Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Agresivita u psů

Autor: Petra Sumeráková

Trochu ošemetné téma, budu tu psát svůj vlastní názor, se kterým se mnozí nemusí ztotožnit...

Ilustrační foto
Zdroj: Kateřina Janů

Agresivita je z pohledu člověka samozřejmě nežádoucí chování – vůči majiteli, členům rodiny, jiným lidem, psům. Musíme si ale uvědomit, že pes je šelma – a že mu „agresivní chování“, dokud nebyl domestikován, umožňovalo přežít.

Agrese je obranný systém psa. Pes si pomocí agrese brání své teritorium, svou potravu, smečku.

Pokud však chceme doma psa, který bude součástí naší rodiny, a nepřejeme si, aby nám s vyceněnými zuby hlídal dům, měl by být veden ke zvládání svých emocí. Základem je to, že musí mít vždy pocit, že není třeba si nic bránit a nemusí se ničeho bát, protože strach je taktéž výrazným spouštěčem agrese.

Správná výchova a především socializace jsou základem pro psychicky vyrovného jedince. A tou výchovou nemusí být myšlen dril na cvičáku. Prvotní je, aby pes v žádném případě neútočil na svého majitele! Když se majitel svého psa bojí, nikdy ho nemůže zvládnout! Takových případů je mnoho, v práci to vidím denně. Lidé mi volají, že mají nezvladatelného psa, že nevědí, jestli s ním půjde pracovat. Zajímavé je, že mě tito ohlášení agresoři nikdy nenapadli! Vše je o přístupu, sebejistotě a vyrovnanosti. Jestliže mě pes, který doma útočí, nikdy nekousne, není chyba ve psu, ale v majiteli!

Pomocníkem pro srovnání povahové lability je Bachova terapie, například:

  • Vinná réva – pro psy, kteří jsou dominantní a mají sklon k šikanování a teritoriálnímu chování, pro psy, kteří nevpustí jiná zvířata nebo lidi do svého domu, nebo dokonce i svého majitele do postele či na gauč apod.
  • Cesmína ostrolistá – pro škodolibá a pomstychtivá zvířata, která nemají ráda určité věci jako např. kočky, pošťáky, veterináře, pro psy, kteří koušou své vlastní majitele, vrčí na ně nebo na malé děti.

Bachovy kapky se aplikují při potížích 4x denně – 4 kapky na sliznice, tzn. na jazyk či dásně, případně nakapejte na piškot či do misky s vodou.

Pokud jsou vaše problémy letité a hluboko zakořeněné a nevíte si rady, rozhodně se poraďte s odborníky na výchovu psů – etology apod. Rozhodně neplatí pořekadlo, že starého psa novým kouskům nenaučíš!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.9.2020 09:21

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze