Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Česnek medvědí

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

S příchodem jara se příroda probouzí ze zimního spánku a otevírá nám své zelené poklady. Mezi nimi můžeme zmínit i česnek medvědí (Allium ursinum). Je to vytrvalá cibulovitá rostlina, která roste v lesích na vlhkých místech, kolem potoků a u nás na Moravě tvoří i obrovské lokality.

Ilustrační foto
Zdroj: Magdalena Dobromila Staňková, Česnek medvědí

O víkendu jsem se s dětmi vydala do lesa a už z dálky nás vábila jeho nezaměnitelná česneková vůně. Medvědí česnek má na lidský organismus pozitivní účinky. Naše těla jsou po zimě vyčerpaná nedostatkem čerstvých vitamínů a enzymů, medvědí česnek nám dokáže dodat energii, sílu a „nové palivo" do našich buněk.

Obsahuje velké množství silic, vitamin C, minerály, enzymy…, které podporují imunitní systém. V lidovém léčitelství se česnek medvědí běžně používal jako přírodní antibiotikum, antimykotikum (účinkuje proti plísním a kvasinkám), proti vnitřním parazitům a střevním potížím. Má velké detoxikační účinky, proto jeho užívání podporuje jarní očistu těla a čištění krve.

My česnek medvědí sbíráme každé jaro a užíváme si ho, dokud je čerstvý. Nakrájené listy přidáváme do polévky, na chleba s máslem, do salátů nebo na posypání jakéhokoliv slaného jídla. Nejúčinnější je, pokud se používá čerstvý, bez tepelné úpravy. Dá se přidat do špenátu (i s kopřivou).

Velmi účinná je i tinktura: nasekané listy česneku dáme do sklenice a zalijeme lihem (my používáme domácí slivovici nebo vodku). Tinktura se pak dávkuje po kapkách. Je dobré začít raději postupně s nižším množstvím kapek, protože česnek snižuje tlak a podporuje činnost srdce. Pro dospělého je doporučená dávka asi 10 – 15 kapek denně, raději užívat naředěné s vodou.

Dále vyrábíme pesto: nakrájené listy rozmixujeme s kvalitním rostlinným olejem (my používáme olivový), přidáme sůl a opražený sezam. Dají se použít i jiná semínka (dýňová, oříšky apod.) nebo i pesto bez semínek. Uchováváme v lednici ve skle. Pesto používáme na dochucení jídel, výborné je na těstoviny. Nedávno jsem dělala palačinky na slano potřené pestem z medvědího česneku, slaninou, sýrem a čerstvými lístky česneku a byly skvělé.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 17:19

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze