Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Dysplazie kyčelního kloubu u psa (DKK)

Autor: MVDr. Miroslava Dousková

DKK vzniká v důsledku genetických dědičných vad, vlivu radioaktivních a chemických teratogenů, případně nepřiměřených dávek antibiotik anebo jiných léků v březosti. Jedná se o vývojovou vadu utváření kyčelního kloubu. U postiženého jedince se vyvine nedostatečně hluboká jamka v pánvi (acetabulum) a hlavice stehenní kosti potom nedrží pevně na místě. To vede k nadměrnému opotřebení kloubní chrupavky, progresi artrózy, bolestivosti a dalšímu poškozování kloubu. 

Ilustrační foto

Po dosažení dospělosti jsou již kosti definitivně vytvarovány a řešení takového problému spočívá ve snaze mírnit bolest, nebo lze přistoupit k chirurgii, která je již mnohem náročnější. Konkrétně se jedná o resekci hlavice femuru nebo endoprotézu. U mladších jedinců lze využít korektivní osteotomii, ale jen do 8 měsíců věku.

Ranná diagnostika DKK spočívá v provedení rentgenových snímků v celkové anestézii. Jak extenzivních, nativních, tak distrakčních. Distrakce znamená snahu lékaře vytáhnout jemným tlakem hlavice stehenní kosti z kyčelní jamky. Pokud má pes distrakci pozitivní, jsou kyčle nestabilní a pes bude trpět DKK. Zdravý pes má distrakci negativní, tedy jeho kyčle jsou stabilní a pevné.

I zde může homeopatie pomoci - ať už v případě dysplazie nebo následné artrózy.

  • Calcarea carbonica – problémy se objevují při chůzi do svahu nebo schodů, často postiženy i kolenní klouby. Zhoršení v zimě a studeném prostředí. V době štěněčího růstu může být pomalejší vývoj. Sklony k obezitě, vyhledávání teplých míst.
  • Calcarea fluorica – pohyblivost se zlepšuje po krátkém proběhnutí nebo rozchození v suchém a teplém prostředí. Zhoršuje se naopak ve studeném a vlhkém prostředí bez možnosti aktivního pohybu. Často také jiné deformity kostí, asymetrie kostry a zvětšení kloubů.
  • Calcarea phosphorica – postiženy mohou být i kosti lebky a páteře, nejvíce bederní. Převážně jde o hubené, smutné psy.
  • Causticum – množství různých vad, nepravidelný pohyb a nekoordinovanost. Zhoršení ve studeném a suchém počasí, zlepšení ve vlhkém a teplém. Praskavý zvuk při pohybu živějších nebo neklidných psů. Tlak na postižená místa zesiluje bolesti. Obvykle dochází s postižením kloubu i ke zkrácení šlach.
  • Lachesis – obvykle levý kyčelní kloub. Celá noha může být zakrnělá. Velká bolestivost při pohybu, dotyku a tlaku v oblasti kloubů. Postižený jedinec reaguje na změnu počasí a na teplo, v noci, po probuzení ze spánku nebo na slunci. Stav se zhoršuje při pohybu a námaze po ní, ke zlepšení dochází v klidu.
  • Baryta carbonica – pes má převážně křivé a hubené končetiny, velké břicho, nepřiměřeně velkou hlavu, trpí záněty a nemocemi ze studeného a vlhkého počasí. Obvykle je onemocnění kloubů spojeno s pomalým psychickým vývojem a zpomaleným vývojem jiných orgánů.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Dousková

Autor: MVDr. Miroslava Douskováveterinární lékařka

"Homeopatie mě oslovila už během studia na vysoké škole. V praxi se zabývám psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou co dorazí do ordinace. Homeopatie mi pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro mě a moji rodinu, ale také pro pacienty a potažmo jejich majitele."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 21:01

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze