Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Zase ten "podlom" - homeopatická terapie u koně

Autor: MVDr. Miroslava Daňková

Dermatitida, dermatofilóza, mud fever, podlom, stroupky z bláta. Každý, kdo má co do činění s koňmi, zná toto onemocnění velmi dobře, ať mu říká jakkoli. Jedná se o bakteriální zánět distální části končetin.

Ilustrační foto
Zdroj: Kateřina Janů

Nejčastěji se objevuje při častém stání ve vlhku, blátě. Není to však podmínkou. Nejčastější příčinou je kontaminace bakteriemi Dermatophilus congolensis, Staphylococcus sp., Streptococcus sp., Acinetobacter a další. Neporušená kůže je pro ně neproniknutelná bariéra, pokud však dojde k jejímu narušení, ať už vlhkem či poraněním, tato bariéra se naruší a bakterie se mohou uplatnit. Vyvolávají zánět kůže, který může přejít až do flegmóny.

Končetina je v místě zánětu edematická, velmi bolestivá na dotek. Typická je přítomnost stroupků. Někdy bývá přítomno kulhání. Záleží na rozsahu postižení končetiny. Nutné je pečlivě odstranit všechny stroupky, dobře dezinfikovat postižená místa a udržovat končetinu v suchu a čistotě. Je možno použít roztoky betadine, clorhexidinu, šampony s dezinfekčními látkami. Někdy je nutné po odběru vzorků, stanovení patogenu a citlivosti na antibiotika nasadit lokální antibiotickou terapii. Velmi vhodné je doplnění o homeopatickou terapii.

U mého pacienta se dermatitis objevila přes noc. Předchozí den byl kůň zcela bez potíží, ráno projevoval dyskomfort při nasazení kamaší na levou přední končetinu. V oblasti spěnkového kloubu byly zjištěny stroupky zlatavé barvy, které po odstranění snadno krvácely. Končetina byla na dotek velmi citlivá, lokálně edematická v rozsahu výskytu stroupků. Při pohybu bylo zřetelné kulhání.

Končetina byla denně ošetřována šamponem s chlorhexidinem pro odstranění stroupků, na noc byla přiložena suchá bandáž. Homeopatická terapie byla:

  • Belladona 9 C
  • Pyrogenium 9 C
  • Hepar sulphur 30 C
  • Graphites 15 C

Homeopatika se podávaly perorálně 2x denně. Končetina byla pravidelně kontrolována a pro postupné zlepšování stavu nebyla později bandážována. Terapie byla ukončena po 5 dnech. Navzdory rychlému nástupu, bolestivosti a kulhání byl ústup po nasazení homeopatik velmi rychlý.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Daňková

Autor: MVDr. Miroslava Daňkováveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 05:13

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze