Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

10. duben - Světový den homeopatie

Autor: Redakce

10. duben je Světovým dnem homeopatie. Homeopaté po celém světě slaví.. Je to každoroční připomenutí narození objevitele homeopatie, německého lékaře Samuela Hahnemanna, který se narodil 10. 4. 1755.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

I v letošním roce se k této události připojí v rámci ECH (European Committee for Homeopathy) také Česká republika, a to prostřednictvím aktivit Homeopatické lékařské asociace. HLA se v roce 2015 stala plnohodnotným členem ECH, má své místo na homeopatické mapě Evropy, a to je znamení toho, že patříme k evropskému homeopatickému společenství.

Světový den homeopatie je oslavou narozenin Samuela Hahnemanna, a to prostřednictvím propagace této jedinečné léčebné metody. V mnoha evropských státech běžně probíhá řada akcí jako jsou veřejné přednášky o homeopatii, tiskové konference a televizní debaty. Pandemická situace nám, homeopatům, letos k těmto akcím nepřála. 

Svět homeopatie zrealizoval ke Dni homeopatie rozhovor, v němž si šéfredaktorka Lucka povídala s odborným garantem našeho portálu, MUDr. Jaroslavem Čuperou. Záznam rozhovoru najdete na našem facebookovém profilu.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 19:13

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze