Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Skladování homeopatik
Autor: MVDr. Miroslava Dousková
O užívání homeopatik jsme si již řekli mnoho. Nyní si řekněme o jejich skladování.

Zdroj: MVDr. Miroslava Menclová
Pokud máte v rodinné lékárničce pár tub, je dobré k uložení nejlépe kovová krabička, třeba od sušenek. Také samozřejmě existují komerční zakladače na homeopatika. Od plastové cestovní krabičky do kabelky (velikost na 3 tuby a oscillo), přes polstrovaný zakladač na 20 tub až po domácí lékárničku na 32 tub. Ti šikovnější si poradí originálními zakladači - viz. články zde na webu: "Originální zakladač" či "Zakladač na homeopatika". Nebo je možné použít jakoukoliv vhodnou kosmetickou tašku či zmiňovanou plechovku.
Homeopatika neskladujeme v těsné blízkosti mobilního telefonu ani elektrospotřebičů a nevystavujeme extrémním teplotám.
V ordinaci samozřejmě máme profesionální zakladač na 108 tub, které se dají libovolně skládat na sebe a tak stále rozšiřovat množství homeopatik. Ale jelikož jezdím i za pacienty domů, musela jsem vyřešit neustálé stěhování homeopatik. Nakonec jsem to vyřešila základní lékárničkou v ordinaci a ostatní homeopatika vozím sebou.
Začínala jsem kufříkem, který mi vyrobil můj tatínek, uzpůsobil ho na velikost tubiček díky vložce, kterou sám vytvořil na soustruhu. Protože se nemohl koukat, jak stále někde hledám nějakou tubu a mám v tom hrozný nepořádek.
Jak člověk rozšiřoval znalosti, tak mu už nestačilo pár tub, ale množství se neustále zvyšovalo. Pak už nestačil kufřík, pořídil se další, větší. Nejhorší vždy bylo to nějak setřídit a dát tomu systém, ne vždy jsem byla spokojena s výsledkem.
Letos mě překvapil Ježíšek pod stromečkem, velkým kufříkem na kolečkách, prý abych to neměla tak těžké. Tak zbývalo jen najít vhodné uspořádání vnitřního prostoru. S tím vypomohla kamarádka veterinářka, dodala krabičky po vakcínách, na stojáka se vejde akorát tuba. Jelikož kufr má dvě patra, do spodního jsem umístila potřebnou literaturu, kterou stejně s sebou neustále vozím. Také brožurky, recepty, polykomponentní přípravky a rescue remedy kapky. Nakonec zbývalo jen seřadit tuby abecedně do krabiček a už se mohly stěhovat do kufru. Teď mám perfektní přehled o stavu zásob.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích