Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Anální žlázy psa

Autor: Petra Sumeráková

Anální neboli pachové žlázy a potíže s nimi spojené jsou jedním z nejčastějších důvodů návštěvy veterinárního lékaře. Pojďme si trochu vysvětlit, co jsou zač a jak a proč mohou pejska pořádně potrápit.

Ilustrační foto
Zdroj: Kateřina Janů

Tyto váčky slouží psům k označování teritoria - to je hlavní důvod, proč pejsci tak urputně a rádi očichávají venku výměšky svých kamarádů. Nachází se hned vedle konečníku, pokud si představíte hodinový ciferník, tak zhruba na číslech 4 a 8. K jejich průběžnému vyprazdňování dochází současně se stolicí. Jejich velikost i uložení je individuální - dle plemene i hmotnosti psa.

Velmi často se vedou diskuze na téma, zda je psům vymačkávat či nevymačkávat, i to je velice individuální. Můj názor je ten, že pokud je pes zdravý a nemá s váčky žádné chronické potíže, tak není potřeba našeho zásahu. Samozřejmě, že existují jedinci, kteří mají sklony k ucpávání - pejsci nemocní či starší, zkrátka je dobré čas od času žlázy zkontrolovat. Neb málokterý pes s nimi alespoň jednou za život nezažije nějaký problém.

Jak poznáme, že není něco v pořádku? Příznaků je mnoho - nejčastějším je tzv. sáňkování, kdy pejsek jezdí zadečkem po zemi, velmi často si okolí konečníku a ocasu zuřivě oblizuje, až vykusuje. Další - lidem už méně známý příznak - je drbání psa na bocích či za ušima. Pokud některý z příznaků u psa zpozorujete a nevíte jak váčky vyprázdnit, navštivte veterinárního lékaře či odborníka na úpravu psů, který žlázy zkontroluje, vymáčkne jejich obsah a dle stavu sekretu i psa zhodnotí, zda je nutné přistoupit k léčbě. Někdy je totiž žláza jen přeplněná z důvodu velmi hustého sekretu, jindy se může stát, že propukl zánět - což je pro psa velmi nepříjemné, bolestivé a může vést až k prasknutí žlázy. V tomto případě je nezbytně nutné vyhledání veterinárního lékaře, který nastaví následnou léčbu.

Spolu s klasickou medikací nám opět může velmi dobře pomoci i homeopatie, která často dokáže průběh hojení urychlit a pejskovi tak ulevit.

  • U hnisavého zánětu můžeme podat HEPAR SULPHUR - v počátcích nižší potenci 5 nebo 9 C - produkce hnisu se zvýší a a obsah se rychleji vyprázdní... Později naopak na dosušení potence vyšší 15 nebo 30 C. Můžete zkombinovat s MERCURIUS SOLUBILIS - zprvu co nejčastěji, klidně i 5x denně.
  • Pokud je zde přítomna i krev, podejte LACHESIS 15 C - 2x denně.
  • V případě silného zduření žláz s červeným a silným otokem, bolestivostí nebo dokonce perforací podávajte BELLADONU 9C - opět klidně 5x denně.
  • Pokud je sekret zelený, lepivý - KALIUM BICHROMICUM.

U chronických potiží se poraďte o nejvhodnějším výběru léků se svým homeopatem.
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.5.2021 20:17

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze