Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Horečka u miminka - možnosti homeopatie

Autor: Redakce

Horečkou se rozumí tělesná teplota 38 a více stupňů naměřená po čtvrthodině klidu v konečníku nebo v ústech (respektive 37,5 a více stupňů naměřená po čtvrthodině klidu v podpaží). Každé zvýšení teploty u dětí mladších tří měsíců je nutné konzultovat s lékařem. Nejdůležitější je zjistit příčinu horečky. Akutní teploty jsou v 95 % infekčního původu, většinou se jedná o nákazy virového původu. Děti mohou mít teplotu i v důsledku prořezávání zubů, růstu nebo zácpy.

Ilustrační foto

Při horečce bychom měli dodržet následující opatření:

 • odkrýt dítě (příliš nezakrývat)
 • často dítěti nabízet pití
 • dbát zvýšené pozornosti (v noci se rodičům doporučuje nastavit budík po 4 hodinách a dítě pravidelně kontrolovat)

Homeopatika pro novorozence a kojence se rozpouští ve vodě: necháme rozpustit 10 granulí od každého vybraného léku ve 100 ml vody a každý den připravujeme čerstvý roztok. Roztok podáváme během dne po malých doušcích nebo na lžičce.

Léky proti horečce tzv. antipyretika podáváme pouze tehdy, pokud je horečka špatně snášena (febrilní křeče, blouznění, poruchy bdělosti, namodralá kůže, hypotonie - snížené svalové napětí, předrážděnost…).

Jako šetrnou a netoxickou volbu můžeme použít homeopatické léky.

Přehled homeopatických léků při horečce:

 • Aconitum napellus 9 C – vysoká horečka s prudkým nástupem po vystavení suchému chladu či přehřátí, dítě se nepotí, neklidný kojenec, zhoršení kolem půlnoci
 • Apis mellifica 15 C – prudká teplota bez žízně, píchavý otok zlepšovaný chladem
 • Belladona 9 C – vysoká teplota s rychlým nástupem, překrvení obličeje, pocení, suchost sliznic, zhoršení světlem a hlukem, přítomny čtyři charakteristiky zánětu: zčervenání, teplo, bolest a otok (Belladonna často následuje po léku Aconitum napellus, jakmile se nemocný začne potit)
 • Bryonia 9 C – horečka a zánět s postupným nástupem, plynulým rozvojem, stabilní hladinou, suchost sliznic a žízeň na velké množství studené vody, zhoršení při sebemenším pohybu
 • Ferrum phosphoricum 9 C – nepříliš vysoká teplota (do 38,5 st.), obličej střídavě bledý a červený podle výšky teploty, často i bolesti uší, suchý kašel nebo krvácení z nosu
 • Gelsemium 9 C - horečka s postupným nástupem, neklesající, zimnice, třes, stav naprostého vyčerpání, lék chřipkového syndromu

Následně během rekonvalescence doporučujeme:

 • Pulsatilla 15 C – rekonvalescence po infekčních chorobách, sekrece nedráždivá, žlutá, vleklá, nos ucpaný v noci, ve dne sekrece, vlhké pokašlávání po ránu, suché v noci, zhoršení teplem, v teplé místnosti a zlepšení na čerstvém vzduchu
 • Sulfur iodatum 9 C - vleklá rekonvalescence po zánětu hltanu a nosohltanu, suchý kašel, zvětšené lymfatické uzliny

Upozornění: U miminek do jednoho roku je vždy nutné stav konzultovat s ošetřujícím lékařem.

Použitá literatura: Michele Boiron, Francois Roux, Dr. Pierre Popowski: Pediatrie, nakl. Grada
 

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 21:32

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze