Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Velikonoční zajíčci

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Opět se nám sesbíralo větší množství tubiček od homeopatik. Nevyhazuji je – přece se na něco ještě musí hodit! A pak s dcerkami vymýšlíme, jak je využít. Holčičky už dva týdny stále něco velikonočního stříhají, lepí či skládají. Takže téma bychom měly. Vyrobíme pro každého koledníka velikonočního zajíčka!

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Potřebujeme:
tubičky od monokomponentů,
barevný papír,
oboustrannou lepicí pásku,
tavnou pistoli,
větší korálek na hlavičku (nebo žalud, pokud vám od podzimu nějaký zbyl),
malý korálek na čumáček,
bambulku na ocásek,
tvrdý papír,
nůžky.

Postup: Z barevného papíru vystřihneme obdélník se stranami výšky tubičky a jejího obvodu a pomocí oboustranné lepicí pásky jím oblepíme tubičku. Tavnou pistolí přilepíme korálek jako hlavičku, domalujeme obličejík a nalepíme čumáček. Z tvrdého papíru vystřihneme ouška a tavnou pistolí přilepíme na hlavičku. Bambulku – ocásek – přilepíme na „zadeček“ a zajíček je hotový. Můžeme mu ještě přivázat mašličku na krk nebo přilepit motýlka z tvrdého vzorovaného papíru.

TIP: Pokud chceme zajíčky použít jako závěsnou dekoraci, provlečeme korálkem kousek vlny nebo stuhy a až pak ho nalepíme jako hlavičku na tělíčko.

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalováučitelka, koordinátor sociálních sítí, autorka článků

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem, jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.6.2018 09:13

COPYRIGHT © 2010 - 2018 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze