Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak „měřit“ krásu ženy?

Autor: Mgr. Milena Mikulková

Krása ženy. Když se zamýšlím nad tímto slovním spojením, napadá mne, jestli je vůbec možné tato dvě slova oddělit. Co to je krása? Jak měřit krásu ženy?

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Na první pohled je patrný náš zevnějšek, jak vypadáme.

Existují ženy, které umí okouzlit na první pohled. Přemýšlím, co je tou lákavou směsí, která zaujme. Dokonalá postava? Čistý, vkusný a skvěle padnoucí oděv? Pěstěný obličej? Upravené ruce? Ladná chůze? Zářivý chrup? Příjemná vůně? Určitě ano. To všechno k ženě patří, minimálně tehdy, když se žena nebrání být krásnou ženou. Chceme se cítit dobře. Dokonce je velmi moudré a žádoucí zařadit péči o svůj zevnějšek do našich obvyklých každodenních činností. Ano, člověk byl obdarován zrakem, aby viděl. Aby nasytil svoji potřebu krásna. Krása zevnějšku je první vrstva krásy ženy.

Na druhý pohled lze sledovat naše projevy, jak jednáme.

Pokud bychom však zůstaly pouze na povrchu, na naší, více či méně luxusní obálce, asi by to bylo málo. Krása na druhý pohled vyžaduje něco víc. Vyžaduje setkání. Krása na druhý pohled je skrytá v úsměvu, v pohledu, v tónu hlasu. Ve smíchu a ve slovech. V tématech a zájmech. V chování, v jednání. V tom, co děláme i co neděláme. Tato krása je rozhodně trvalejší než ta na první pohled. Krása přitažlivosti a sympatie. Ale také asi není vším.

Při třetím pohledu prozrazujeme náš charakter, jak myslíme.

Ještě hlouběji každá z nás skrývá svoji třetí vrstvu krásy. Krásu, která se nedá zabalit do dárkového papíru. Krásu, kterou nezachytí ten, kdo se jenom mihne kolem. Krásu, kterou nevidí ten, kdo se spokojí s prvním nebo druhým pohledem. Tuto vrstvu krásy lze pozorovat jenom zblízka. A možná v situacích, které s krásou nemají nic společného. Krása na třetí pohled je motivem mnoha pohádek. A možná nejenom pohádek, ale i mnoha obyčejných lidských příběhů. Je to krása, která vynikne díky charakteru. Jmenuje se totiž krása duše.

Na čtvrtý pohled poodhalujeme naše nejvnitřnější hodnoty, kam směřujeme.

Za třetí vrstvou - krásou duše - je uložená ještě čtvrtá, možná až mystická krása, na kterou asi ani neexistují měřítka. Je to krása té nejcennější kvality. Krása, která všem předchozím propůjčuje smysl a cíl. Tato krása má touhu prostupovat celou naší bytostí, projevit se v charakteru, projevit se v chování i v našem zevnějšku. Je to krása věčnosti, směřování, hodnot.

Skutečná ženská krása tkví v péči o celou svoji bytost, o všechny čtyři vrstvy.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Milena Mikulková

Autor: Mgr. Milena MikulkováSociální pedagog

Zaměřuje se na rozvíjení životních dovedností dětí i dospělých. Pomáhá klientům naučit se rozumět sami sobě, zorientovat se ve vlastních potřebách a očekáváních. Učí je rozumět svým blízkým, asertivně i empaticky komunikovat s druhými, řešit obtížné situace a zvládat konflikty.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.6.2020 20:43

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze