Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Anální žlázy psa

Autor: Petra Sumeráková

Anální neboli pachové žlázy a potíže s nimi spojené jsou jedním z nejčastějších důvodů návštěvy veterinárního lékaře. Pojďme si trochu vysvětlit, co jsou zač a jak a proč mohou pejska pořádně potrápit.

Ilustrační foto
Zdroj: Kateřina Janů

Tyto váčky slouží psům k označování teritoria - to je hlavní důvod, proč pejsci tak urputně a rádi očichávají venku výměšky svých kamarádů. Nachází se hned vedle konečníku, pokud si představíte hodinový ciferník, tak zhruba na číslech 4 a 8. K jejich průběžnému vyprazdňování dochází současně se stolicí. Jejich velikost i uložení je individuální - dle plemene i hmotnosti psa.

Velmi často se vedou diskuze na téma, zda je psům vymačkávat či nevymačkávat, i to je velice individuální. Můj názor je ten, že pokud je pes zdravý a nemá s váčky žádné chronické potíže, tak není potřeba našeho zásahu. Samozřejmě, že existují jedinci, kteří mají sklony k ucpávání - pejsci nemocní či starší, zkrátka je dobré čas od času žlázy zkontrolovat. Neb málokterý pes s nimi alespoň jednou za život nezažije nějaký problém.

Jak poznáme, že není něco v pořádku? Příznaků je mnoho - nejčastějším je tzv. sáňkování, kdy pejsek jezdí zadečkem po zemi, velmi často si okolí konečníku a ocasu zuřivě oblizuje, až vykusuje. Další - lidem už méně známý příznak - je drbání psa na bocích či za ušima. Pokud některý z příznaků u psa zpozorujete a nevíte jak váčky vyprázdnit, navštivte veterinárního lékaře či odborníka na úpravu psů, který žlázy zkontroluje, vymáčkne jejich obsah a dle stavu sekretu i psa zhodnotí, zda je nutné přistoupit k léčbě. Někdy je totiž žláza jen přeplněná z důvodu velmi hustého sekretu, jindy se může stát, že propukl zánět - což je pro psa velmi nepříjemné, bolestivé a může vést až k prasknutí žlázy. V tomto případě je nezbytně nutné vyhledání veterinárního lékaře, který nastaví následnou léčbu.

Spolu s klasickou medikací nám opět může velmi dobře pomoci i homeopatie, která často dokáže průběh hojení urychlit a pejskovi tak ulevit.

  • U hnisavého zánětu můžeme podat HEPAR SULPHUR - v počátcích nižší potenci 5 nebo 9 C - produkce hnisu se zvýší a a obsah se rychleji vyprázdní... Později naopak na dosušení potence vyšší 15 nebo 30 C. Můžete zkombinovat s MERCURIUS SOLUBILIS - zprvu co nejčastěji, klidně i 5x denně.
  • Pokud je zde přítomna i krev, podejte LACHESIS 15 C - 2x denně.
  • V případě silného zduření žláz s červeným a silným otokem, bolestivostí nebo dokonce perforací podávajte BELLADONU 9C - opět klidně 5x denně.
  • Pokud je sekret zelený, lepivý - KALIUM BICHROMICUM.

U chronických potiží se poraďte o nejvhodnějším výběru léků se svým homeopatem.
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.6.2019 11:43

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze