Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Rýma a kašel u psů v zimním období

Autor: Ing. Jana Dytrychová

V zimním období se velmi často setkávám s rýmou a kašlem u psů. Rýma je poněkud častějším problémem. Majitel to pozná tak, že mu pejsek po ránu, zvláště při přechodu z tepla do chladu, začne kýchat a z nosu mu teče u lehčí formy jen průhledná voda. Pes se častěji olizuje. Na tuto lehkou rýmu nasadím ihned Nux vomicu 9 C a po stabilizaci a zlepšení, což může trvat několik dní (7–10 dní), nasadím Nux vomicu 15 C na dosušení sliznice.

Ilustrační foto
Zdroj: Jana Dytrychová

Pokud se objevuje výtok lepkavý, zelenošedý a k tomu mohou být i zalepené nosní dírky a psovi se hůře dýchá, nasadím Kalium bichromicum 9 C a po zlepšení opět potenci vyšší – 15 C.

Kašel

Kašel už je obtížnější a jeho léčba trvá déle. Je třeba také zcela přesně rozlišit, zda jde o kašel suchý, pes nám jakoby píská, nebo vlhký, kdy nám vykašlává či zvrací hleny, chrochtá a je slyšet hlen v horních cestách dýchacích, a zda kašle v klidovém stavu, nebo jen po nějaké námaze. Vše je dobré vypozorovat a dle toho přesně stanovit příslušná homeopatika.

Je třeba také s jistotou vyloučit onemocnění srdce či plic. Mluvíme pouze o kašli jako takovém, tedy postižení z převážné míry horních cest dýchacích, a to v počátcích. Nikoli, když už jde do tuhého a pes už je prakticky na pokraji zápalu plic a je nutné, aby vše posoudil veterinární lékař. Bez nasazení léčby v podobě antibiotik se zvíře v takovém případě jistě neobejde.

Všeobecně na kašel podávám homeopatikum Aconitum napellus, které je výborné na celkové prostydnutí a zimomřivé stavy zvláště pak z vlhka, nebo Spongia tosta na velmi suchý kašel, nejdříve v ředění 9 C a poté střídám s 15 C.

Dále podávám Mercurius solubilis 30 C a Hepar sulfur 30 C k dosušení a zklidnění sliznic. Na záněty výborně působí také Pyrogenium. Volím potenci 9 C nebo 15 C. A v neposlední řadě podávám v případě záchvatovitých typů kašle ještě lék Bryonia 15 C, který působí podobně jako u lidí Ibuprofen.

Imunitu podpořím podáním homeopatika Phosphorus 9 C v dávkování 2x denně 2 granulky. Nic nezkazíte mou oblíbenou Arnikou montanou 9 C, kterou můžete zvířeti podávat průběžně. Výborně urychluje hojení a celkovou rekonvalescenci!

Samozřejmě v době změny počasí a nákazy podávám taktéž mé oblíbené Oscillococcinum, a to klidně denně jedno maličké víčko od tuby.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2021 21:24

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze