Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Rýma a kašel u psů v zimním období

Autor: Ing. Jana Dytrychová

V zimním období se velmi často setkávám s rýmou a kašlem u psů. Rýma je poněkud častějším problémem. Majitel to pozná tak, že mu pejsek po ránu, zvláště při přechodu z tepla do chladu, začne kýchat a z nosu mu teče u lehčí formy jen průhledná voda. Pes se častěji olizuje. Na tuto lehkou rýmu nasadím ihned Nux vomicu 9 C a po stabilizaci a zlepšení, což může trvat několik dní (7–10 dní), nasadím Nux vomicu 15 C na dosušení sliznice.

Ilustrační foto
Zdroj: Jana Dytrychová

Pokud se objevuje výtok lepkavý, zelenošedý a k tomu mohou být i zalepené nosní dírky a psovi se hůře dýchá, nasadím Kalium bichromicum 9 C a po zlepšení opět potenci vyšší – 15 C.

Kašel

Kašel už je obtížnější a jeho léčba trvá déle. Je třeba také zcela přesně rozlišit, zda jde o kašel suchý, pes nám jakoby píská, nebo vlhký, kdy nám vykašlává či zvrací hleny, chrochtá a je slyšet hlen v horních cestách dýchacích, a zda kašle v klidovém stavu, nebo jen po nějaké námaze. Vše je dobré vypozorovat a dle toho přesně stanovit příslušná homeopatika.

Je třeba také s jistotou vyloučit onemocnění srdce či plic. Mluvíme pouze o kašli jako takovém, tedy postižení z převážné míry horních cest dýchacích, a to v počátcích. Nikoli, když už jde do tuhého a pes už je prakticky na pokraji zápalu plic a je nutné, aby vše posoudil veterinární lékař. Bez nasazení léčby v podobě antibiotik se zvíře v takovém případě jistě neobejde.

Všeobecně na kašel podávám homeopatikum Aconitum napellus, které je výborné na celkové prostydnutí a zimomřivé stavy zvláště pak z vlhka, nebo Spongia tosta na velmi suchý kašel, nejdříve v ředění 9 C a poté střídám s 15 C.

Dále podávám Mercurius solubilis 30 C a Hepar sulfur 30 C k dosušení a zklidnění sliznic. Na záněty výborně působí také Pyrogenium. Volím potenci 9 C nebo 15 C. A v neposlední řadě podávám v případě záchvatovitých typů kašle ještě lék Bryonia 15 C, který působí podobně jako u lidí Ibuprofen.

Imunitu podpořím podáním homeopatika Phosphorus 9 C v dávkování 2x denně 2 granulky. Nic nezkazíte mou oblíbenou Arnikou montanou 9 C, kterou můžete zvířeti podávat průběžně. Výborně urychluje hojení a celkovou rekonvalescenci!

Samozřejmě v době změny počasí a nákazy podávám taktéž mé oblíbené Oscillococcinum, a to klidně denně jedno maličké víčko od tuby.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.8.2020 21:03

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze