Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bruslení po letech

Autor: MUDr. Ilona Ludvíková

Letos po několika teplých zimách zamrzl rybník ve vísce, kde máme chalupu. Tak jsme se s manželem rozhodli najít na půdě brusle a vyrazit za zimními radovánkami.

Ilustrační foto
Zdroj: MUDr. Ilona Ludvíková

Brusle jsme sice našli hned, ale ty jejich zrezivělé nože a prastará konstrukce (klasické šněrování v dnešní době plné přezek)! Neodradilo nás to. Po necelých dvou hodinách romantického bruslení jsme vyrazili k domovu. Večer už nás bolelo opravdu všechno, takže se dostala ke slovu ARNICA MONTANA 9 C. A manželovi navíc z toho mrazu trnuly všechny zuby – proto dostal i ACONITUM NAPELLUS 30 C. Jak si pochvaloval okamžitou úlevu. Ještěže máme tyto léky na chalupě vždy k dispozici ještě z dob, kdy naše děti mívaly po zimních radovánkách v noci horečku (5 granulí tohoto léku vždy rychle zabralo a ráno byly fit).

A ještě jedna rada pro příležitostné bruslaře. Pokud uděláte nechtěnou roznožku nebo si natáhnete nějaké ty zakrnělé svalové úpony, úlevu přinese homeopatický lék RHUS TOXICODENDRON 9 C (doporučuji tři dávky – 5 granulí – po hodině). Tak opatrně, ale hurá na led!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Ilona Ludvíková

Autor: MUDr. Ilona Ludvíkoválékař-stomatolog, odborník v homeopatii, člen Rady HLA

Mé dvanáctileté homepatické snažení se neustále násobí počtem spokojených klientů, kteří se mi denně svěřují do péče, ať v privátní zubní ordinaci nebo v homeopatické poradně. Předávání svých zkušeností začínajícím kolegům-homeopatům v rámci svých přednášek chápu jako skvělou příležitost obohatit jejich profesní i osobní život. Každodenní rozdávání radosti je mou cestou ke spokojenosti a vitalitě.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.10.2019 19:58

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze