Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Chystáte se na hory? Zkuste štěstí v soutěži o Arnigel!

Autor: Redakce

Možná patříte k lidem, kteří se těší na hory, ale zároveň mají obavy, jestli to dobře zvládnou, jelikož na lyžích již pár let nestáli a ani jinému sportu se příliš nevěnují. Nebo jste naopak zdatní sportovci a zkušení lyžaři. V obou případech myslete na prevenci a nezapomeňte si s sebou vzít ta správná homeopatika.

Ilustrační foto

Užívání homeopatických léků je jednoduché, dobře se balí na cesty (jsou v malých plastových tubičkách) a lze je lehce strčit do sportovní tašky. Rychle se v ústech rozpustí a vstřebají pod jazykem.

Nejste-li zvyklí na pravidelnou fyzickou zátěž, můžete pomocí homeopatie minimalizovat svalovou únavu a bolest. Případně pokud dojde k nějakému úrazu, využijete přibalené homeopatické přípravky jako doplnění první pomoci (např. na naraženiny, pohmožděniny, modřiny, vymknutí apod.).

Dnešní soutěžní otázka se týká byliny, která patří mezi nejlepší hojivé prostředky právě na následky úrazů, má protizánětlivé účinky, tiší bolest, zlepšuje hojení kostí a svalů, zabraňuje vzniku modřin a podlitin, snižuje riziko komplikací a zrychluje rekonvalescenci.

Jak se tato bylina nazývá?

a) tymián
b) levandule
c) arnika

Způsob užívání a zároveň nápovědu naleznete například v článku: "Příprava na lyžařskou sezónu"

Ze správných odpovědí vylosujeme 3 výherce, každý obdrží zklidňující přípravek Arnigel.

Správné odpovědi zasílejte do pátku 10.2.2017 e-mailem na ivana@svethomeopatie.cz, do předmětu zprávy uveďte: SOUTĚŽ - ARNIGEL.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 01:01

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze