Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatie v léčbě a prevenci komplikací příušnic

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Příušnice (infekční parotitida, mumps) jsou typickým dětským virovým onemocněním, s nímž se mnozí z generace dnešních dospělých setkali v dětství. V dnešní době se toto onemocnění objevuje méně často, protože očkování proti příušnicím je součástí základního očkování kombinovanou očkovací látkou Priorix.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Postižení virem parotitidy se projevuje otokem v oblasti před uchem a podél dolní čelisti. Zároveň dochází ke zduření ostatních lymfatických uzlin na krku. Virus může také postihnout slinivku břišní, varlata a vaječníky, toto riziko hrozí zejména u dospělých pacientů, u dětí zcela výjimečně. Jedna z možných komplikací je jednostranný zánět varlete a u malého procenta postižených následná sterilita. Optimální věk pro překonání nákazy je od pěti do deseti let. U většiny dětí toto v minulosti běžné dětské infekční onemocnění probíhalo bez komplikací a bez následků.

Vstupní bránou do těla jsou horní cesty dýchací, jedná se o kapénkovou nákazu. Inkubační doba je v zpravidla v rozmězí 14-21 dní, nemocný je infekční již 24 hodin před projevem prvních příznaků. K prvním příznakům patří horečka, nevolnost a bolestivé zduření příušních žlaz na jedné straně, které se další den rozšíří i na druhou stranu obličeje. Horečka trvá 3-4 dny, dítě si stěžuje na bolesti při polykání a bolesti uší. Onemocnění trvá přibližně deset dní, často i méně. Proděláním nemoci se vytváří doživotní imunita.

Homeopatická léčba příušnic

Jakmile se objeví horečka, můžete hned začít s homeopatickou léčbou, samozřejmě podmínkou je mít po ruce homeopatickou lékárničku. V úvahu přichází běžné homeoaptické léky jako Aconitum, Belladona, Ferrum phosphoricum nebo další - viz. článek "Zvýšená teplota - jak ji zvládnout pomocí homeopatie"

V šetrné léčbě nepříjemných příznaků příušnic a zabránění možných komplikací se osvědčily tyto léky:

  • Phytolacca 9C – tento homeopatický lék je vhodný u většiny případů. Podávejte jej, pokud si nevyberete z dvou níže uvedených. Dávkování: 3x denně 5 granulí.
  • Belladona 9C - podáváme, pokud je prudký nástup, vysoká teplota, výrazné bolesti, sucho v ústech, žízeň. Dávkování: 3x denně 5 granulí.
  • Mercurius solubilis 9C - opuchlý a povleklý jazyk, páchnoucí dech, kovová pachuť a husté slinění. Dítě má horečku se zimnicí a pocením, které může na povlečení zanechávat žluté skvrny. Dávkování: 3x denně 5 granulí.

Na doléčení a prevenci komplikací (záněty vaječníků, varlat) doporučujeme přidat:

  • Pulsatilla 9C - lék se podává i v období odeznívání choroby jako prevence komplikací (záněty vaječníků, varlat).
    Dávkování: 3x denně 5 granulí až do úplného odeznění příznaků.

Homeopatie má prostředky i na léčbu potenciálně závažných komplikací jako například Phosphor 15C na postižení slinivky nebo Apis mellifica 30C na meningitidu (zánět mozkových blan). Léčbu infekční parotitidy jako i uvedených komplikací vždy konzultujte se s svým lékařem.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 18.1.2021 22:02

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze