Rychlé rady
Víte, že ...
Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Mrkvička
Autor: Mgr. Andrea Dovalová
„Když sníš tu mrkev, naučíš se pískat!“ říkávala mi babička, když jsem byla malá. Přestože mi mrkvička moc chutnala a jedla jsem ji ráda, dodnes pískat moc neumím… Ale to nevadí, mrkev má i jiné benefity, než je pískání!

Zdroj: Shutterstock
Mladá mrkvička chutná dětem, když si ji mohou samy vybrat přímo ze země. Patří mezi první zeleninu, kterou nabízíme miminkům. A proč by ji měli konzumovat i dospělí?
Mrkev je bohatá na vitamíny (například C, D, E, K) a minerály (hořčík, vápník, železo). Důležitý je zejména betakaroten, ze kterého si tělo vyrábí vitamín A.
Měli bychom vědět, že konzumace mrkve:
- dopomáhá zdravému vývinu zubů i očí,
- snižuje hladinu cholesterolu v krvi,
- zlepšuje trávení a podporuje peristaltiku střev,
- pomáhá při migréně,
- tlumí potíže při zánětlivých onemocněních kloubů a šlach a
- detoxikuje.
Odborníci doporučují spíše tepelně upravenou mrkev, protože je v lidském těle lépe stravitelná a betakaroten se účinněji vstřebá. I syrová mrkev má pro nás blahodárné účinky. Pravidelné pití mrkvové šťávy v těhotenství někteří bylináři doporučují jako jednu z cest k lehkému porodu. Jedna syrová mrkev denně dle výzkumů pomáhá předejít rakovině pankreatu.
Ajurvéda považuje mrkev díky její sladké chuti za zeleninu snižující vátu a mírně zvyšující pittu a kaphu. Z kořenové zeleniny je jako jedna z mála považovaná za sattvickou (sattva je kvalitou rovnováhy a harmonie). Tradiční čínská medicína mrkev také doporučuje, ale pouze tepelně upravenou.
Mrkev oceníme zejména v zimě – je dobře skladovatelná, tudíž ji máme k dispozici i po chladné období roku.
Pokud jste dostali chuť na tuto krásně zbarvenou zeleninu, možnosti její přípravy jsou téměř neomezené: syrová se používá do různých salátů, dušená, napařovaná i pečená zaručí chutný voňavý a zdravý oběd nebo večeři. Dokonce ji najemno nastrouhanou můžete přidat do těsta na oblíbenou buchtu… Inspiraci na mrkvovou halvu najdete zde: Mrkvová halva - recept
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích