Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Atopický ekzém

Autor: Redakce

Atopický ekzém je kožní onemocnění, které je velmi nepříjemné a často celoživotní. V jeho projevech se střídají období klidu a aktivních projevů. Příčiny mohou být různé, někdy je složité je najít.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Na naši poradnu se obrátila čtenářka, která chce pro svou dcerku vyzkoušet homeopatickou léčbu atopického ekzému.

„Dobrý den, dcera je „atopik“ v prvním stadiu. V létě je to dobré, ale teď na zimu se jí dělají po těle červená a suchá ložiska, která ji svědí. Není na nic alergická. Kůži zatím jen promazáváme, jinak žádné léky ani mastičky neužíváme. Ráda bych zkusila homeopatika, je i na toto nějaká pomoc?“

Na dotaz odpověděla dětská lékařka-homeopatka MUDr. Kristina Potúčková, s níž se budete každý pátek nově "potkávat" v naší internetové Homeopatické poradně:

„Dobrý den, homeopatie zde má velké zastoupení a určitě Vám může pomoci. Dcerce dávejte ARSENICUM IODATUM 15 C 5 granulí 2x denně. Kůži pravidelně promazávejte (Holtova mast atd.) a používejte mýdla či sprchové gely určené pro atopickou kůži. V případě, že nedojde ke zlepšení, byla by vhodná osobní konzultace s lékařem - homeopatem.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 5.8.2020 15:29

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze