Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Příprava na jaro a detoxikace s našimi čtenáři

Autor: Redakce

Teploměr nám stále ještě ukazuje hodnoty kolem bodu mrazu, příchod jara se však blíží s každým nadcházejícím dnem. Nástup jarního období nesmíme podcenit, naopak se na něj musíme připravit a vyzbrojit se vědomostmi. Právě v tomto duchu se nesla i první letošní přednáška v Brně na téma „Příprava na jaro a detoxikace organismu“.

Ilustrační foto
Zdroj: Kateřina Tomanová

Sérii přednášek zahájila na začátku nového roku PharmDr. Jana Strieglerová, odbornice na výživové poradenství, přírodní léčbu i homeopatii. Své zkušenosti a vědomosti předává v rámci přednášek dál, a to především maminkám malých dětí. Vystudovala farmaceutickou fakultu v Brně, následně si udělala doktorát na fakultě Sociální farmacie, dále vystudovala Mezinárodní školu klinické homeopatie a zajímá se o přírodní léčbu, zdravý životní styl a výživu. V rámci přednášky uplatnila své bohaté teoretické i praktické znalosti a zkušenosti.

Přednáška probíhala od začátku do konce v přátelském duchu a v příjemném prostředí u šálku čaje. Složení návštěvníků přednášky bylo pestré, od maminek s malými dětmi přes pracující ženy, studentky až po muže se zájmem o zdravý životní styl. Podle výpovědí návštěvníků byly důvody k návštěvě různé, někteří se chtěli např. dozvědět nové užitečné informace, které využijí při svém studiu, jiní zase hledali podporu při boji s nadváhou.

Paní doktorka Jana Strieglerová v úvodu nastínila problematiku zdravé výživy během jarního období v širším pojetí. Záhy se přesunula k představení vybraných potravin, které jsou během tohoto ročního období pro organismus prospěšné. Zmíněny byly např. pickles, klíčky, petrželka, mladé lístky pampelišky a jiné.

Přednáška byla průběžně doplňována konkrétními příklady z praxe, díky kterým si mohli návštěvníci udělat bližší představu o problematice. Přednášející např. vysvětlovala, jak připravit očistnou kopřivovou kúru, jaké má účinky a jak působila na ni samotnou. Ti, co přednášku navštívili, už nyní ví, proč mají kopřivy sbírat v brzkých ranních či večerních hodinách. 

Dalším tématem byla detoxikace v širším pojetí. Většinu návštěvníků zaujalo především pojednání o částečném půstu jako o jedné z možností detoxikace. Právě k tomuto tématu také mířilo nejvíce dotazů. Z úplného půstu v rozmezí 1 až 30 dnů měli mnozí obavy, a proto jim půst částečný přišel jako vhodné a zvládnutelné řešení.

Diskuse se přesunula k představení očistných technik včetně klystýru, ke kterému má spousta osob stále obavy a skeptický náhled. Šetrným a citlivým způsobem se tak posluchači dozvěděli, jak klystýr provádět a zdali je nutný před porodem.

Nechyběly samozřejmě ani homeopatické rady a doporučení z praxe. Jaké tipy se mohou hodit i vám?

  • Magnesia phosphorica 9 C - na celkové dobíjení "baterek" ráno a večer na zklidnění a naladění se a uvolnění napětí v těle
  • Kalium Phosphoricum 9 C - ideální pro studenty na učení a koncentraci, bolesti hlavy po škole a psychické vyčerpání
  • Nux vomica 9 C - úleva od stresu, podpora jater...

V samotném závěru lektorka uvedla praktické rady, týkající se doplnění chybějící energie v podobě vitamínů a minerálů. Poradila, jak se bránit před jarní únavou a jak posílit svůj organismus.

Těšíme se na další setkání s Vámi... 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 17.10.2019 22:23

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze