Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jarní počasí může být ještě zrádné

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

O víkendu bylo krásné počasí. Sluníčko svítilo a bylo teplo. Všichni jsme vyrazili ven a užívali si té krásy. Děti běhaly za balónem a odhodily bundy i mikiny. Ani jsme si nevšimli, že pofukuje a pomalu se ochlazuje. Po příchodu domů mladší syn hlásil, že mu není dobře. Hlava bolela, cítil velkou slabost, pocit zimy a počínající rýmu. Hned mi došlo, že jsme to přehnali a podcenili počasí.

Ilustrační foto

Pro tyto případy podchlazení a náhle vzniklého pocitu nemoci z plného zdraví používáme Aconitum 9 C. Je to skvělá první pomoc a také prevence toho, aby se z prochlazení nerozvinula nějaká nemoc. Hned jsem mu podala 3 dávky v rozmezí 10 – 15 min. Dále dostal Oscillococcinum. Mezitím jsme napustili do lavoru horkou vodu a napařili nohy. Přidala jsem ještě aroma olejíčky (eukalyptus, borovici a rozmarýn – krásně uvolní dýchací cesty a podpoří prokrvení kůže).

Po napaření je třeba dát teplé vlněné ponožky a hned vlézt do postele. Děti mají moc rády termofor nebo nahřátý pohankový polštářek. Zvýší to pocit tepla a tělo si napařením získané teplo déle udrží. Navíc pohankový polštářek dobře působí při bolestech hlavy nebo krční páteře. Pohankové slupky mají skvělou vlastnost udržet v sobě teplo.

Z mrazáku jsem vytáhla pytlík slepičí polévky, kterou mám pro tyto příležitosti vždy v zásobě. V takových případech chutná nejlépe a kromě dodání dobře stravitelné energie tělo zevnitř hezky prohřeje.

Protože bolest hlavy neustávala, tak jsem podala Magnesium phosphoricum 9 C – má uvolňující účinky na kosterní i hladkou svalovinu. Je to důležitý lék pro sportovce na relaxaci svalů, prevenci křečí a dodání energie.

A poslední fází byla moje oblíbená terapie 3T (ticho, tma, tekutiny). Zatáhnout v pokojíčku rolety a dát termosku s čajem k posteli, aby byly tekutiny stále po ruce. Ve tmě přichází spánek rychleji. Syn za chvíli usnul. Vzbudil se až ráno a z postele volal, že má obrovský hlad. Hned jsem pochopila, že je všechno v pořádku, žádná nemoc nebude a že zase budeme užívat krásné počasí. Tentokrát ale s čepicí na hlavě a v teplejším oblečení.
 

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.10.2020 03:15

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze