Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Velikonoční zajíčci

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Opět se nám sesbíralo větší množství tubiček od homeopatik. Nevyhazuji je – přece se na něco ještě musí hodit! A pak s dcerkami vymýšlíme, jak je využít. Holčičky už dva týdny stále něco velikonočního stříhají, lepí či skládají. Takže téma bychom měly. Vyrobíme pro každého koledníka velikonočního zajíčka!

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Potřebujeme:
tubičky od monokomponentů,
barevný papír,
oboustrannou lepicí pásku,
tavnou pistoli,
větší korálek na hlavičku (nebo žalud, pokud vám od podzimu nějaký zbyl),
malý korálek na čumáček,
bambulku na ocásek,
tvrdý papír,
nůžky.

Postup: Z barevného papíru vystřihneme obdélník se stranami výšky tubičky a jejího obvodu a pomocí oboustranné lepicí pásky jím oblepíme tubičku. Tavnou pistolí přilepíme korálek jako hlavičku, domalujeme obličejík a nalepíme čumáček. Z tvrdého papíru vystřihneme ouška a tavnou pistolí přilepíme na hlavičku. Bambulku – ocásek – přilepíme na „zadeček“ a zajíček je hotový. Můžeme mu ještě přivázat mašličku na krk nebo přilepit motýlka z tvrdého vzorovaného papíru.

TIP: Pokud chceme zajíčky použít jako závěsnou dekoraci, provlečeme korálkem kousek vlny nebo stuhy a až pak ho nalepíme jako hlavičku na tělíčko.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 19:20

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze