Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Střevní virózy - homeopatie v lékárně

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Máme tu jaro a s ním bývá v dětských kolektivech (hlavně školkových) spojen větší výskyt střevních viróz. Jde o virové onemocnění trávicího traktu, které se projevuje hlavně zvracením, nevolností, nechutenstvím a průjmy. Může být doprovázeno zvýšenou teplotou nebo horečkou, bolestí hlavy a celkovou únavou. Je to také vysoce nakažlivé onemocnění, které se velmi rychle šíří nejčastěji právě v dětských kolektivech. Takto nakažené dítě pak může doma nakazit zbytek rodiny.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Základem léčby je dieta, podávání tekutin a velmi uleví homeopatická léčba:

  • Arsenicum album 9 C – podává se při průjmech nebo pokud je příčinou zkažené nebo těžké jídlo.
  • Nux vomica 9 C – zvracení, nauzea (pocit na zvracení), bolesti břicha. Působí detoxikačně a pomáhá zbavit trávicí systém toxických bakterií a virů.
  • China 9 C – působí na vodní hospodářství v těle a zabraňuje dehydrataci – ztráty tekutin při zvracení, průjmech nebo nadměrném pocení u horečky.

Dávkujeme 3-5x denně 5 granulí pod jazyk. Čím akutnější a výraznější jsou příznaky, tím častěji podáváme. Můžeme také vytvořit koktejl – do 2 dcl vody rozpustíme od každého 10 granulí a popíjet.

Pokud po prodělané viróze přetrvávají příznaky únavy, malátnosti a vyčerpání, podáváme ještě několik dní až týden China 9 C 2x denně 5 granulí na rekonvalescenci.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.6.2020 16:03

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze