Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

HOMEOPATIE PRO KAŽDÝ DEN anebo Příprava na jaro - přednáška v Hodoníně

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Podzimní přednáška PharmDr. Jany Strieglerové měla v Hodoníně velký ohlas. „Hodoňáci“ projevili zájem o další setkání. Podtitulem přednášky Homeopatie pro každý den bylo JARO – VÝŽIVA A DETOXIKACE. Setkali jsme se s našimi čtenáři v příjemném prostředí a u chutného čaje se slova Jany Strieglerové moc dobře poslouchala…

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Výchozí myšlenkou přednášky byl citát: „Jsme to, co jíme.“ Paní doktorka se dotkla témat: výživa a potraviny typické pro jarní období, detoxikace, očistné techniky, pohyb, doplňky na podporu energie. Nezapomněla připomenout důležité homeopatické léky MAGNESIA PHOSPHORICA a FERRUM PHOSPHORICUM, které jsou často v jarním období důležitou součástí předcházení jarní únavě. Pro vyčerpané žáky a studenty zmínila KALIUM PHOSPHORICUM.

Na setkání vládla přátelská atmosféra, zúčastnění měli možnost do vyprávění vstupovat s konkrétními dotazy. Paní doktorka poskytla možnost i pár minutové individuální konzultace na dotazy zájemců. Po tříhodinové přednášce si všichni odnesli nejen skripta připravené paní doktorkou, ale i informační materiály, které už dlouhodobě připravujeme pro širokou veřejnost.

„Přednáška paní doktorky pro mě byla opět velmi přínosná. Představila nám několik jednoduchých receptů, jak po zimě doplnit vitamíny a minerály pomocí jarních bylin a naklíčených semen. Pomohla mi zorientovat se v nabídce očistných kur… A vůbec – potěšila mě na duši svojí milou přítomností “

„Líbilo se mi využití jarních zelených natí a taky jsem uvítala přirozený zdroj železa, protože jsem chudokrevná a nechci užívat klasické léky.“

„Přednáška Jaro - výživa a detoxikace byla pro mě opět velmi přínosná. Připomněla jsem si pravdu "Jsme to, co jíme." Oprášila jsem misky na klíčení, namíchala jsem harmonizační koření - koriandr, římský kmín, kurkuma, koupila jsem dýňový olej a do lesa jsem vypravila celou rodinu obhlédnout kopřivy na kopřivovou očistnou kůru... Děkuji paní doktorce za inspiraci a těším se na příští setkání.“

"Děkuji za skvělou přednášku! Hned jsem začala užívat Kalium phosphoricum, mám před sebou náročné zkoušky, tak jsem se ráda o této pomoci dozvěděla. Skvělé byly i informace o výživě. Odnesla jsem si z přednášky spoustu cenných rad. Děkuji vám!"

Opět se objevil dotaz, týkající se pokračování přednášek. O termínech dalších setkání Vás budeme informovat na našem facebookovém profilu.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.3.2023 03:37

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze