Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Švýcarsko - návrat alternativní medicíny do zdravotního pojištění

Autor: Veronika Šujanová

Homeopatie, tradiční čínská medicína, antroposofická medicína, herbální a neurální terapie, které ve Švýcarsku byly vyřazeny ze seznamu výkonů hrazených ze základního zdravotního pojištění, se od roku 2012 vrací zpět, a to na šestiletou zkušební lhůtu.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Tento důležitý obrat v politice švýcarské vlády je reakcí na celostátní hlasování z roku 2009.

V něm dvě třetiny obyvatel hlasovaly pro rozšíření ústavy o článek, který by garantoval, že alternativní medicína bude brána do úvahy při zvažování terapeutických možností.

Co se týče poměru ceny k účinnosti alternativních metod, data publikována v Swiss Medical Journal dokazují, že konzultace u lékaře – homeopata či jiného odborníka na alternativní medicínu vedou k vyšší spokojenosti pacientů.

I přesto, že jsou tyto konzultace signifikantně delší než návštěvy v ordinacích klasické medicíny, celkové náklady na pacienta a rok nejsou vyšší . Náklady na lékaře a rok jsou dokonce o 29% nižší než v případě klasické medicíny.

Z rozhodnutí vlády budou rovněž vyčleněny finanční prostředky na podporu výzkumu a vzdělávání v této oblasti, a to i v případě, že by alternativní terapie ve zkušební lhůtě neuspěly.

Zdroj: Swiss Medical Journal – Schweizerische Ärztezeitung.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Veronika Šujanová

Autor: Veronika Šujanovástudentka 5. ročníku lékařské fakulty

Pro Svět homeopatie pomáhá s překlady článků z angličtiny.

"Je důležité, aby byl člověk otevřený novým poznatkům a rozšiřoval své obzory. Překládání článků pro Svět homeopatie mi právě toto umožňuje." 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 10.12.2019 19:24

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze