Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak si poradit se suchým kašlem?

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

S nachlazením se v podzimních a zimních měsících potýkáme docela často. Asi se tomu nemůžeme úplně vyhnout. Děti sedí v uzavřených třídách a navzdory tomu, že se paní učitelky snaží větrat, „koktejl“ bacilů je i tak přítomen. Stačí, když jedno dítě zakašle, zanedlouho je majitelem stejného bacilu polovina třídy.

Ilustrační foto
Zdroj: Wikipedia

V naší rodině řešíme každé nachlazení – i kašel – formou obrany na „všech frontách“. Bereme si tedy na pomoc vedle homeopatických léků i bylinky a olejíčky. Z bylinek vaříme nálev. Vhodné jsou: SLÉZ, BEZ, LÍPA, YZOP, DOBROMYSL, SATUREJKA. Máme zkušenost, že nejlépe zabírají doma vypěstovaný yzop a dobromysl. Je důležité, aby silice obsažené v bylinkách byly dostatečně silné (proležené byliny z obchodů mají slabé účinky).

Osvědčilo se nám i podávání mletého semínka fenyklu a anýzu na lžičce (někdy s medem) několikrát denně. Každý večer dětem aplikuji aroma masáž s éterickými oleji. Většinou vybíráme spolu, která vůně se jim líbí. V případě suchého kašle nabídnu: YZOP, CYPŘIŠ, SMRK, BOROVICI, EUKALYPT, ANÝZ nebo BERGAMOT. Večer, když jdou spát, jim ještě kápnu na polštář některý z olejíčků. Stejně tak i ráno, když jdou do školy, nezapomeneme na kapku olejíčku na tričko.

Z homeopatických léků vybírám podle symptomů:

  • SPONGIA TOSTA 9 C – laryngitida, dusivý, pískavý, suchý kašel, pálivá bolest, úzkost a strach, dušnost, ucpaný hrtan, zlepšení pitím teplých nápojů, chraplavý, drsný hlas.
  • IGNATIA AMARA 9 C – kašel po vypjatých situacích, čím víc kašle, tím víc je ke kašli nucen, záchvatovitý kašel, zlepší se rozptýlením.
  • DROSERA 9 C – suchý, štěkavý, drásavý, záchvatovitý kašel, zhorší se vleže a hlasovou námahou, bolesti mezižeberních svalů, zlepšení stlačením.
  • Vhodný je také sirup DROSETUX.

Osvědčilo se nám rozpouštět granule do plastové lahve s vodou, ze které pak děti upíjejí po celý den. Pokud si na léčbě dáme opravdu záležet, suchého kašle se lze zbavit i během několika dní. V případě, že se kašel navzdory užívání bylin, olejíčků a homeopatických léků nelepší, navštivte lékaře.

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.10.2021 17:55

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze