Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kašel

Autor: Redakce

V období zimních měsíců se téma kašle stává velmi aktuálním. I v naší poradně se ho týká více dotazů než jindy.

Ilustrační foto

„Dobrý den, mám suchý, dráždivý kašel, sem tam vykašlám trochu hlenu. V noci při ležení se kašel zhoršuje, dráždění přichází i při nadechování, špatně se mi spí. Od lékařky jsem dostala Pleumolysin na tišení kašle, trochu zabírá, ale ne tak moc, jak bych očekávala. Myslíte, že bych mohla k tomu nasadit homeopatikum Drosera 9 C nebo Aconitum napellus 9 C? Nebo co byste mi doporučila Vy? A jak to užívat? Předem děkuji za odpověď.“

Na dotaz odpověděla MUDr. Věra Budková, odbornice v homeopatii, tvář naší Homeopatické poradny takto:

„Dobrý den, Jano, na suchý a dráždivý kašel podávejte tyto homeopatické léky:

  • DROSERA 30 C – 3x denně 5 granulí a v noci, při zhoršení, dávku pěti granulí zopakujte.

Přidat můžete ještě večer před spaním lék

  • COCCUS CACTI 9 C – 5 granulí a stejně zopakovat v noci, pokud se neuleví.
  • ACONITUM NAPELLUS 9 C – bych nyní nepodávala, je to lék, který podáváme na začátku infektu a při prochlazení studeným suchým chladem - např. když „promrzneme“ a zebou nás prsty na rukou a nohou. Pokud tomu tak bylo a tímto jste nastydla, použijete jej příště.
  • Jako léčbu chřipkového probíhajícího onemocnění přidejte nyní ještě
  • OSCILLOCOCCINUM 2x denně jednu tubu po tři dny.

Přeji brzké zlepšení a pozitivní homeopatickou zkušenost.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.5.2019 05:14

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze