Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Hojení pánevního dna u feny

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Každého chovatele to jednou potká. Nikdy jsem se nesetkala u své feny s císařským řezem, zato velmi často s kastracemi. Ovšem i císařský řez mě poprvé potkal. Nebylo to nic příjemného a bylo vidět, že i pan doktor nebyl nadšený, že se mu štěně nepodařilo vybavit z porodních cest ručně, přestože již dle sona bylo dávno mrtvé. Zkoušel všechno možné, ale bylo pro mou fenu obrovské, a tak byl císařský řez nevyhnutelný. Fena byla navíc velmi vyčerpaná od náročného tlačení, které bylo bez efektu několik hodin.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Fenka se tedy ocitla na sále a za chvilku jsem ji měla v náručí zpět, už při vědomí. Celá se třásla a byla velmi slabá a zmatená. Ihned jsem podala po narkóze Opium 15 C spolu s Arnikou montanou 9 C a Hypericum perforatum 15 C. Má oblíbená Arnika je navíc opravdu úžasná na celkové hojení a rychlejší rekonvalescenci. Měla jsem vše připravené ve stříkačce a po malých dávkách jsem feně dávala do tlamky každých 15-20 minut už hned v ordinaci u veterináře. Fena se poměrně velmi rychle vzbudila a začala jevit zájem o zbylá štěňata.

Když jsme dojely domů, nechala jsem fenku vyvenčit. Všimla jsem si, že je stále velmi slabá, motala se a třásla se. Po náročném porodu a císařském řezu je to samozřejmě pochopitelné, ale chtěla jsem jí více ulevit a urychlit její rekonvalescenci, aby měla sílu se postarat o štěňátka. Uložila jsem fenku se štěňaty do porodny a přiložila štěňátka ke strukům. Mléko se příliš netvořilo a štěňata plakala, byla neklidná a lezla po porodně. Fenka z toho byla nervózní. Podala jsem jí Lac caninum 5 C a zhruba po třetím podání a mé snaze, aby všechna štěňátka byla přisátá na strucích, jsem uviděla, že fena začíná mléko pouštět a štěňata pijí, i když zatím jen krátce. S každým dalším podáním se ale frekvence ejekce prodlužovala, štěňata se cítila více komfortně a fena byla již klidnější a odpočívala.

Fence jsem tedy podala vzhledem k tomu, že měla poměrně velkou ztrátu tekutin a velmi po porodu zhubla, Natrum muriaticum a Chinu v ředění 15 C, které jsem občas prostřídala i vyšším ředěním 30 C. Podávala jsem 2x i vícekrát denně. Na celkovou podporu využití a vstřebávání minerálů u kojící feny jsem podala Calcareu phosphoricu v ředění 5 nebo 9 C.

Nesmím opomenout výborné homeopatikum na hojení pánevního dna po porodech, císařském řezu a jiných operačních zákrocích a tím je Bellis perennis. Používám ho v ředění 15 C. Přidala jsem potom i Calcareu fluoricu 15 C a to 2x denně. POZOR - Calcarea fluorica se nesmí podávat dřív než po vyndání stehů!!!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.10.2020 14:50

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze