Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak jsem léčila kočičku

Autor: MUDr. Zuzana Kornelová

Jsem lékař humánní a k tomu homeopat, jenže co dělat, když si člověk pořídí kočičku a ta je nějaká divná?

Ilustrační foto

Protože nám naše bezproblémová kočička umřela, potřebovala jsem sehnat rychle novou – nejlépe do 2. 3. (to má syn narozeniny a kočičku si moc přál). Jenže sežeň v tu dobu koťátko! To je úkol nelehký. Nakonec se však vše povedlo. Nebylo to sice koťátko, ale 8měsíční kočka, nebyla mazlivá, jak sliboval inzerát, ale plachá, zvyklá pouze na staršího pána a byla zcela nepřipravená na tlupu 3 dětí, které se s ní chtěly mazlit. Na uvítanou jsem jí tedy na ten šok podala Bachovy esence Rescue.

Ještě ke všemu se po týdnu u nás začala mrouskat. To jsme nějak přežili, ale po mrouskání najednou kočka ležela a ležela. Děti byly rády, že už ji nemusí honit, já si však všimla, že už 2 dny nejí ani nepije. Tak jsem nelenila a vzpomněla si na skvělou veterinářku Mirku Menclovou – přítelkyni na telefonu. V podstatě jsem si myslela, že je kočka vyčerpaná po mrouskání, ale nějak mi to nedalo. První dotaz Mirky byl: „To je divné, to nebývá a nemá teplotu?

Jsem to ale doktor, změřit teplotu mě nenapadlo. A teplota byla 40,3 °C. To, že mají kočky o jeden stupeň vyšší teplotu než lidé, už jsem věděla, teď jsem se však dozvěděla, že toto je tedy „teplota jak prase, s tím musíme něco hned dělat“.

Klasická antipyretika jsem samozřejmě doma neměla a také pozor! Kočičky jen tak něco nemůžou. Těmi klasickými, pro lidi, bychom je spolehlivě zabili. Takže nastoupila homeopatika. Dávala jsem Belladonnu 9 C co hodinu – naředila jsem 5 granulí do stříkačky a dávala po 1 ml. Během 4 hodin, do půlnoci, měla kočička o stupeň míň – 39,3 °C. Další den – to už jsem podávala asi 4x denně po mililitru – už jsme se dostali na teplotu 38,5 °C, což je normální teplota.

Jenže kočička stále nechtěla nic pít. Opět po dobré radě jsem uvařila vývar – to už bylo lepší než čistá voda. A začala jsem podávat lék China 9 C 2x denně. Opět jsem 5 granulí rozpustila ve stříkačce a podávala na dvakrát – ráno a večer. Kočička se krásně spravila a opět začala dětem utíkat. Časem si ale zvykla i na ně.

Jsem nadšená ze svého prvního veterinárního případu, jak krásně a jednoduše homeopatie funguje i u zvířat.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Zuzana Kornelová

Autor: MUDr. Zuzana Korneloválékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2021 08:08

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze