Rychlé rady
Víte, že ...
Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Bršlice kozí noha – opomíjený plevel
Autor: PharmDr. Jana Strieglerová
Bršlice kozí noha (Aegopodium podagraria) je vytrvalá bylina. Její listy svým tvarem připomínají kozí kopýtko. Roste na každé mezi, v zahrádkách, na stinných pasekách, vlastně téměř všude. Často ji považujeme za nežádoucí plevel a pilně ji ze záhonků vytrháváme. Přitom je tolik prospěšná.

Její mladé lístky mají charakteristickou, lehce kyselou chuť a aroma. Obsahuje velké množství vitaminu C, karotenoidů, železa a enzymů. V lidovém léčitelství se bršlice užívá při revmatických potížích a dně. Její název je odvozen z latinského slova podagra = dna.
Čerstvá šťáva z rozmačkaných listů příjemně mírní kloubní bolesti a podporuje hojení ran. Přikládá se také na štípance po komárech a dalším hmyzu (podobně i šťáva z lístků jitrocele). Na zanícené rány nebo hemoroidy se používá obklad namočený v nálevu z mladých listů.
Pro použití v kuchyni sbíráme mladé lístky. Můžeme je přidat do polévky, špenátu, vaječné omelety, nádivky nebo pomazánky. Nadrobno nasekanými lístky posypeme chleba s máslem. Její výrazná chuť se dá ,,zamaskovat“, pokud bršlici smícháme s dalšími zelenými natěmi (lístky pampelišek, jitrocelu a sedmikrásek, medvědím česnekem apod.). Lístky bršlice můžeme také rozmixovat do ovocného smoothie nebo odšťavnit do ovocno-zeleninového freshe.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích