Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Švýcarsko - návrat alternativní medicíny do zdravotního pojištění

Autor: Veronika Šujanová

Homeopatie, tradiční čínská medicína, antroposofická medicína, herbální a neurální terapie, které ve Švýcarsku byly vyřazeny ze seznamu výkonů hrazených ze základního zdravotního pojištění, se od roku 2012 vrací zpět, a to na šestiletou zkušební lhůtu.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Tento důležitý obrat v politice švýcarské vlády je reakcí na celostátní hlasování z roku 2009.

V něm dvě třetiny obyvatel hlasovaly pro rozšíření ústavy o článek, který by garantoval, že alternativní medicína bude brána do úvahy při zvažování terapeutických možností.

Co se týče poměru ceny k účinnosti alternativních metod, data publikována v Swiss Medical Journal dokazují, že konzultace u lékaře – homeopata či jiného odborníka na alternativní medicínu vedou k vyšší spokojenosti pacientů.

I přesto, že jsou tyto konzultace signifikantně delší než návštěvy v ordinacích klasické medicíny, celkové náklady na pacienta a rok nejsou vyšší . Náklady na lékaře a rok jsou dokonce o 29% nižší než v případě klasické medicíny.

Z rozhodnutí vlády budou rovněž vyčleněny finanční prostředky na podporu výzkumu a vzdělávání v této oblasti, a to i v případě, že by alternativní terapie ve zkušební lhůtě neuspěly.

Zdroj: Swiss Medical Journal – Schweizerische Ärztezeitung.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Veronika Šujanová

Autor: Veronika Šujanovástudentka 5. ročníku lékařské fakulty

Pro Svět homeopatie pomáhá s překlady článků z angličtiny.

"Je důležité, aby byl člověk otevřený novým poznatkům a rozšiřoval své obzory. Překládání článků pro Svět homeopatie mi právě toto umožňuje." 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.9.2020 05:52

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze