Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Příprava na jaro a detoxikace s našimi čtenáři

Autor: Redakce

Teploměr nám stále ještě ukazuje hodnoty kolem bodu mrazu, příchod jara se však blíží s každým nadcházejícím dnem. Nástup jarního období nesmíme podcenit, naopak se na něj musíme připravit a vyzbrojit se vědomostmi. Právě v tomto duchu se nesla i první letošní přednáška v Brně na téma „Příprava na jaro a detoxikace organismu“.

Ilustrační foto
Zdroj: Kateřina Tomanová

Sérii přednášek zahájila na začátku nového roku PharmDr. Jana Strieglerová, odbornice na výživové poradenství, přírodní léčbu i homeopatii. Své zkušenosti a vědomosti předává v rámci přednášek dál, a to především maminkám malých dětí. Vystudovala farmaceutickou fakultu v Brně, následně si udělala doktorát na fakultě Sociální farmacie, dále vystudovala Mezinárodní školu klinické homeopatie a zajímá se o přírodní léčbu, zdravý životní styl a výživu. V rámci přednášky uplatnila své bohaté teoretické i praktické znalosti a zkušenosti.

Přednáška probíhala od začátku do konce v přátelském duchu a v příjemném prostředí u šálku čaje. Složení návštěvníků přednášky bylo pestré, od maminek s malými dětmi přes pracující ženy, studentky až po muže se zájmem o zdravý životní styl. Podle výpovědí návštěvníků byly důvody k návštěvě různé, někteří se chtěli např. dozvědět nové užitečné informace, které využijí při svém studiu, jiní zase hledali podporu při boji s nadváhou.

Paní doktorka Jana Strieglerová v úvodu nastínila problematiku zdravé výživy během jarního období v širším pojetí. Záhy se přesunula k představení vybraných potravin, které jsou během tohoto ročního období pro organismus prospěšné. Zmíněny byly např. pickles, klíčky, petrželka, mladé lístky pampelišky a jiné.

Přednáška byla průběžně doplňována konkrétními příklady z praxe, díky kterým si mohli návštěvníci udělat bližší představu o problematice. Přednášející např. vysvětlovala, jak připravit očistnou kopřivovou kúru, jaké má účinky a jak působila na ni samotnou. Ti, co přednášku navštívili, už nyní ví, proč mají kopřivy sbírat v brzkých ranních či večerních hodinách. 

Dalším tématem byla detoxikace v širším pojetí. Většinu návštěvníků zaujalo především pojednání o částečném půstu jako o jedné z možností detoxikace. Právě k tomuto tématu také mířilo nejvíce dotazů. Z úplného půstu v rozmezí 1 až 30 dnů měli mnozí obavy, a proto jim půst částečný přišel jako vhodné a zvládnutelné řešení.

Diskuse se přesunula k představení očistných technik včetně klystýru, ke kterému má spousta osob stále obavy a skeptický náhled. Šetrným a citlivým způsobem se tak posluchači dozvěděli, jak klystýr provádět a zdali je nutný před porodem.

Nechyběly samozřejmě ani homeopatické rady a doporučení z praxe. Jaké tipy se mohou hodit i vám?

  • Magnesia phosphorica 9 C - na celkové dobíjení "baterek" ráno a večer na zklidnění a naladění se a uvolnění napětí v těle
  • Kalium Phosphoricum 9 C - ideální pro studenty na učení a koncentraci, bolesti hlavy po škole a psychické vyčerpání
  • Nux vomica 9 C - úleva od stresu, podpora jater...

V samotném závěru lektorka uvedla praktické rady, týkající se doplnění chybějící energie v podobě vitamínů a minerálů. Poradila, jak se bránit před jarní únavou a jak posílit svůj organismus.

Těšíme se na další setkání s Vámi... 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.3.2023 01:41

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze