Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zase ten "podlom" - homeopatická terapie u koně

Autor: MVDr. Miroslava Daňková

Dermatitida, dermatofilóza, mud fever, podlom, stroupky z bláta. Každý, kdo má co do činění s koňmi, zná toto onemocnění velmi dobře, ať mu říká jakkoli. Jedná se o bakteriální zánět distální části končetin.

Ilustrační foto
Zdroj: Kateřina Janů

Nejčastěji se objevuje při častém stání ve vlhku, blátě. Není to však podmínkou. Nejčastější příčinou je kontaminace bakteriemi Dermatophilus congolensis, Staphylococcus sp., Streptococcus sp., Acinetobacter a další. Neporušená kůže je pro ně neproniknutelná bariéra, pokud však dojde k jejímu narušení, ať už vlhkem či poraněním, tato bariéra se naruší a bakterie se mohou uplatnit. Vyvolávají zánět kůže, který může přejít až do flegmóny.

Končetina je v místě zánětu edematická, velmi bolestivá na dotek. Typická je přítomnost stroupků. Někdy bývá přítomno kulhání. Záleží na rozsahu postižení končetiny. Nutné je pečlivě odstranit všechny stroupky, dobře dezinfikovat postižená místa a udržovat končetinu v suchu a čistotě. Je možno použít roztoky betadine, clorhexidinu, šampony s dezinfekčními látkami. Někdy je nutné po odběru vzorků, stanovení patogenu a citlivosti na antibiotika nasadit lokální antibiotickou terapii. Velmi vhodné je doplnění o homeopatickou terapii.

U mého pacienta se dermatitis objevila přes noc. Předchozí den byl kůň zcela bez potíží, ráno projevoval dyskomfort při nasazení kamaší na levou přední končetinu. V oblasti spěnkového kloubu byly zjištěny stroupky zlatavé barvy, které po odstranění snadno krvácely. Končetina byla na dotek velmi citlivá, lokálně edematická v rozsahu výskytu stroupků. Při pohybu bylo zřetelné kulhání.

Končetina byla denně ošetřována šamponem s chlorhexidinem pro odstranění stroupků, na noc byla přiložena suchá bandáž. Homeopatická terapie byla:

  • Belladona 9 C
  • Pyrogenium 9 C
  • Hepar sulphur 30 C
  • Graphites 15 C

Homeopatika se podávaly perorálně 2x denně. Končetina byla pravidelně kontrolována a pro postupné zlepšování stavu nebyla později bandážována. Terapie byla ukončena po 5 dnech. Navzdory rychlému nástupu, bolestivosti a kulhání byl ústup po nasazení homeopatik velmi rychlý.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Daňková

Autor: MVDr. Miroslava Daňkováveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 12:15

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze