Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Rýma a kašel u psů v zimním období

Autor: Ing. Jana Dytrychová

V zimním období se velmi často setkávám s rýmou a kašlem u psů. Rýma je poněkud častějším problémem. Majitel to pozná tak, že mu pejsek po ránu, zvláště při přechodu z tepla do chladu, začne kýchat a z nosu mu teče u lehčí formy jen průhledná voda. Pes se častěji olizuje.

Ilustrační foto
Zdroj: Jana Dytrychová

Na tuto lehkou rýmu nasadím ihned Nux vomicu 9 C a po stabilizaci a zlepšení, což může trvat několik dní (7-10 dní), nasadím Nux vomicu 15 C na dosušení sliznice.

Pokud se objevuje výtok lepkavý, zelenošedý a k tomu mohou být i zalepené nosní dírky a psovi se hůře dýchá, nasadím Kalium bichromicum 9 C a po zlepšení opět potenci vyšší – 15 C.

Kašel

Kašel už je obtížnější a jeho léčba trvá déle. Je třeba také zcela přesně rozlišit, zda jde o kašel suchý, pes nám jakoby píská, nebo vlhký, kdy nám vykašlává či zvrací hleny, chrochtá a je slyšet hlen v horních cestách dýchacích, a zda kašle v klidovém stavu, nebo jen po nějaké námaze. Vše je dobré vypozorovat a dle toho přesně stanovit příslušná homeopatika.

Je třeba také s jistotou vyloučit onemocnění srdce či plic. Mluvíme pouze o kašli jako takovém, tedy postižení z převážné míry horních cest dýchacích, a to v počátcích. Nikoli, když už jde do tuhého a pes už je prakticky na pokraji zápalu plic a je nutné, aby vše posoudil veterinární lékař. Bez nasazení léčby v podobě antibiotik se zvíře v takovém případě jistě neobejde.

Všeobecně na kašel podávám homeopatikum Aconitum napellus, které je výborné na celkové prostydnutí a zimomřivé stavy zvláště pak z vlhka, nebo Spongia tosta na velmi suchý kašel, nejdříve v ředění 9 C a poté střídám s 15 C.

Dále podávám Mercurius solubilis 30 C a Hepar sulfur 30 C k dosušení a zklidnění sliznic. Na záněty výborně působí také Pyrogenium. Volím potenci 9 C nebo 15 C. A v neposlední řadě podávám v případě záchvatovitých typů kašle ještě lék Bryonia 15 C, který působí podobně jako u lidí Ibuprofen.

Imunitu podpořím podáním homeopatika Phosphorus 9 C v dávkování 2x denně 2 granulky. Nic nezkazíte mou oblíbenou Arnicou montanou 9 C, kterou můžete zvířeti podávat průběžněVýborně urychluje hojení a celkovou rekonvalescenci!

Samozřejmě v době změny počasí a nákazy podávám taktéž mé oblíbené Oscillococcinum, a to klidně denně jedno maličké víčko od tuby.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 11:11

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze