Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Bruslení po letech

Autor: MUDr. Ilona Ludvíková

Letos po několika teplých zimách zamrzl rybník ve vísce, kde máme chalupu. Tak jsme se s manželem rozhodli najít na půdě brusle a vyrazit za zimními radovánkami.

Ilustrační foto
Zdroj: MUDr. Ilona Ludvíková

Brusle jsme sice našli hned, ale ty jejich zrezivělé nože a prastará konstrukce (klasické šněrování v dnešní době plné přezek)! Neodradilo nás to. Po necelých dvou hodinách romantického bruslení jsme vyrazili k domovu. Večer už nás bolelo opravdu všechno, takže se dostala ke slovu ARNICA MONTANA 9 C. A manželovi navíc z toho mrazu trnuly všechny zuby – proto dostal i ACONITUM NAPELLUS 30 C. Jak si pochvaloval okamžitou úlevu. Ještěže máme tyto léky na chalupě vždy k dispozici ještě z dob, kdy naše děti mívaly po zimních radovánkách v noci horečku (5 granulí tohoto léku vždy rychle zabralo a ráno byly fit).

A ještě jedna rada pro příležitostné bruslaře. Pokud uděláte nechtěnou roznožku nebo si natáhnete nějaké ty zakrnělé svalové úpony, úlevu přinese homeopatický lék RHUS TOXICODENDRON 9 C (doporučuji tři dávky – 5 granulí – po hodině). Tak opatrně, ale hurá na led!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Ilona Ludvíková

Autor: MUDr. Ilona Ludvíkoválékař-stomatolog, odborník v homeopatii, člen Rady HLA

Mé dvanáctileté homepatické snažení se neustále násobí počtem spokojených klientů, kteří se mi denně svěřují do péče, ať v privátní zubní ordinaci nebo v homeopatické poradně. Předávání svých zkušeností začínajícím kolegům-homeopatům v rámci svých přednášek chápu jako skvělou příležitost obohatit jejich profesní i osobní život. Každodenní rozdávání radosti je mou cestou ke spokojenosti a vitalitě.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 15:05

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze