Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Skladování homeopatik

Autor: MVDr. Miroslava Dousková

O užívání homeopatik jsme si již řekli mnoho. Nyní si řekněme o jejich skladování. 

Ilustrační foto
Zdroj: MVDr. Miroslava Menclová

Pokud máte v rodinné lékárničce pár tub, je dobré k uložení nejlépe kovová krabička, třeba od sušenek. Také samozřejmě existují komerční zakladače na homeopatika. Od plastové cestovní krabičky do kabelky (velikost na 3 tuby a oscillo), přes polstrovaný zakladač na 20 tub až po domácí lékárničku na 32 tub. Ti šikovnější si poradí originálními zakladači - viz. články zde na webu: "Originální zakladač" či "Zakladač na homeopatika". Nebo je možné použít jakoukoliv vhodnou kosmetickou tašku či zmiňovanou plechovku. 

Homeopatika neskladujeme v těsné blízkosti mobilního telefonu ani elektrospotřebičů a nevystavujeme extrémním teplotám.

V ordinaci samozřejmě máme profesionální zakladač na 108 tub, které se dají libovolně skládat na sebe a tak stále rozšiřovat množství homeopatik. Ale jelikož jezdím i za pacienty domů, musela jsem vyřešit neustálé stěhování homeopatik. Nakonec jsem to vyřešila základní lékárničkou v ordinaci a ostatní homeopatika vozím sebou.

Začínala jsem kufříkem, který mi vyrobil můj tatínek, uzpůsobil ho na velikost tubiček díky vložce, kterou sám vytvořil na soustruhu. Protože se nemohl koukat, jak stále někde hledám nějakou tubu a mám v tom hrozný nepořádek.

Jak člověk rozšiřoval znalosti, tak mu už nestačilo pár tub, ale množství se neustále zvyšovalo. Pak už nestačil kufřík, pořídil se další, větší. Nejhorší vždy bylo to nějak setřídit a dát tomu systém, ne vždy jsem byla spokojena s výsledkem.

Letos mě překvapil Ježíšek pod stromečkem, velkým kufříkem na kolečkách, prý abych to neměla tak těžké. Tak zbývalo jen najít vhodné uspořádání vnitřního prostoru. S tím vypomohla kamarádka veterinářka, dodala krabičky po vakcínách, na stojáka se vejde akorát tuba. Jelikož kufr má dvě patra, do spodního jsem umístila potřebnou literaturu, kterou stejně s sebou neustále vozím. Také brožurky, recepty, polykomponentní přípravky a rescue remedy kapky. Nakonec zbývalo jen seřadit tuby abecedně do krabiček a už se mohly stěhovat do kufru. Teď mám perfektní přehled o stavu zásob.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Dousková

Autor: MVDr. Miroslava Douskováveterinární lékařka

"Homeopatie mě oslovila už během studia na vysoké škole. V praxi se zabývám psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou co dorazí do ordinace. Homeopatie mi pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro mě a moji rodinu, ale také pro pacienty a potažmo jejich majitele."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.4.2021 04:28

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze