Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Hemoroidy po porodu

Autor: Redakce

Hemoroidy vznikají zánětem křečových žil v konečníku. Mají více příčin: sedavý způsob života, opakované zácpy i průjmy, onemocnění žilního systému, špatná životospráva, nedostatečný přísun tekutin atd. U žen bývá hlavní příčinou těhotenství, kdy plod tlačí na cévy. Nastávající maminky často trpí i zácpou a ta také ovlivňuje vznik hemoroidů. Pokud však žena před těhotenstvím hemoroidy netrpěla, po porodu se stav často výrazně zlepší.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

„Dobrý den, krátce před porodem jsem začala mít problémy se zácpou a poté se mi při porodu udělaly hemoroidy. Při „velké“ potřebě je to velmi nepříjemné, řeže, pálí, svědí to a cítím, že mám i vystouplou část konečníku a objevuje se mi světlá krev na toaletním papíře. Poradíte mi prosím, jaká homeopatika by mohla pomoct?“

Na tento dotaz odpověděla MUDr. Renáta Sikytová, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, užívejte tuto kombinaci homeopatických léků:

  • ARNICA MONTANA 9 C – 3x denně 5 granulí,
  • AESCULUS HIPPOCASTANUM 9 C – 2x denně 5 granulí.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.12.2019 16:06

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze