Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak dobít baterky po dlouhé zimě?

Autor: Petra Sumeráková

Zimní období a tuhé mrazy jsou samozřejmě pro každý organismus velká zátěž a i když jaro pomaličku nakukuje za dveřmi nemáme vyhráno a číhají na nás různé zdravotní neduhy - výjimkou nejsou ani naši pejsci. Proto je dobré mít v záloze pár přírodních "životabudičů", které pomohou nastartovat životní energii a zlepšit imunitní systém.

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Iva Bajgarová

Bylinky, homeopatie, aromaterapie, bachovy květové esence - to vše můžeme různě kombinovat a probudit tělo, které přes zimu dostalo opravdu zabrat.

  • Homeopatie

Oscillococcinum - preventivně 1x týdně cca 1/3 tubičky na nastartování imunitního systému
Silicea 15C - preventivně 1x týdně 5 granulí
Echinacea angustifolia 9C – preventivně 1x týdně 5 granulí

  • Bylinky, tinktury nebo sirupy

Echinacea - můžete užívat i ve formě sirupu či tinktury
Z dalších bylin, které ochrání i nastartují energii je např: Eleuterokok, Rakytník, Lapacho rudé, Hlíva ústřičná
Na probuzení a povzbuzení organismu je přímo kouzelná GOTUKOLA - působí jako silné tonikum a působí na prokrvení mozgu až po celkové zlepšení fyzické i duševní výkonnosti.
Kustovnice - je další skoro "čarodějka“, která dokáže velmi výrazně posilnit organismus a odstranit únavu

  • Aromaterapie

Eukalyptový olej - éterický olej, který při použití v aromalampě působí jednak antivirově, ale taktéž jako životabudič, proti únavě a dobíjí energii.

  • Bachovy esence

Habr (Hornbeam) esence č.17 - obnovuje vitalitu
Oliva (Olive) esence č.23 - obnovuje sílu, schopnost regenerace 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.1.2020 03:16

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze