Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Dysplazie kyčelního kloubu u psa (DKK)

Autor: MVDr. Miroslava Dousková

DKK vzniká v důsledku genetických dědičných vad, vlivu radioaktivních a chemických teratogenů, případně nepřiměřených dávek antibiotik anebo jiných léků v březosti. Jedná se o vývojovou vadu utváření kyčelního kloubu. U postiženého jedince se vyvine nedostatečně hluboká jamka v pánvi (acetabulum) a hlavice stehenní kosti potom nedrží pevně na místě. To vede k nadměrnému opotřebení kloubní chrupavky, progresi artrózy, bolestivosti a dalšímu poškozování kloubu. 

Ilustrační foto

Po dosažení dospělosti jsou již kosti definitivně vytvarovány a řešení takového problému spočívá ve snaze mírnit bolest, nebo lze přistoupit k chirurgii, která je již mnohem náročnější. Konkrétně se jedná o resekci hlavice femuru nebo endoprotézu. U mladších jedinců lze využít korektivní osteotomii, ale jen do 8 měsíců věku.

Ranná diagnostika DKK spočívá v provedení rentgenových snímků v celkové anestézii. Jak extenzivních, nativních, tak distrakčních. Distrakce znamená snahu lékaře vytáhnout jemným tlakem hlavice stehenní kosti z kyčelní jamky. Pokud má pes distrakci pozitivní, jsou kyčle nestabilní a pes bude trpět DKK. Zdravý pes má distrakci negativní, tedy jeho kyčle jsou stabilní a pevné.

I zde může homeopatie pomoci - ať už v případě dysplazie nebo následné artrózy.

  • Calcarea carbonica – problémy se objevují při chůzi do svahu nebo schodů, často postiženy i kolenní klouby. Zhoršení v zimě a studeném prostředí. V době štěněčího růstu může být pomalejší vývoj. Sklony k obezitě, vyhledávání teplých míst.
  • Calcarea fluorica – pohyblivost se zlepšuje po krátkém proběhnutí nebo rozchození v suchém a teplém prostředí. Zhoršuje se naopak ve studeném a vlhkém prostředí bez možnosti aktivního pohybu. Často také jiné deformity kostí, asymetrie kostry a zvětšení kloubů.
  • Calcarea phosphorica – postiženy mohou být i kosti lebky a páteře, nejvíce bederní. Převážně jde o hubené, smutné psy.
  • Causticum – množství různých vad, nepravidelný pohyb a nekoordinovanost. Zhoršení ve studeném a suchém počasí, zlepšení ve vlhkém a teplém. Praskavý zvuk při pohybu živějších nebo neklidných psů. Tlak na postižená místa zesiluje bolesti. Obvykle dochází s postižením kloubu i ke zkrácení šlach.
  • Lachesis – obvykle levý kyčelní kloub. Celá noha může být zakrnělá. Velká bolestivost při pohybu, dotyku a tlaku v oblasti kloubů. Postižený jedinec reaguje na změnu počasí a na teplo, v noci, po probuzení ze spánku nebo na slunci. Stav se zhoršuje při pohybu a námaze po ní, ke zlepšení dochází v klidu.
  • Baryta carbonica – pes má převážně křivé a hubené končetiny, velké břicho, nepřiměřeně velkou hlavu, trpí záněty a nemocemi ze studeného a vlhkého počasí. Obvykle je onemocnění kloubů spojeno s pomalým psychickým vývojem a zpomaleným vývojem jiných orgánů.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Dousková

Autor: MVDr. Miroslava Douskováveterinární lékařka

"Homeopatie mě oslovila už během studia na vysoké škole. V praxi se zabývám psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou co dorazí do ordinace. Homeopatie mi pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro mě a moji rodinu, ale také pro pacienty a potažmo jejich majitele."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.1.2022 00:11

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze