Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Česnek medvědí
Autor: PharmDr. Jana Strieglerová
S příchodem jara se příroda probouzí ze zimního spánku a otevírá nám své zelené poklady. Mezi nimi můžeme zmínit i česnek medvědí (Allium ursinum). Je to vytrvalá cibulovitá rostlina, která roste v lesích na vlhkých místech, kolem potoků a u nás na Moravě tvoří i obrovské lokality.

Zdroj: Magdalena Dobromila Staňková, Česnek medvědí
O víkendu jsem se s dětmi vydala do lesa a už z dálky nás vábila jeho nezaměnitelná česneková vůně. Medvědí česnek má na lidský organismus pozitivní účinky. Naše těla jsou po zimě vyčerpaná nedostatkem čerstvých vitamínů a enzymů, medvědí česnek nám dokáže dodat energii, sílu a „nové palivo" do našich buněk.
Obsahuje velké množství silic, vitamin C, minerály, enzymy…, které podporují imunitní systém. V lidovém léčitelství se česnek medvědí běžně používal jako přírodní antibiotikum, antimykotikum (účinkuje proti plísním a kvasinkám), proti vnitřním parazitům a střevním potížím. Má velké detoxikační účinky, proto jeho užívání podporuje jarní očistu těla a čištění krve.
My česnek medvědí sbíráme každé jaro a užíváme si ho, dokud je čerstvý. Nakrájené listy přidáváme do polévky, na chleba s máslem, do salátů nebo na posypání jakéhokoliv slaného jídla. Nejúčinnější je, pokud se používá čerstvý, bez tepelné úpravy. Dá se přidat do špenátu (i s kopřivou).
Velmi účinná je i tinktura: nasekané listy česneku dáme do sklenice a zalijeme lihem (my používáme domácí slivovici nebo vodku). Tinktura se pak dávkuje po kapkách. Je dobré začít raději postupně s nižším množstvím kapek, protože česnek snižuje tlak a podporuje činnost srdce. Pro dospělého je doporučená dávka asi 10 – 15 kapek denně, raději užívat naředěné s vodou.
Dále vyrábíme pesto: nakrájené listy rozmixujeme s kvalitním rostlinným olejem (my používáme olivový), přidáme sůl a opražený sezam. Dají se použít i jiná semínka (dýňová, oříšky apod.) nebo i pesto bez semínek. Uchováváme v lednici ve skle. Pesto používáme na dochucení jídel, výborné je na těstoviny. Nedávno jsem dělala palačinky na slano potřené pestem z medvědího česneku, slaninou, sýrem a čerstvými lístky česneku a byly skvělé.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích