Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Když nás Měsíc okrádá o spánek

Autor: Externí zdroj

Špatný spánek za úplňku dosud vždy znamenal podezření, že daný člověk podléhá pověrám. Nová studie ale potvrzuje, že špatný spánek za úplňku skutečně existuje.

Ilustrační foto

Vědci vedou diskuze o vlivu Měsíce na spánek již dlouho. Dosud o něm chyběl seriózní důkaz. Většina studií provedených na toto téma nebyla dostatečně jednoznačná. Nyní se však švýcarským vědcům podařilo v laboratorních podmínkách vliv Měsíce jasně prokázat.

Docent Dieter Kunz z berlínské Nemocnice sv. Hedviky (St. Hedwig-Krankenhaus) představil výsledky studie na přednášce z cyklu dalšího vzdělávání ve Wiesbadenu. Na EEG bylo možné jednoznačně poznat, že vlny delta, které představují fázi hlubokého spánku, byly za úplňku v průměru o 30 procent slabší než jindy. V takových nocích byla nižší i hladina melatoninu v krvi, a to i za standardizovaných laboratorních podmínek. To znamená, že do ložnic probandů nedopadalo žádné měsíční světlo. Pokusným osobám navíc za úplňku trvalo ve srovnání s průměrem jiných nocí o pět minut déle, než usnuli, a jejich spánek byl celkem o 20 minut kratší. Také uváděli, že se častěji budili, hůře spali a méně si odpočinuli.

Melatonin

Melatonin je hormon, který u člověka vzniká syntézou v epifýze. Reguluje denní a noční rytmus a řídí náš spánek, a tak i náš odpočinek v noci. Ve tmě se jej vytvoří tři až dvanáctkrát více než za světla. Denní světlo jeho produkci tlumí.

Studie je zvláště věrohodná proto, že při jejím provádění nikdo nevěděl, že získané záznamy budou zkoumány z hlediska vlivu Měsíce. Nebyli o tom informováni ani vědci, ani pokusné osoby. Údaje účastníků studie byly porovnány s fázemi Měsíce až později. Přitom se však také ukázalo, že pokusné osoby vykázaly buď velmi silnou, nebo téměř žádnou reakci na úplněk. Z toho můžeme vyvozovat, že existují lidé, kteří jsou jednoznačně postiženi vlivem měsíčních fází, ostatní je ale příliš nevnímají.
 
Zdroj: Ärztezeitung (http://www.aerztezeitung.de)
Překlad: Mgr. Helena Procházková

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 22:20

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze