Rychlé rady
Víte, že ...
Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Používáme Droseru na noc a je to perfektní...Ivana Bojdová
- Ipeca je vyborna. Za minulého režimu se předepisovala pro mrňata v sirupu.Martina Hanušová
- Mám zkušenost s Arnicou u operace nosu. Dobře se hojilo a dobře jsem se cítila.Olga Gabrhelová
- Na homeopatika nedám dopustit, léčím se s nimi já i rodina.Iveta Polívková
- Léky Coffea a Sulfur mám na nespavost vyzkoušené.Adriana Nogová
Jak snížit u dětí touhu po sladkostech?
Autor: Ing. Ludmila Pszczolková
Jak a čím lze dětem nahradit sladkosti, aby neměly potřebu nezdravého bílého cukru? O své zkušenosti se s vámi podělí naše nutriční poradkyně Ing. Ludmila Pszczolková...

Touhu po sladkostech si člověk vypěstuje velice snadno a rychle. Bohužel není jednoduché se jí zbavit. U dětí hraje roli to, odkud sladkosti mají. Často to bývají babičky (tam je třeba nepropadat pesimismu a stále dokola vysvětlovat, že sladkosti dětem škodí), u starších dětí je to pak často kapesné, za které si mohou sladkosti koupit samy. Nejdůležitější je s dětmi o sladkostech mluvit, vysvětlovat jim jejich škodlivost a doufat, že jim něco v hlavě zůstane. I když se zpočátku může zdát, že je to ztráta času a energie, není to tak. Za pár let uvidíte, že si toho vzaly hodně k srdci. Důležitý je také přístup rodičů k sladkostem a to, zda se chováte tak, jak byste to rádi viděli i u svých dětí. Děti kopírují chování svých rodičů, jsou naším zrcadlem.
Kdysi jsem řešila podobný problém se svou jedenáctiletou dcerou, které jsem vysvětlila, v čem jsou sladkosti škodlivé. Konkrétně jsem se zaměřila na palmový tuk, což pro ni bylo pochopitelné. Když už si sama jde koupit sladkosti, většinou čte etikety. Dohodly jsme se spolu, že ji koupím jednu sladkost týdně – podle vlastního výběru. Chodí se mnou na „velký nákup“ a může si koupit 1 kus jakékoliv sladkosti, já to nekomentuji, netvářím se vyčítavě, i když s tím samozřejmě vnitřně nesouhlasím. Občas si vyslechnu řeči o nespravedlnosti a o tom, jakou má smůlu na rodiče. To je třeba přejít, nenechat se vtáhnout do argumentů. Většinou jí to přejde a je klid.
- Můj tip:
Je dobré mít doma oříšky (nesolené), sušené ovoce, vysokoprocentní čokoládu a domácí buchtu upečenou částečně z celozrnné mouky. Chuť na sladké to vždy zažene. Nabízejte dětem sami od sebe jiné alternativy ještě dříve, než dostanou na sladké samy chuť. Pokud má dítě rádo čokoládu, mějte doma nějakou kvalitní s vyšším obsahem kakaa. Čokoláda sama o sobě, pokud jí není moc, špatná není, spíše naopak. Nejlepší je z nepražených kakaových bobů.
- Tip na recept:
Vyzkoušejte ovocný krambl podle Dity P. – velmi snadné a chutné. Mražené lesní ovoce se mírně pocukruje a posype posypkou s ovesnými vločkami v poměru: 100g hladké mouky + 100g másla + 120g ovesných vloček + 100g hnědého cukru (cukru dávám vždy méně). Poté pečete na 180 stupňů 30 minut). Příprava je téměř bez práce a dezert chutná všem (i mému dospělému synovi, který sladké skoro vůbec nejí a věřte mi, že jsem u něj také nacházela hromady obalů od těch nejhorších tyčinek, oplatek a bonbonů).
- Homeo-tip:
Existují i homeopatika, která mohou chuť na sladké trochu zmírnit – lék se jmenuje Argentum nitricum a hodí se pro neklidné a netrpělivé děti, které mívají trému a strašně moc potřebují a vyžadují sladkosti.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích