Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Slabost, únava a závratě u seniorů

Autor: MUDr. Eliška Bartlová

Celková slabost u starších lidí je stav vyvolaný fyziologickými procesy, ale může se za ní skrývat i celá řada onemocnění (chudokrevnost, infekční choroba, deprese). Je-li závažnějšího rázu a trvá-li déle, je nezbytně nutné vyhledat lékaře a nechat se vyšetřit.

Ilustrační foto

Závrať je důsledek stavu nedostatečného prokrvení mozkové tkáně a sníženým přívodem kyslíku do oblasti mozku. Příčinou závratí nebývá výlučně porucha prokrvení mozku, ale i oběhové a srdeční problémy spojené s minerální nerovnováhou.

Moje tipy:

  • Arnica montana 9 C – tento lék užijte, pokud máte pocity rozbolavělosti, stavy slabosti i po minimální tělesné zátěži, špatné spaní s pocitem příliš tvrdého, nepohodlného lůžka. Častý je také pocit nedokrvených končetin.
  • Phosphorus 9 C – člověk se rychle zaktivizuje, ale stejně rychle se unaví, chybí vytrvalost i při malé zátěži. Je zvýšená dráždivost všech smyslů, větší potřeba tepla a spánku, mohou být ranní průjmy. Závratě se zhoršují venku, po jídle a večer.
  • Phosphoricum acidum 9 C – pomáhá léčit ranní závratě, kdy má člověk pocit, že při vstávání padá.
  • Kalium carbonicum 9 C – lék na únavu a vyčerpání především u statnějších jedinců – posiluje srdeční činnost a dýchání, působí proti plynatosti a otokům. Užijte také, máte-li bolest v kříži nebo bolesti zad v noci. Působení tohoto léku velmi posílí pohyb na čerstvém vzduchu. Tento homeopatický lék můžete využít i v období rekonvalescence po chřipkovém onemocnění, pokud přetrvává únava a dechová slabost.

Dávkování všech výše uvedených homeopatických léků: 5 granulí 2x denně ráno a večer nebo v okamžiku největší únavy.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eliška Bartlová

Autor: MUDr. Eliška Bartloválékař, odborník v homeopatii, člen HLA

Homeopatii praktikuji od roku 1992 a od roku 2009 se věnuji pouze homeopatické praxi a pedagogické činnosti jako lektor CEDH -
Mezinárodní školy klinické homeopatie. To vše mne naplňuje radostí, neboť věřím, že přispívám k rozšíření povědomí o homeopatii a o jejích možnostech.
Motto: "Pokud máme mít v něčem jistotu, pak rozhodně v tom, že nikdy neexistuje pouze jediný prostředek k vyřešení nějakého problému." Georges DEMANGEAT

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 17.11.2019 20:38

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze