Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Pučálka

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Máte rádi pučálku? Právě ta se tradičně jedla především o půstu. Velikonoce jsou za dveřmi a možná si před svátečním hodováním chcete dopřát lehčí jídlo. Pučálka se původně připravovala z naklíčeného hrachu, ale je moc chutná i z naklíčené fazolky mungo a čočky. Když máme k dispozici klíčky, příprava tohoto opravdu chutného pokrmu je rychlá. 

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Potřebujeme:
olej (máslo, sádlo),
naklíčenou čočku (návod na klíčení najdete zde: "Klíčím, klíčíš, klíčíme...pro zdraví"),
sůl,
koření dle chuti – pepř, kari, sušená rajčata, bylinky (rozmarýn je skvělý, může být i cibule a česnek).

Postup:
Na pánvi rozehřejeme tuk, přidáme nakrájenou cibuli (můžeme vynechat), naklíčenou čočku, osolíme, okořeníme a opékáme. Raději nemícháme, jen prohazujeme, abychom neolámali klíčky. Jídlo je hotové, když je čočka změklá. Doporučuji během vaření ochutnávat. S tím rády pomohou i děti, je to opravdová pochoutka! Někde se připravuje i sladká verze – bez soli a cibule, v závěru opékání se přidává cukr (med), sušené ovoce a oříšky.
Můžeme podávat jako hlavní jídlo spolu s rýží basmati, dušenou zeleninou a ledovým salátem.

TIP: Pučálka poslouží i jako náhrada chipsů nebo jiného slaného zobání pro návštěvu.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.7.2021 08:45

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze