Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Bršlice kozí noha – opomíjený plevel
Autor: PharmDr. Jana Strieglerová
Bršlice kozí noha (Aegopodium podagraria) je vytrvalá bylina. Její listy svým tvarem připomínají kozí kopýtko. Roste na každé mezi, v zahrádkách, na stinných pasekách, vlastně téměř všude. Často ji považujeme za nežádoucí plevel a pilně ji ze záhonků vytrháváme. Přitom je tolik prospěšná.

Její mladé lístky mají charakteristickou, lehce kyselou chuť a aroma. Obsahuje velké množství vitaminu C, karotenoidů, železa a enzymů. V lidovém léčitelství se bršlice užívá při revmatických potížích a dně. Její název je odvozen z latinského slova podagra = dna.
Čerstvá šťáva z rozmačkaných listů příjemně mírní kloubní bolesti a podporuje hojení ran. Přikládá se také na štípance po komárech a dalším hmyzu (podobně i šťáva z lístků jitrocele). Na zanícené rány nebo hemoroidy se používá obklad namočený v nálevu z mladých listů.
Pro použití v kuchyni sbíráme mladé lístky. Můžeme je přidat do polévky, špenátu, vaječné omelety, nádivky nebo pomazánky. Nadrobno nasekanými lístky posypeme chleba s máslem. Její výrazná chuť se dá ,,zamaskovat“, pokud bršlici smícháme s dalšími zelenými natěmi (lístky pampelišek, jitrocelu a sedmikrásek, medvědím česnekem apod.). Lístky bršlice můžeme také rozmixovat do ovocného smoothie nebo odšťavnit do ovocno-zeleninového freshe.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích