Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Slabost, únava a závratě u seniorů

Autor: MUDr. Eliška Bartlová

Celková slabost u starších lidí je stav vyvolaný fyziologickými procesy, ale může se za ní skrývat i celá řada onemocnění (chudokrevnost, infekční choroba, deprese). Je-li závažnějšího rázu a trvá-li déle, je nezbytně nutné vyhledat lékaře a nechat se vyšetřit.

Ilustrační foto

Závrať je důsledek stavu nedostatečného prokrvení mozkové tkáně a sníženým přívodem kyslíku do oblasti mozku. Příčinou závratí nebývá výlučně porucha prokrvení mozku, ale i oběhové a srdeční problémy spojené s minerální nerovnováhou.

Moje tipy:

  • Arnica montana 9 C – tento lék užijte, pokud máte pocity rozbolavělosti, stavy slabosti i po minimální tělesné zátěži, špatné spaní s pocitem příliš tvrdého, nepohodlného lůžka. Častý je také pocit nedokrvených končetin.
  • Phosphorus 9 C – člověk se rychle zaktivizuje, ale stejně rychle se unaví, chybí vytrvalost i při malé zátěži. Je zvýšená dráždivost všech smyslů, větší potřeba tepla a spánku, mohou být ranní průjmy. Závratě se zhoršují venku, po jídle a večer.
  • Phosphoricum acidum 9 C – pomáhá léčit ranní závratě, kdy má člověk pocit, že při vstávání padá.
  • Kalium carbonicum 9 C – lék na únavu a vyčerpání především u statnějších jedinců – posiluje srdeční činnost a dýchání, působí proti plynatosti a otokům. Užijte také, máte-li bolest v kříži nebo bolesti zad v noci. Působení tohoto léku velmi posílí pohyb na čerstvém vzduchu. Tento homeopatický lék můžete využít i v období rekonvalescence po chřipkovém onemocnění, pokud přetrvává únava a dechová slabost.

Dávkování všech výše uvedených homeopatických léků: 5 granulí 2x denně ráno a večer nebo v okamžiku největší únavy.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eliška Bartlová

Autor: MUDr. Eliška Bartloválékař, odborník v homeopatii, člen HLA

Homeopatii praktikuji od roku 1992 a od roku 2009 se věnuji pouze homeopatické praxi a pedagogické činnosti jako lektor CEDH -
Mezinárodní školy klinické homeopatie. To vše mne naplňuje radostí, neboť věřím, že přispívám k rozšíření povědomí o homeopatii a o jejích možnostech.
Motto: "Pokud máme mít v něčem jistotu, pak rozhodně v tom, že nikdy neexistuje pouze jediný prostředek k vyřešení nějakého problému." Georges DEMANGEAT

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 03:40

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze