Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Smoothie s pohankou

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

S příchodem jara se do našich životů vlévá nová energie a lehkost. Zimní oblečení zavřeme do skříně a raději si oblečeme hezkou sukni. Otevíráme okna a pouštíme dovnitř čerstvý vzduch. S jídlem je to podobně. Také nás postupně opouští chuť na těžší, masitá a kořeněná jídla a raději připravujeme něco lehčího a osvěžujícího.

Ilustrační foto

My doma také zjišťujeme, že na kaši k snídani už není chuť každý den, ale třeba jen 2x týdně. Prostě už nepotřebujeme tolik organismus prohřívat, a tak začínám zařazovat lehčí varianty.

Oblíbili jsme si smoothie. Jeho příprava je velmi jednoduchá a rychlá. Když ráno vstanu, namočím do vody pohanku a sušený kokos a asi za půl hodiny vše v mixéru rozmixuji do hladka. Přidám 2 banány, chia semínka a pokud potřebuji, aby tato snídaně byla vydatná a abychom neměli brzy hlad, přidám konopný protein v prášku. Jako tekutina se dá použít voda nebo obilné mléko. Pokud dáme méně vody, výsledkem je husté smoothie, které se jí lžičkou, jinak popíjíme.

Takové smoothie lze také použít k dopolední či odpolední svačině a dobře uzavřené ve skleničce od marmelády i dětem do školy. Výborně doplní energii a chybějící proteiny po sportu.

Pohanka je pseudoobilovina s poměrně vysokým obsahem bílkovin (12 %). Její výhoda také je, že je měkká a velmi dobře se rozmixuje za syrova. Pokud bychom chtěli použít ještě o něco vylepšenou variantu a zvýšit obsah enzymů ve smoothie, necháme pohanku naklíčit: namočíme na 1 hodinu do vody, pak vodu vylijeme a pohanku dáme do temna – já zavírám do kuchyňské linky – a 2x denně propláchneme. Do dvou dnů má krásné klíčky.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.7.2020 11:34

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze