Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Švýcarsko - návrat alternativní medicíny do zdravotního pojištění

Autor: Veronika Šujanová

Homeopatie, tradiční čínská medicína, antroposofická medicína, herbální a neurální terapie, které ve Švýcarsku byly vyřazeny ze seznamu výkonů hrazených ze základního zdravotního pojištění, se od roku 2012 vrací zpět, a to na šestiletou zkušební lhůtu.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Tento důležitý obrat v politice švýcarské vlády je reakcí na celostátní hlasování z roku 2009.

V něm dvě třetiny obyvatel hlasovaly pro rozšíření ústavy o článek, který by garantoval, že alternativní medicína bude brána do úvahy při zvažování terapeutických možností.

Co se týče poměru ceny k účinnosti alternativních metod, data publikována v Swiss Medical Journal dokazují, že konzultace u lékaře – homeopata či jiného odborníka na alternativní medicínu vedou k vyšší spokojenosti pacientů.

I přesto, že jsou tyto konzultace signifikantně delší než návštěvy v ordinacích klasické medicíny, celkové náklady na pacienta a rok nejsou vyšší . Náklady na lékaře a rok jsou dokonce o 29% nižší než v případě klasické medicíny.

Z rozhodnutí vlády budou rovněž vyčleněny finanční prostředky na podporu výzkumu a vzdělávání v této oblasti, a to i v případě, že by alternativní terapie ve zkušební lhůtě neuspěly.

Zdroj: Swiss Medical Journal – Schweizerische Ärztezeitung.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Veronika Šujanová

Autor: Veronika Šujanovástudentka 5. ročníku lékařské fakulty

Pro Svět homeopatie pomáhá s překlady článků z angličtiny.

"Je důležité, aby byl člověk otevřený novým poznatkům a rozšiřoval své obzory. Překládání článků pro Svět homeopatie mi právě toto umožňuje." 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 07:35

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze