Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Mužské a ženské ambice

Autor: Bc. Eva Leňová

Alence je 25 let. Vypadá jako andílek. Teprve když se setkáte pohledem s jejíma modrýma očima, všimnete si, že z nich kouká ten příslovečný čertík. Vysokou školu šla studovat hlavně proto, aby si prodloužila mládí. Nejprve se zapsala na bakalářské studium ekonomického směru a sama byla překvapená nejen tím, že ji škola celkem baví, ale i svými dobrými výsledky. A protože si chtěla studentský život i užívat a občas si také koupit něco na sebe, našla si práci na částečný úvazek. Zpočátku to vypadalo nevinně: asistentka vedoucího projektu mezinárodní spolupráce ve velké společnosti.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Její nadřízený byl pán důchodového věku, který měl na starosti jen tento projekt a potřeboval někoho k ruce. Projevil velké pochopení pro to, že přednost pro ni má studium. Toto pochopení nicméně zmizelo v okamžik, kdy jeho program musel dodržet termíny nebo když přijeli na pracovní návštěvu zahraniční partneři.

Ne, nebyl na ni zlý, jen tvrdošíjně trval na tom, že ještě toto se musí udělat nebo ono zařídit. A ano, pak už může jít. Občas však z kanceláře odcházela v jedenáct večer a o zahraniční hosty se starala i o víkendech.

Ukázala se jako schopná a výkonná síla. Jenomže pak se ještě zamilovala. Musela si začít krást víc času pro sebe, protahovat povinnosti dlouho do noci. A pomalu toho na ni začínalo být moc.

Nejdřív ji pobolívala hlava, pak měla drobné problémy s očima, přišla o chuť k jídlu a koncem roku už chytila každý bacil, který běžel kolem. Zkoušela, co mohla, střídala léky a osvědčené domácí recepty, přecházela chřipky, aby všechno stihla, a sama sobě nalhávala, že to nic není.

Školu si nakonec musela rozložit a už i doma se nechali slyšet, že se jim nezdá v pořádku. Až o jednom víkendu se na návštěvě u rodičů potkala i s maminčinou kamarádkou, která jí řekla na rovinu: „Aleno, dělej něco, nebo špatně dopadneš!“ A dala jí kontakt na svou homeopatku.

Alenka to zkusila. Šlo to pozvolna, ale člověk si při homeopatickém vyšetření, když se odborníkovi na druhé straně stolu snaží poctivě vypovědět, co a proč mu vlastně je, tak nějak srovná věci sám v sobě. A to jí pomohlo několik drobností změnit.

Přes prázdniny si pořádně odpočinula a „dala se do kupy“ a na podzim už se cítila zase ve své kůži. A tak se vrhla s novou chutí do práce i studia. Koneckonců ji čekala bakalářská práce a státnice. Protože ji škola opravdu bavila, rozhodla se pokračovat v magisterském studiu.

Její přínos společnému projektu ocenili i zahraniční partneři. Z vývoje projektu vyplynula potřeba najít nějakou osobu na pozici zástupce jejího šéfa, která by později celý projekt převzala. Její nadřízený měl okamžitě jasno – tou osobou je Alenka. Jazyk umí dobře, bakaláře už skoro má a magistra si dodělá, je šikovná, na rodinu má ještě čas a práce ji baví.

Zahraniční partneři měli ovšem podmínku – případný nástupce vedoucího projektu musí absolvovat také zahraniční studium. Pánové si spokojeností mnuli ruce, jak dobře to vymysleli. Bude-li Alenka ochotná zaplatit alespoň třetinu nákladů na toto další studium, její český zaměstnavatel zaplatí druhou a zahraniční partner se postará o financování třetí části ne právě levného programu.

Svůj návrh jí předložili s jistotou, že taková nabídka se nedá odmítnout. Nejprve souhlasila, měla však tolik zdravého rozumu, že pípla něco jako, že to musí probrat s rodiči a trošku si to rozmyslet. Za dva dny překvapeným pánům sdělila, že jejich nabídku musí odmítnout. Samozřejmě by se ráda dále vzdělávala i v zahraničí, ale nejdřív po prvním roce svého magisterského studia, čili reálně tak za dva roky.

Její šéf byl opravdu zklamaný a dal jí to najevo. Kolik absolventů vysoké školy může říct, že má zajištěné místo v mezinárodní firmě a tím vlastně i další kariéru? No, trošku si poplakala. Ale věděla, že na podobné výkony nemá zdraví. Jednou se chtěla vdát a mít děti. Dobré postavení v práci je skvělé, ale neznamená to všechno.

Alenčin příběh je z těch se šťastným koncem. Alespoň prozatím. Její nadřízený i jeho zahraniční kolegové o rozvoji svého projektu diskutovali ještě dvakrát a pokaždé jim z toho vyšlo, že krom Alenky nikoho na nově vytvářenou pozici nemají. Fakt, že perspektivnímu muži s více zkušenostmi by v současný okamžik nemohli nabídnout odpovídající peníze, sehrál svou nemalou roli. Při dalším setkání bylo tedy dohodnuto, že počkají.

Ženy mají v práci i podnikání malinko jiné priority, a proto i jiné ambice než muži. Často za to platí nižším oceněním a horšími pracovními pozicemi. Když se správně rozhodnou a stojí si za svými hodnotami, dodá jim to pocit dobře zvládnuté situace, který není přímo vázán na výšku platu ani postavení. Znám-li sama sebe a své hranice, které i respektuji, můžu být v životě spokojená a spokojenému člověku se lépe daří – v práci i v soukromí.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Eva Leňová

Autor: Bc. Eva Leňovátlumočnice, překladatelka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 02:18

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze