Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak jsem léčila kočičku

Autor: MUDr. Zuzana Kornelová

Jsem lékař humánní a k tomu homeopat, jenže co dělat, když si člověk pořídí kočičku a ta je nějaká divná?

Ilustrační foto

Protože nám naše bezproblémová kočička umřela, potřebovala jsem sehnat rychle novou – nejlépe do 2. 3. (to má syn narozeniny a kočičku si moc přál). Jenže sežeň v tu dobu koťátko! To je úkol nelehký. Nakonec se však vše povedlo. Nebylo to sice koťátko, ale 8měsíční kočka, nebyla mazlivá, jak sliboval inzerát, ale plachá, zvyklá pouze na staršího pána a byla zcela nepřipravená na tlupu 3 dětí, které se s ní chtěly mazlit. Na uvítanou jsem jí tedy na ten šok podala Bachovy esence Rescue.

Ještě ke všemu se po týdnu u nás začala mrouskat. To jsme nějak přežili, ale po mrouskání najednou kočka ležela a ležela. Děti byly rády, že už ji nemusí honit, já si však všimla, že už 2 dny nejí ani nepije. Tak jsem nelenila a vzpomněla si na skvělou veterinářku Mirku Menclovou – přítelkyni na telefonu. V podstatě jsem si myslela, že je kočka vyčerpaná po mrouskání, ale nějak mi to nedalo. První dotaz Mirky byl: „To je divné, to nebývá a nemá teplotu?

Jsem to ale doktor, změřit teplotu mě nenapadlo. A teplota byla 40,3 °C. To, že mají kočky o jeden stupeň vyšší teplotu než lidé, už jsem věděla, teď jsem se však dozvěděla, že toto je tedy „teplota jak prase, s tím musíme něco hned dělat“.

Klasická antipyretika jsem samozřejmě doma neměla a také pozor! Kočičky jen tak něco nemůžou. Těmi klasickými, pro lidi, bychom je spolehlivě zabili. Takže nastoupila homeopatika. Dávala jsem Belladonnu 9 C co hodinu – naředila jsem 5 granulí do stříkačky a dávala po 1 ml. Během 4 hodin, do půlnoci, měla kočička o stupeň míň – 39,3 °C. Další den – to už jsem podávala asi 4x denně po mililitru – už jsme se dostali na teplotu 38,5 °C, což je normální teplota.

Jenže kočička stále nechtěla nic pít. Opět po dobré radě jsem uvařila vývar – to už bylo lepší než čistá voda. A začala jsem podávat lék China 9 C 2x denně. Opět jsem 5 granulí rozpustila ve stříkačce a podávala na dvakrát – ráno a večer. Kočička se krásně spravila a opět začala dětem utíkat. Časem si ale zvykla i na ně.

Jsem nadšená ze svého prvního veterinárního případu, jak krásně a jednoduše homeopatie funguje i u zvířat.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Zuzana Kornelová

Autor: MUDr. Zuzana Korneloválékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.4.2019 10:58

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze