Rychlé rady
Víte, že ...
Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Příprava na jaro a detoxikace s našimi čtenáři
Autor: Redakce
Teploměr nám stále ještě ukazuje hodnoty kolem bodu mrazu, příchod jara se však blíží s každým nadcházejícím dnem. Nástup jarního období nesmíme podcenit, naopak se na něj musíme připravit a vyzbrojit se vědomostmi. Právě v tomto duchu se nesla i první letošní přednáška v Brně na téma „Příprava na jaro a detoxikace organismu“.

Zdroj: Kateřina Tomanová
Sérii přednášek zahájila na začátku nového roku PharmDr. Jana Strieglerová, odbornice na výživové poradenství, přírodní léčbu i homeopatii. Své zkušenosti a vědomosti předává v rámci přednášek dál, a to především maminkám malých dětí. Vystudovala farmaceutickou fakultu v Brně, následně si udělala doktorát na fakultě Sociální farmacie, dále vystudovala Mezinárodní školu klinické homeopatie a zajímá se o přírodní léčbu, zdravý životní styl a výživu. V rámci přednášky uplatnila své bohaté teoretické i praktické znalosti a zkušenosti.
Přednáška probíhala od začátku do konce v přátelském duchu a v příjemném prostředí u šálku čaje. Složení návštěvníků přednášky bylo pestré, od maminek s malými dětmi přes pracující ženy, studentky až po muže se zájmem o zdravý životní styl. Podle výpovědí návštěvníků byly důvody k návštěvě různé, někteří se chtěli např. dozvědět nové užitečné informace, které využijí při svém studiu, jiní zase hledali podporu při boji s nadváhou.
Paní doktorka Jana Strieglerová v úvodu nastínila problematiku zdravé výživy během jarního období v širším pojetí. Záhy se přesunula k představení vybraných potravin, které jsou během tohoto ročního období pro organismus prospěšné. Zmíněny byly např. pickles, klíčky, petrželka, mladé lístky pampelišky a jiné.
Přednáška byla průběžně doplňována konkrétními příklady z praxe, díky kterým si mohli návštěvníci udělat bližší představu o problematice. Přednášející např. vysvětlovala, jak připravit očistnou kopřivovou kúru, jaké má účinky a jak působila na ni samotnou. Ti, co přednášku navštívili, už nyní ví, proč mají kopřivy sbírat v brzkých ranních či večerních hodinách.
Dalším tématem byla detoxikace v širším pojetí. Většinu návštěvníků zaujalo především pojednání o částečném půstu jako o jedné z možností detoxikace. Právě k tomuto tématu také mířilo nejvíce dotazů. Z úplného půstu v rozmezí 1 až 30 dnů měli mnozí obavy, a proto jim půst částečný přišel jako vhodné a zvládnutelné řešení.
Diskuse se přesunula k představení očistných technik včetně klystýru, ke kterému má spousta osob stále obavy a skeptický náhled. Šetrným a citlivým způsobem se tak posluchači dozvěděli, jak klystýr provádět a zdali je nutný před porodem.
Nechyběly samozřejmě ani homeopatické rady a doporučení z praxe. Jaké tipy se mohou hodit i vám?
- Magnesia phosphorica 9 C - na celkové dobíjení "baterek" ráno a večer na zklidnění a naladění se a uvolnění napětí v těle
- Kalium Phosphoricum 9 C - ideální pro studenty na učení a koncentraci, bolesti hlavy po škole a psychické vyčerpání
- Nux vomica 9 C - úleva od stresu, podpora jater...
V samotném závěru lektorka uvedla praktické rady, týkající se doplnění chybějící energie v podobě vitamínů a minerálů. Poradila, jak se bránit před jarní únavou a jak posílit svůj organismus.
Těšíme se na další setkání s Vámi...
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích