Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Akné

Autor: Redakce

Akné je chronické zánětlivé onemocnění kůže, které se objevuje nejčastěji na obličeji, na ramenou, na horní části hrudi a na zádech. Projevuje se puchýřky nebo pupínky, které mohou být někdy bolestivé. Lze i v případě akné pomoci homeopatickými léky?

 

Ilustrační foto

„Dobrý den, obracím se na Vás s otázkou, jestli homeopatika můžou léčit akné. Dlouhodobě jsem brala antikoncepci a neměla jsem žádnou potíž. Teď jsem léky vysadila a pleť mám hodně špatnou, přestože jí věnují pravidelnou péči. Používám českou přírodní kosmetiku, relativně kvalitní dekorativní kosmetiku. Dodržuji principy zdravé výživy: minimum mouky, mléčných výrobků, nekořením, sladké omezuji... Homeopatika používám při nachlazení, pravidelně na dovolené při slunění a pomáhají mi. Proto mě napadlo, jestli existují i nějaká na problémy s pletí.“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka, odbornice v homeopatii, MUDr. Věra Budková:

„Dobrý den, akné je velmi dobře řešitelný problém, bude však dobré znát i Váš tzv. konstituční typ. Doporučila bych v tuto dobu následující homeopatické léky a v případě, že popíšete svoji „osobnost“, vybraný lék završí a zlepší potíže dlouhodobě.

Začněte tedy těmito léky a uvidíme, jak se věci dále budou zlepšovat. Případně vyhledejte lékaře-homeopata osobně, či znovu napište:

  • SELENIUM 15 C − 2x denně 5 granulí léku,
  • HEPAR SULFUR 15 C − 2x denně 5 granulí léku.

Oba léky Vám pomohou zlepšit hnisání a sníží sklon k tvorbě žlutavých pustul.

  • PULSATILLA 30 C − 10 granulí jednou či dvakrát týdně (například středa a neděle). V případě, že míváte hormonální dysbalanci, skony ke žlutavému zabarvení boláků, jste citlivá na uzavřené místnosti, míváte sklony k plačtivosti a nemáte ráda utěšování.

Lék, který detoxikuje po užívání hormonální antikoncepce, je:

  • THUYA OCCIDENTALIS 15 C – užívejte 5 granulí jednou denně večer.

Takto užívejte po dobu potřebnou ke zlepšení. Změnu byste měla pocítit do dvou týdnů. Pokud tomu tak bude, užívejte léky i nadále až do úplného zhojení, zlepšení.
Přeji pozitivní homeopatickou zkušenost.“
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 17.2.2020 07:21

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze