Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Rýma a kašel u psů v zimním období
Autor: Ing. Jana Dytrychová
V zimním období se velmi často setkávám s rýmou a kašlem u psů. Rýma je poněkud častějším problémem. Majitel to pozná tak, že mu pejsek po ránu, zvláště při přechodu z tepla do chladu, začne kýchat a z nosu mu teče u lehčí formy jen průhledná voda. Pes se častěji olizuje.

Zdroj: Jana Dytrychová
Na tuto lehkou rýmu nasadím ihned Nux vomicu 9 C a po stabilizaci a zlepšení, což může trvat několik dní (7-10 dní), nasadím Nux vomicu 15 C na dosušení sliznice.
Pokud se objevuje výtok lepkavý, zelenošedý a k tomu mohou být i zalepené nosní dírky a psovi se hůře dýchá, nasadím Kalium bichromicum 9 C a po zlepšení opět potenci vyšší – 15 C.
Kašel
Kašel už je obtížnější a jeho léčba trvá déle. Je třeba také zcela přesně rozlišit, zda jde o kašel suchý, pes nám jakoby píská, nebo vlhký, kdy nám vykašlává či zvrací hleny, chrochtá a je slyšet hlen v horních cestách dýchacích, a zda kašle v klidovém stavu, nebo jen po nějaké námaze. Vše je dobré vypozorovat a dle toho přesně stanovit příslušná homeopatika.
Je třeba také s jistotou vyloučit onemocnění srdce či plic. Mluvíme pouze o kašli jako takovém, tedy postižení z převážné míry horních cest dýchacích, a to v počátcích. Nikoli, když už jde do tuhého a pes už je prakticky na pokraji zápalu plic a je nutné, aby vše posoudil veterinární lékař. Bez nasazení léčby v podobě antibiotik se zvíře v takovém případě jistě neobejde.
Všeobecně na kašel podávám homeopatikum Aconitum napellus, které je výborné na celkové prostydnutí a zimomřivé stavy zvláště pak z vlhka, nebo Spongia tosta na velmi suchý kašel, nejdříve v ředění 9 C a poté střídám s 15 C.
Dále podávám Mercurius solubilis 30 C a Hepar sulfur 30 C k dosušení a zklidnění sliznic. Na záněty výborně působí také Pyrogenium. Volím potenci 9 C nebo 15 C. A v neposlední řadě podávám v případě záchvatovitých typů kašle ještě lék Bryonia 15 C, který působí podobně jako u lidí Ibuprofen.
Imunitu podpořím podáním homeopatika Phosphorus 9 C v dávkování 2x denně 2 granulky. Nic nezkazíte mou oblíbenou Arnicou montanou 9 C, kterou můžete zvířeti podávat průběžně. Výborně urychluje hojení a celkovou rekonvalescenci!
Samozřejmě v době změny počasí a nákazy podávám taktéž mé oblíbené Oscillococcinum, a to klidně denně jedno maličké víčko od tuby.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích