Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jarní počasí může být ještě zrádné

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

O víkendu bylo krásné počasí. Sluníčko svítilo a bylo teplo. Všichni jsme vyrazili ven a užívali si té krásy. Děti běhaly za balónem a odhodily bundy i mikiny. Ani jsme si nevšimli, že pofukuje a pomalu se ochlazuje. Po příchodu domů mladší syn hlásil, že mu není dobře. Hlava bolela, cítil velkou slabost, pocit zimy a počínající rýmu. Hned mi došlo, že jsme to přehnali a podcenili počasí.

Ilustrační foto

Pro tyto případy podchlazení a náhle vzniklého pocitu nemoci z plného zdraví používáme Aconitum 9 C. Je to skvělá první pomoc a také prevence toho, aby se z prochlazení nerozvinula nějaká nemoc. Hned jsem mu podala 3 dávky v rozmezí 10 – 15 min. Dále dostal Oscillococcinum. Mezitím jsme napustili do lavoru horkou vodu a napařili nohy. Přidala jsem ještě aroma olejíčky (eukalyptus, borovici a rozmarýn – krásně uvolní dýchací cesty a podpoří prokrvení kůže).

Po napaření je třeba dát teplé vlněné ponožky a hned vlézt do postele. Děti mají moc rády termofor nebo nahřátý pohankový polštářek. Zvýší to pocit tepla a tělo si napařením získané teplo déle udrží. Navíc pohankový polštářek dobře působí při bolestech hlavy nebo krční páteře. Pohankové slupky mají skvělou vlastnost udržet v sobě teplo.

Z mrazáku jsem vytáhla pytlík slepičí polévky, kterou mám pro tyto příležitosti vždy v zásobě. V takových případech chutná nejlépe a kromě dodání dobře stravitelné energie tělo zevnitř hezky prohřeje.

Protože bolest hlavy neustávala, tak jsem podala Magnesium phosphoricum 9 C – má uvolňující účinky na kosterní i hladkou svalovinu. Je to důležitý lék pro sportovce na relaxaci svalů, prevenci křečí a dodání energie.

A poslední fází byla moje oblíbená terapie 3T (ticho, tma, tekutiny). Zatáhnout v pokojíčku rolety a dát termosku s čajem k posteli, aby byly tekutiny stále po ruce. Ve tmě přichází spánek rychleji. Syn za chvíli usnul. Vzbudil se až ráno a z postele volal, že má obrovský hlad. Hned jsem pochopila, že je všechno v pořádku, žádná nemoc nebude a že zase budeme užívat krásné počasí. Tentokrát ale s čepicí na hlavě a v teplejším oblečení.
 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.4.2021 04:11

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze