Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Bršlice kozí noha – opomíjený plevel

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Bršlice kozí noha (Aegopodium podagraria) je vytrvalá bylina. Její listy svým tvarem připomínají kozí kopýtko. Roste na každé mezi, v zahrádkách, na stinných pasekách, vlastně téměř všude. Často ji považujeme za nežádoucí plevel a pilně ji ze záhonků vytrháváme. Přitom je tolik prospěšná. 

Ilustrační foto

Její mladé lístky mají charakteristickou, lehce kyselou chuť a aroma. Obsahuje velké množství vitaminu C, karotenoidů, železa a enzymů. V lidovém léčitelství se bršlice užívá při revmatických potížích a dně. Její název je odvozen z latinského slova podagra = dna.

Čerstvá šťáva z rozmačkaných listů příjemně mírní kloubní bolesti a podporuje hojení ran. Přikládá se také na štípance po komárech a dalším hmyzu (podobně i šťáva z lístků jitrocele). Na zanícené rány nebo hemoroidy se používá obklad namočený v nálevu z mladých listů.

Pro použití v kuchyni sbíráme mladé lístky. Můžeme je přidat do polévky, špenátu, vaječné omelety, nádivky nebo pomazánky. Nadrobno nasekanými lístky posypeme chleba s máslem. Její výrazná chuť se dá ,,zamaskovat“, pokud bršlici smícháme s dalšími zelenými natěmi (lístky pampelišek, jitrocelu a sedmikrásek, medvědím česnekem apod.). Lístky bršlice můžeme také rozmixovat do ovocného smoothie nebo odšťavnit do ovocno-zeleninového freshe.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.5.2022 21:12

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze