Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Velikonoční zajíčci

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Opět se nám sesbíralo větší množství tubiček od homeopatik. Nevyhazuji je – přece se na něco ještě musí hodit! A pak s dcerkami vymýšlíme, jak je využít. Holčičky už dva týdny stále něco velikonočního stříhají, lepí či skládají. Takže téma bychom měly. Vyrobíme pro každého koledníka velikonočního zajíčka!

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Potřebujeme:
tubičky od monokomponentů,
barevný papír,
oboustrannou lepicí pásku,
tavnou pistoli,
větší korálek na hlavičku (nebo žalud, pokud vám od podzimu nějaký zbyl),
malý korálek na čumáček,
bambulku na ocásek,
tvrdý papír,
nůžky.

Postup: Z barevného papíru vystřihneme obdélník se stranami výšky tubičky a jejího obvodu a pomocí oboustranné lepicí pásky jím oblepíme tubičku. Tavnou pistolí přilepíme korálek jako hlavičku, domalujeme obličejík a nalepíme čumáček. Z tvrdého papíru vystřihneme ouška a tavnou pistolí přilepíme na hlavičku. Bambulku – ocásek – přilepíme na „zadeček“ a zajíček je hotový. Můžeme mu ještě přivázat mašličku na krk nebo přilepit motýlka z tvrdého vzorovaného papíru.

TIP: Pokud chceme zajíčky použít jako závěsnou dekoraci, provlečeme korálkem kousek vlny nebo stuhy a až pak ho nalepíme jako hlavičku na tělíčko.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.8.2020 08:33

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze