Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Rýma a kašel u psů v zimním období

Autor: Ing. Jana Dytrychová

V zimním období se velmi často setkávám s rýmou a kašlem u psů. Rýma je poněkud častějším problémem. Majitel to pozná tak, že mu pejsekpo ránu, zvláště při přechodu z tepla do chladu začne kýchat a z nosu mu teče u lehčí formy jen průhledná voda. Pes se častěji olizuje. Na tuto lehkou rýmu nasadím ihned Nux vomicu 9C a po stabilizaci a zlepšení, což může trvat pár dní (7-10 dní), nasadím Nux vomicu 15C na dosušení sliznice.

Ilustrační foto
Zdroj: Jana Dytrychová

Pokud se objevuje výtok lepkavý, zelenošedý a k tomu mohou být i zalepené nosní dírky a psovi se hůře dýchá, nasadím Kalium bichromicum 9C a po zlepšení opět potenci vyšší 15 C.

Kašel

Kašel už je obtížnější a jeho léčba trvá déle. Je třeba také zcela přesně rozlišit, zda jde o kašel suchý, pes nám jakoby píská nebo vlhký, kdy nám vykašlává či zvrací hleny a chrochtá, je slyšet hlen v horních cestách dýchacích. Zda kašle v klidovém stavu nebo jen po nějaké námaze. Vše je dobré vypozorovat a dle toho přesně stanovit příslušná homeopatika.

Je třeba také s jistotou vyloučit onemocnění srdce či plic. Mluvíme pouze o kašli, jako takovém, tedy postižení z převážné míry horních cest dýchacích a to v počátcích. Nikoli, když už jde do tuhého a pes už je prakticky na pokraji zápalu plic a je nutné, aby vše posoudil veterinární lékař. Bez nasazení léčby v podobě antibiotik se zvíře v takovém případě jistě neobejde.

Všeobecně na kašel podávám Aconitum napellus, které je výborné na celkové prostydnutí a zimomřivé stavy zvláště pak z vlhka nebo Spongiu tostu na velmi suchý kašel, nejdříve v ředění 9C a poté střídám s 15C.

Dále podávám Mercurius solubilis 30C a Hepar sulfur 30C k dosušení a zklidnění sliznic. Na záněty výborně působí také Pyrogenium. Volím potenci 9C nebo 15C. A v neposlední řadě podávám v případě záchvatovitých typů kašle ještě Bryonii 15C, která působí podobně jako u lidí Ibuprofen.

Imunitu podpořím podáním homeopatika Phosphorus 9C v dávkování 2x denně 2 granulky. Nic nezkazíte mou oblíbenou Arnikou montanou 9C, kterou můžete průběžně zvířeti podávat. Výborně urychluje hojení a celkovou rekonvalescenci!

Samozřejmě v době změny počasí a nákazy podávám taktéž mé oblíbené Oscillococcinum a to klidně denně jedno maličké víčko od tuby.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.10.2019 03:24

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze