Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Opět pomohla Arnica

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Letošní zima nám dává zabrat! I těm, kdo si nechtějí uvědomit, že zima má znamenat zpomalení, zastavení a sbírání sil.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Moje maminka je hodně akční žena. Hlavu má vždy plnou plánů: všechno zabezpečit, někomu pomoci a ještě si najít chvilku i pro sebe… Hlavně rychle!

Náledí minulého týdne bylo pro ni znamením, aby konečně zpomalila. Ale stejně musela jít koupit vajíčka. Musela jít navštívit nemocnou tetu. Musela utíkat, aby stihla i kostel.

Říká, že dávala pozor. Přesto se to stalo. Uklouzla jí noha a ona spadla na pravou stranu hrudníku. Bolel ji každý nádech. V noci nemohla spát, i když ležela na druhém boku. Budila se bolestí a ráno se jí moc těžko vstávalo z postele. Druhý den zašla na rentgen. Žebra měla silně pohmožděná, naštěstí nebylo nic zlomeného. Ale bolest byla velká. I tak šla odpoledne pomoci tatínkovi odhrnovat sníh... Po této aktivitě prý bolest ještě zesílila.

Poradila jsem jí, ať si do lahve s vodou rozpustí ARNICU 9 C (věděla jsem, že tu doma určitě má) a ať z ní často upíjí. Na bolavá místa jsem jí doporučila kostivalovou mast, ale tu doma neměla, tak natírala tymiánovým krémem.

Další den mi říkala, že se konečně vyspala – v noci se již bolestí nebudila a z postele se jí lezlo „skoro normálně“. Arnicu užívá dál.

O víkendu už byla na plese. Táta říká, že stále chtěla tančit...

Další články o Arnice a jejím využití nejen při úrazech naleznete na webu: ARNIKA - MOJE HOJIVÁ POMOCNICE.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 5.12.2022 15:42

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze