Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Prochladnutí u psů

Autor: Petra Sumeráková

Letošní extrémní mrazy nahrávají prochladnutí a mnoho pejskařů řeší problémy s rýmou či kašlem u svých miláčků.

Ilustrační foto
Zdroj: Iva Bajgarová

Zimní počasí je samozřejmě velmi zatěžující pro nás všechny, pro pejsky obzvlášť a přechody z mnohdy přetopených domácností do vysokých mrazů mohou vyvolat řadu obtíží, od těch běžných jako je rýma a kašel až po velmi závažná onemocnění, například zápal plic nebo zánět močových cest. Buďte proto obezřetní a nenechávejte své pejsky jíst sníh, vyvarujte se toho, aby pes dlouho ležel na studeném a při extra nízkých teplotách zkraťte procházky na nejnutnější dobu.

Dbejte na podporu imunity, kterou můžete se svým psem sdílet společně. Na zimu si pořiďte OSCILLOCOCCINUM. Z bylin jsou dobré např. Eleuterokok a úžasným pomocníkem pro imunitu a stimulaci celého organismu je ČERVENÉ LAPACHO (to věděli už před mnoha lety indiáni). Pokud seženete bylinné tinktury například s přídavkem betaglukanů, je to ideální a můžete směle "dopovat" sebe i svého psa.

Myslete i na ošetření tlapek. Zima a sůl jim dávají opravdu zabrat. Používejte buď přípravky na to určené nebo si můžete pomoci i domácí lékárničkou - mast s propolisem nebo kokosový olej.

Moje homeo-tipy:

  • Na rýmu a prochladnutí můžete použít homeopatikum DULCAMARA 9C - 2x denně 5 granulí do zlepšení stavu. Pokud příznaky podchytíte včas, účinek nastupuje velmi rychle.
  • Když chcete ulevit od výtoku z nosu a psu usnadnit dýchání, můžete použít bylinný nosní olej. Nejlépe dětský, který je jemnější a opatrně jím potřete nosní houbu.
  • V případě kašle, který se spustí náhle a po pobytu v chladném prostředí při příchodu domů, je pes je neklidný a zhoršuje se hlavně v noci, nasaďte ACONITUM NAPELUS 9C nebo 15C - 4x denně 5 granulí - do zlepšení příznaků. Dalším lékem ulevujícím suchému a dráždivému kašli je SPONGIA TOSTA 5C nebo 9C, podávejte každé 2-3 hodiny do úlevy.

Psovi můžete pomoci i bylinkovým sirupem. Výborný je jitrocelový nebo echinaceový.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.7.2020 16:43

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze