Rychlé rady
Víte, že ...
Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Hojení pánevního dna u feny
Autor: Ing. Jana Dytrychová
Každého chovatele to jednou potká. Nikdy jsem se nesetkala u své feny s císařským řezem, zato velmi často s kastracemi. Ovšem i císařský řez mě poprvé potkal. Nebylo to nic příjemného a bylo vidět, že i pan doktor nebyl nadšený, že se mu štěně nepodařilo vybavit z porodních cest ručně, přestože již dle sona bylo dávno mrtvé. Zkoušel všechno možné, ale bylo pro mou fenu obrovské, a tak byl císařský řez nevyhnutelný. Fena byla navíc velmi vyčerpaná od náročného tlačení, které bylo bez efektu několik hodin.

Zdroj: Ing. Jana Dytrychová
Fenka se tedy ocitla na sále a za chvilku jsem ji měla v náručí zpět, už při vědomí. Celá se třásla a byla velmi slabá a zmatená. Ihned jsem podala po narkóze Opium 15 C spolu s Arnikou montanou 9 C a Hypericum perforatum 15 C. Má oblíbená Arnika je navíc opravdu úžasná na celkové hojení a rychlejší rekonvalescenci. Měla jsem vše připravené ve stříkačce a po malých dávkách jsem feně dávala do tlamky každých 15-20 minut už hned v ordinaci u veterináře. Fena se poměrně velmi rychle vzbudila a začala jevit zájem o zbylá štěňata.
Když jsme dojely domů, nechala jsem fenku vyvenčit. Všimla jsem si, že je stále velmi slabá, motala se a třásla se. Po náročném porodu a císařském řezu je to samozřejmě pochopitelné, ale chtěla jsem jí více ulevit a urychlit její rekonvalescenci, aby měla sílu se postarat o štěňátka. Uložila jsem fenku se štěňaty do porodny a přiložila štěňátka ke strukům. Mléko se příliš netvořilo a štěňata plakala, byla neklidná a lezla po porodně. Fenka z toho byla nervózní. Podala jsem jí Lac caninum 5 C a zhruba po třetím podání a mé snaze, aby všechna štěňátka byla přisátá na strucích, jsem uviděla, že fena začíná mléko pouštět a štěňata pijí, i když zatím jen krátce. S každým dalším podáním se ale frekvence ejekce prodlužovala, štěňata se cítila více komfortně a fena byla již klidnější a odpočívala.
Fence jsem tedy podala vzhledem k tomu, že měla poměrně velkou ztrátu tekutin a velmi po porodu zhubla, Natrum muriaticum a Chinu v ředění 15 C, které jsem občas prostřídala i vyšším ředěním 30 C. Podávala jsem 2x i vícekrát denně. Na celkovou podporu využití a vstřebávání minerálů u kojící feny jsem podala Calcareu phosphoricu v ředění 5 nebo 9 C.
Nesmím opomenout výborné homeopatikum na hojení pánevního dna po porodech, císařském řezu a jiných operačních zákrocích a tím je Bellis perennis. Používám ho v ředění 15 C. Přidala jsem potom i Calcareu fluoricu 15 C a to 2x denně. POZOR - Calcarea fluorica se nesmí podávat dřív než po vyndání stehů!!!
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích