Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatie v léčbě a prevenci komplikací příušnic

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Příušnice (infekční parotitida, mumps) jsou typickým dětským virovým onemocněním, s nímž se mnozí z generace dnešních dospělých setkali v dětství. V dnešní době se toto onemocnění objevuje méně často, protože očkování proti příušnicím je součástí základního očkování kombinovanou očkovací látkou Priorix.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Postižení virem parotitidy se projevuje otokem v oblasti před uchem a podél dolní čelisti. Zároveň dochází ke zduření ostatních lymfatických uzlin na krku. Virus může také postihnout slinivku břišní, varlata a vaječníky, toto riziko hrozí zejména u dospělých pacientů, u dětí zcela výjimečně. Jedna z možných komplikací je jednostranný zánět varlete a u malého procenta postižených následná sterilita. Optimální věk pro překonání nákazy je od pěti do deseti let. U většiny dětí toto v minulosti běžné dětské infekční onemocnění probíhalo bez komplikací a bez následků.

Vstupní bránou do těla jsou horní cesty dýchací, jedná se o kapénkovou nákazu. Inkubační doba je v zpravidla v rozmězí 14-21 dní, nemocný je infekční již 24 hodin před projevem prvních příznaků. K prvním příznakům patří horečka, nevolnost a bolestivé zduření příušních žlaz na jedné straně, které se další den rozšíří i na druhou stranu obličeje. Horečka trvá 3-4 dny, dítě si stěžuje na bolesti při polykání a bolesti uší. Onemocnění trvá přibližně deset dní, často i méně. Proděláním nemoci se vytváří doživotní imunita.

Homeopatická léčba příušnic

Jakmile se objeví horečka, můžete hned začít s homeopatickou léčbou, samozřejmě podmínkou je mít po ruce homeopatickou lékárničku. V úvahu přichází běžné homeoaptické léky jako Aconitum, Belladona, Ferrum phosphoricum nebo další - viz. článek "Zvýšená teplota - jak ji zvládnout pomocí homeopatie"

V šetrné léčbě nepříjemných příznaků příušnic a zabránění možných komplikací se osvědčily tyto léky:

  • Phytolacca 9C – tento homeopatický lék je vhodný u většiny případů. Podávejte jej, pokud si nevyberete z dvou níže uvedených. Dávkování: 3x denně 5 granulí.
  • Belladona 9C - podáváme, pokud je prudký nástup, vysoká teplota, výrazné bolesti, sucho v ústech, žízeň. Dávkování: 3x denně 5 granulí.
  • Mercurius solubilis 9C - opuchlý a povleklý jazyk, páchnoucí dech, kovová pachuť a husté slinění. Dítě má horečku se zimnicí a pocením, které může na povlečení zanechávat žluté skvrny. Dávkování: 3x denně 5 granulí.

Na doléčení a prevenci komplikací (záněty vaječníků, varlat) doporučujeme přidat:

  • Pulsatilla 9C - lék se podává i v období odeznívání choroby jako prevence komplikací (záněty vaječníků, varlat).
    Dávkování: 3x denně 5 granulí až do úplného odeznění příznaků.

Homeopatie má prostředky i na léčbu potenciálně závažných komplikací jako například Phosphor 15C na postižení slinivky nebo Apis mellifica 30C na meningitidu (zánět mozkových blan). Léčbu infekční parotitidy jako i uvedených komplikací vždy konzultujte se s svým lékařem.

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.3.2023 22:43

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze