Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak předcházet bolestem hlavy?

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Bolest hlavy umí překvapit. Objeví se náhle a intenzivně, jindy se pomalu plíží a ani si nestačíme všimnout, že nás najednou pohltila.

Ilustrační foto

Nejjednodušší cestou, jak se bolesti zbavit, je polknout kouzelnou tabletu. Proč si ale zatěžovat organismus chemickými léky, když tuto cestu je možné obejít. Někdy pomůže znát příčinu – psychické potíže, napětí, nedostatečný pitný režim, špatné trávení, nesprávné držení těla…

Jak na bolest hlavy přírodní cestou?

  • Když cítíte, že je bolest hlavy opět tady, vypijte sklenici čisté vody.
  • Relaxujte. Relaxační techniky pomohou z organismu odvést napětí.
  • Provádějte dechová cvičení. Stav dechu a mysli spolu úzce souvisí. Když jste v napětí, dech není dostatečně hluboký. Dechová cvičení pomohou zklidnit mysl a tělo naplnit energií.
  • Zajděte si na masáž. Masáž uvolní svaly, uvolní celé tělo, pomáhá tišit bolest a detoxikuje. (Bolesti v oblasti šíje bývají způsobeny zaneseným tlustým střevem.) Bylinář Jiří Janča doporučuje aplikaci reflexní masáže. Stimulace vhodných bodů uvolní krční páteř – její zablokování bývá častou příčinou bolesti hlavy.
  • Promasírujte si šíji, čelo a temeno.
  • Dopřejte si teplou koupel – koupel uvolní svalové napětí a odstraňuje stres.
  • Zajděte si na dlouhou procházku na čerstvém vzduchu – ne jenom v případě bolesti, ale nejlépe denně alespoň na 20 minut.
  • Stravujte se střídmě, jezte lehká jídla. Když je trávení přetíženo, tělo často reaguje právě bolestí hlavy.
  • Připravte si zázvorovou pastu – ajurvéda ji považuje za výborný lék proti bolesti hlavy. Smíchejte lžičku sušeného zázvoru s trochou teplé vody a aplikujte na čelo a šíji. Pasta pálí, ale je účinná.

Z bylinek působí proti bolesti hlavy BAZALKA, TŘEZALKA, MÁTA, ROZMARÝN, LEVANDULE, ŘIMBABA – nejlépe ve formě tinktur. Tinktury lze použít i jako směs – například: po 15 kapkách třezalky, máty a bazalky a po 10 kapkách levandule a rozmarýnu.

Homeopatie také nabízí širokou škálu možností, které najdete v textu zde: BOLESTI HLAVY.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.10.2020 20:35

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze