrem vhodného léku a ředění vám pomůže váš lékař-homeopat.

Trapasům pramenícím ze zapomínání lze vedle již zmíněných rad zabránit také „mlsáním“. Například flavonoidy obsažené v kakaových bobech mohou také zlepšit funkce těch oblastí mozku, které zodpovídají za správné fungování paměti. Dopřejte si tedy čokoládu – ale pozor! Kvalitní hořká čokoláda obsahuje 50−80 % kakaa. Zároveň však obsahuje i tuk a cukr, které mohou negovat všechny pozitivní účinky, jichž můžeme konzumací kakaa dosáhnout. Tak co tedy? Zkuste syrovou čokoládu. Přidávejte nepražené boby do ranního smoothie. Připravte si flavonoidový nápoj z datlí, banánů a syrového kakaa. Možností zdravého mlsání je spousta…

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.1.2021 01:54

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze