Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Slabost, únava a závratě u seniorů

Autor: MUDr. Eliška Bartlová

Celková slabost u starších lidí je stav vyvolaný fyziologickými procesy, ale může se za ní skrývat i celá řada onemocnění (chudokrevnost, infekční choroba, deprese). Je-li závažnějšího rázu a trvá-li déle, je nezbytně nutné vyhledat lékaře a nechat se vyšetřit.

Ilustrační foto

Závrať je důsledek stavu nedostatečného prokrvení mozkové tkáně a sníženým přívodem kyslíku do oblasti mozku. Příčinou závratí nebývá výlučně porucha prokrvení mozku, ale i oběhové a srdeční problémy spojené s minerální nerovnováhou.

Moje tipy:

  • Arnica montana 9 C – tento lék užijte, pokud máte pocity rozbolavělosti, stavy slabosti i po minimální tělesné zátěži, špatné spaní s pocitem příliš tvrdého, nepohodlného lůžka. Častý je také pocit nedokrvených končetin.
  • Phosphorus 9 C – člověk se rychle zaktivizuje, ale stejně rychle se unaví, chybí vytrvalost i při malé zátěži. Je zvýšená dráždivost všech smyslů, větší potřeba tepla a spánku, mohou být ranní průjmy. Závratě se zhoršují venku, po jídle a večer.
  • Phosphoricum acidum 9 C – pomáhá léčit ranní závratě, kdy má člověk pocit, že při vstávání padá.
  • Kalium carbonicum 9 C – lék na únavu a vyčerpání především u statnějších jedinců – posiluje srdeční činnost a dýchání, působí proti plynatosti a otokům. Užijte také, máte-li bolest v kříži nebo bolesti zad v noci. Působení tohoto léku velmi posílí pohyb na čerstvém vzduchu. Tento homeopatický lék můžete využít i v období rekonvalescence po chřipkovém onemocnění, pokud přetrvává únava a dechová slabost.

Dávkování všech výše uvedených homeopatických léků: 5 granulí 2x denně ráno a večer nebo v okamžiku největší únavy.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eliška Bartlová

Autor: MUDr. Eliška Bartloválékař, odborník v homeopatii, člen HLA

Homeopatii praktikuji od roku 1992 a od roku 2009 se věnuji pouze homeopatické praxi a pedagogické činnosti jako lektor CEDH -
Mezinárodní školy klinické homeopatie. To vše mne naplňuje radostí, neboť věřím, že přispívám k rozšíření povědomí o homeopatii a o jejích možnostech.
Motto: "Pokud máme mít v něčem jistotu, pak rozhodně v tom, že nikdy neexistuje pouze jediný prostředek k vyřešení nějakého problému." Georges DEMANGEAT

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 16:12

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze