Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Akné

Autor: Redakce

Akné je chronické zánětlivé onemocnění kůže, které se objevuje nejčastěji na obličeji, na ramenou, na horní části hrudi a na zádech. Projevuje se puchýřky nebo pupínky, které mohou být někdy bolestivé. Lze i v případě akné pomoci homeopatickými léky?

 

Ilustrační foto

„Dobrý den, obracím se na Vás s otázkou, jestli homeopatika můžou léčit akné. Dlouhodobě jsem brala antikoncepci a neměla jsem žádnou potíž. Teď jsem léky vysadila a pleť mám hodně špatnou, přestože jí věnují pravidelnou péči. Používám českou přírodní kosmetiku, relativně kvalitní dekorativní kosmetiku. Dodržuji principy zdravé výživy: minimum mouky, mléčných výrobků, nekořením, sladké omezuji... Homeopatika používám při nachlazení, pravidelně na dovolené při slunění a pomáhají mi. Proto mě napadlo, jestli existují i nějaká na problémy s pletí.“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka, odbornice v homeopatii, MUDr. Věra Budková:

„Dobrý den, akné je velmi dobře řešitelný problém, bude však dobré znát i Váš tzv. konstituční typ. Doporučila bych v tuto dobu následující homeopatické léky a v případě, že popíšete svoji „osobnost“, vybraný lék završí a zlepší potíže dlouhodobě.

Začněte tedy těmito léky a uvidíme, jak se věci dále budou zlepšovat. Případně vyhledejte lékaře-homeopata osobně, či znovu napište:

  • SELENIUM 15 C − 2x denně 5 granulí léku,
  • HEPAR SULFUR 15 C − 2x denně 5 granulí léku.

Oba léky Vám pomohou zlepšit hnisání a sníží sklon k tvorbě žlutavých pustul.

  • PULSATILLA 30 C − 10 granulí jednou či dvakrát týdně (například středa a neděle). V případě, že míváte hormonální dysbalanci, skony ke žlutavému zabarvení boláků, jste citlivá na uzavřené místnosti, míváte sklony k plačtivosti a nemáte ráda utěšování.

Lék, který detoxikuje po užívání hormonální antikoncepce, je:

  • THUYA OCCIDENTALIS 15 C – užívejte 5 granulí jednou denně večer.

Takto užívejte po dobu potřebnou ke zlepšení. Změnu byste měla pocítit do dvou týdnů. Pokud tomu tak bude, užívejte léky i nadále až do úplného zhojení, zlepšení.
Přeji pozitivní homeopatickou zkušenost.“
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 18.9.2020 12:08

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze