Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

"A zoubky už máte?"

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Otázka, kterou často slyší maminky miminek: "A zoubky už máte? Jó, tak to jste šikovní..." Stomatolog by jistě poznamenal, že doba prořezávání zoubků nijak nesouvisí se schopnostmi a šikovností Vašeho děťátka. Než se zoubek ukáže, chvíli to trvá.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Mnohá miminka si růst prvních zoubků doslova odtrpí - zoubek na dásně tlačí a dásně bolí. Prvním příznakem, že "už to začalo", bývá nadměrné slinění, dítě může být také plačtivé, podrážděné, spí hůře, vyžaduje časté kojení anebo nechce jíst, někdy se objeví průjem a teplota...

Homeopatickou léčbou můžeme bolest lépe zvládnout. Lék volíme podle příznaků a podle toho, jak se miminko chová.

  • Chamomilla - růst zubů je velmi bolestivý, dítě nelze zklidnit, průjem, páchnoucí zelená stolice. Klidní se chováním.
  • Belladonna - vysoká horečka, zanícené dásně.
  • Calcarea carbonica - větší dítě, zimomřivé, potí se na hlavě, zuby rostou opožděně a pomalu, mívá vyrážky ze stresu, může se objevit kašel a zahleněné oční spojivky.
  • Apis mellifica - celkový neklid, vodnatě růžové oteklé dásně.
  • Phytolacca - dásně svědí, dítě hodně sliní, tiskne dásně k sobě.

O vhodném homeopatickém léku, ředění a dávkování se poraďte se svým lékařem - homeopatem.

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 09:56

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze